DAJ CYNK

Trzecia edycja Game Music Festival we Wrocławiu - znamy szczegóły

Dodane przez: HTur

Kategoria: Rozrywka

Interakcje: 2856

W trakcie dwóch dni, 16 i 17 października 2020, na prestiżowej scenie Narodowego Forum Muzyki rozbrzmią ścieżki dźwiękowe znane z gier produkcji Larian Studios oraz Supergiant Games. Zobacz, co przyniesie trzecia edycja Game Music Festival we Wrocławiu!

Ogłoszono szczegóły trzeciej edycji Game Music Festival we Wrocławiu. Jest to wydarzenie kierowane nie tylko do miłośników gier, ale każdego miłośnika dobrych soundtracków i - ogólnie muzyki. Tym razem można będzie usłyszeć ścieżki dźwiękowe z gier produkcji Larian Studios oraz Supergiant Games. A konkretnie?  Pierwszy z koncertów to The Symphony of Four Worlds, gdzie zabrzmią dźwięki z gier Transistor, Hades, Pyre i Bastion. Ich twórcą jest Darren Korrb, zaś we Wrocławiu zaprezentuje je - nierzadko w nowych, zaskakujących aranżacjach - Sound Factory Orchestra pod batutą Roberta Kurdybachy.

Drugi koncert to coś specjalnie dla miłośników gier RPG: The Symphony of Sin. Podczas niego odbędzie się światowa premiera muzyki z Baldur’s Gate III. Ponadto zabrzmi ścieżka dźwiękowa do uznanego tytułu Divinity: Original Sin II. Obie ścieżki dźwiękowe skomponował Borislav Slavov, a za wykonanie symfonii odpowiadać będą muzycy Narodowego Forum Muzyki.

Zobacz też: Game Music Festival 2020 we Wrocławiu: możesz wziąć udział osobiście lub online

Jak mówią organizatorzy z Fundacji Game Music:

Ten rok jest dla nas inny niż poprzednie z oczywistych względów. Wychodzimy więc naprzeciw oczekiwaniom fanów i przygotowujemy streaming obu koncertów w wysokiej jakości. Profesjonalna transmisja będzie dostępna online za darmo. Planujemy także ściągnąć na miejsce wyjątkowych gości specjalnych, jeśli tylko regulacje prawne na to pozwolą z uwagi na pandemię. Niezależnie od tego, warsztaty i sesje meet-and-greet będą także możliwe zdalnie. Jak co roku stawiamy na najwyższą jakość artystyczną, dlatego ponownie zdecydowaliśmy się na Narodowe Forum Muzyki, które ma jedną z najlepszych pod względem akustyki sal na całym świecie

 

Z uwagi na sytuację pandemiczną, tegoroczny GMF odbędzie się w formie hybrydowej – koncerty będą także transmitowane online. Bilety są już dostępne. Ceny za wstęp na pojedyncze wydarzenia zaczynają się od 79 zł i rosną w zależności od umiejscowienia na sali. Karnety na wszystkie koncerty festiwalu wyceniono od 199 zł. W sprzedaży są także ściśle limitowane karnety VIP, zapewniające najlepsze miejsca na sali, dodatkowo spotkania ze wszystkimi kompozytorami, którzy pojawią się na festiwalu (bezpośrednio lub online), a także priorytetowy wstęp na wydarzenia towarzyszące.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu