DAJ CYNK

Pierwszy dwukołowiec z Apple CarPlay i Android Auto na pokładzie

Lech Okoń

Motoryzacja

Yari Project 1 Gen 2 z Android Auto i Apple CarPlay

Nepalski startup Yatri Motorcycles ogłosił, że ich nadchodzący model Project 1 Gen 2 (P1 Gen 2) będzie pierwszym na świecie dwukołowcem z bezprzewodową integracją Apple CarPlay i Android Auto.

Pełna integracja Android Auto i Apple CarPlay w motocyklu

Nowa funkcja pozwoli motocyklistom na bezproblemowe połączenie swojego P1 Gen 2 ze smartfonem. Co najważniejsze, rozwiązanie działa bezprzewodowo, więc nie będą potrzebne kable ani dodatkowe akcesoria, aby korzystać z tej funkcji.

Yari Project 1 Gen 2 z Android Auto i Apple CarPlay

Kierowcy będą mogli korzystać z funkcji telefonicznych bezpośrednio przez wbudowany wyświetlacz motocykla i używać poleceń głosowych do bezpiecznej nawigacji, wykonywania połączeń, wysyłania wiadomości oraz sterowania muzyką podczas jazdy.

Nepalski Yari Project 1 Gen 2 ma przełamywać trendy

Nepalski Yatri Motorcycles nie podał jeszcze dokładnej daty premiery nowego pojazdu, ale mówi się o 2024 roku. Poprzednik wyceniony jest obecnie na 565 tys. rupii nepalskich, a więc na nieco ponad 17 tys. zł i jest to elektryczny odpowiednik motocykli z silnikiem 250CC o zasięgu 110 km. Firma ma też w ofercie 48 kW model Yari Project 0 o zasięgu aż 230 km.

Yari Project 1 Gen 2 z Android Auto i Apple CarPlay

Wśród nowości drugiej generacji Project 1 wymienia się zastosowanie klatki zabezpieczającej i zderzaka ramowego dla lepszej ochrony pojazdu i kierowcy. Poza tym design zdaje się nie odbiegać daleko od swojego popularnego w regionie protoplasty. Firma przeanalizowała też ponad milion kilometrów danych diagnostycznych pasażerów dla poprawy wydajności, komfortu i stabilności jazdy.

Zobacz: Ferrari bez wbudowanej nawigacji. Kierowcy i tak maja smartfony
Zobacz: Koniec z kasowaniem punktów karnych. Nowy taryfikator 2024

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Yatri Motorcycles

Źródło tekstu: gadgetbytenepal, oprac. wł