DAJ CYNK

AMD w tarapatach? Chodzi o dział kart graficznych

Przemysław Banasiak

Sprzęt

AMD w tarapatach? Chodzi o dział kart graficznych

NVIDIA może mieć powód do zadowolenia. Pozycja AMD na rynku kart graficznych osłabi się jeszcze bardziej za sprawą utraty wieloletniego dyrektora generalnego.

 

Na rynku konsumenckich kart graficznych mamy trzech producentów - AMD, Intel oraz NVIDIA. To właśnie od nich gotowe rdzenie biorą firmy takie jak ASUS, ASRock, GIGABYTE, MSI i wiele innych by stworzyć swoje autorskie modele różniące się wyglądem, wydajnością i kulturą pracy chłodzenia czy fabrycznym OC.

Miejsce Scotta Herkelmana zajmie Jack Huynh

Konkurencja między Czerwonymi, Niebieskimi i Zielonymi jest zażarta. Wygląda jednak na to, że AMD niedługo się osłabi. Scott Herkelman poinformował bowiem o swoim odejściu z firmy wraz z końcem roku.

Scott Herkelman to weteran branży, który pracował w AMD od 2016 roku jako wiceprezes i dyrektor generalny działu graficznego. Po sześciu latach pełnienia tej roli został w 2022 roku mianowany starszym wiceprezesem. Zaś wiele lat wcześniej był dyrektorem generalnym ds. działu GeForce w firmie NVIDIA.

Scott był aktywnie zaangażowany w niedawną premierę układów graficznych AMD Radeon RX 7700 XT i RX 7800 XT. Dodatkowo przez cały okres pracy w AMD był kimś więcej niż tylko rzecznikiem prasowym. Wyróżniała go przystępność i chęć angażowania się w życie społeczności, z którą często wchodził w dyskusję.

Jego stanowisko z AMD wraz z końcem roku przejmie Jack Huynh. Biorąc pod uwagę walkę AMD x NVIDIA x Intel, Scott Herkelman raczej nie będzie narzekał na nudę. I chociaż w przeszłości był on związany z Zielonymi, to dużo bardziej prawdopodobna jest teraz współpraca z Niebieskimi, którzy oferują większe wyzwania.

Zobacz: Jutro jest pisane na szkle. Znany materiał rewolucją w elektronice
Zobacz: Jaki komputer do gier i pracy? Gotowe zestawy na wrzesień 2023

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: PCMag

Źródło tekstu: VideoCardz, oprac. własne