DAJ CYNK

Aplikacja Yanosik i funkcje, o których nie miałeś pojęcia

msnet

Rozrywka

Yanosik mało znane funkcje aplikacja

Wielu kierowców podczas poruszania się po polskich drogach korzysta z aplikacji Yanosik, którą traktują przede wszystkim jako narzędzie informujące o aktualnej sytuacji na drodze, lokalizacjach autoradarów i patroli policyjnych, a także pozwalających omijać korki. Nie każdy wie, że ta darmowa aplikacja potrafi o wiele więcej. 

Aplikacja Yanosik stała się wszechstronnym asystentem kierowcy. Oprócz głównej funkcji ostrzegania przed różnymi zdarzeniami na drodze i nawigacji opartej o natężenie ruchu posiada jeszcze dodatkowe, równie pomocne funkcje bezpośrednio lub pośrednio związane z jazdą samochodem.

- skomentował Paweł Bahyrycz z Yanosika 

Zobacz: Yanosik: teraz łatwiej namierzysz patrole nieoznakowane
Zobacz: Yanosik: w nowej wersji aplikacji można porównać i kupić OC/AC

Co zatem możemy znaleźć w aplikacji Yanosik, poza typowymi, znanymi przez wszystkich funkcjami?

  1. Punkty przelotowe

Użytkownicy aplikacji mogą liczyć na unikalną funkcję, jakiej próżno szukać na rynku mobilnym. Oprócz tradycyjnego punktu pośredniego, w nawigacji Yanosik znajduje się tzw. przelotowy punkt pośredni. Oznacza to, że nawigacja wyznacza trasę w obrębie danego punktu, możliwie najszybszymi drogami. W praktyce, kierowca przemierzający trasę Poznań - Kraków z punktem przelotowym we Wrocławiu zostanie poprowadzony obwodnicą Wrocławia, a nie przez centrum miasta, co pozwoli mu zaoszczędzić czas.

  1. Tryb HUD

Kolejną mało znaną funkcją aplikacji jest tryb HUD. Został on zaprojektowany z myślą o bezpieczeństwie kierowcy, by mógł on wygodniej korzystać z aplikacji Yanosik, bez odrywania wzroku od drogi. Aby wskazówki i powiadomienia z systemu Yanosik pojawiały się na szybie auta należy wejść w menu aplikacji, wybrać opcję “włącz tryb HUD” oraz położyć telefon na desce rozdzielczej - ekranem do góry.

  1. Asystent głosowy

W ustawieniach aplikacji można włączyć asystenta głosowego. Funkcja ta umożliwia dodawanie i potwierdzanie zgłoszeń o bieżącej sytuacji na drodze. Po wypowiedzeniu komendy “Yanosik”, a następnie np. “kontrola” do systemu Yanosik zostanie dodane ostrzeżenie. W ten sam sposób można odwołać i potwierdzić istniejące już zgłoszenia.

  1. Restauracje i warsztaty

Aplikacja Yanosik pokaże na mapie również warsztaty i restauracje w najbliższym położeniu oraz poprowadzi zainteresowanych do konkretnego miejsca. Przy wyznaczaniu trasy wyświetlają się zakładki “restauracje” i “warsztaty”. W przypadku zakładów naprawy aut na początku listy prezentowane są te najlepiej oceniane w okolicy. Kierowcy mogą także oceniać pracę i dodawać komentarze o mechanikach czy restauratorach.

  1. Porównanie cen OC

Od paru miesięcy w aplikacji Yanosik można sprawdzić oferty OC od różnych ubezpieczycieli. Porównanie cen ubezpieczeń komunikacyjnych znajduje się w zakładce OC/AC. Informacje te pojawią się po zeskanowaniu dowodu rejestracyjnego. Kierowcy w ramach ubezpieczenia YU!, za bezpieczną jazdę mogą także otrzymać zniżki na OC. To unikalna oferta ubezpieczeń oparta o styl jazdy użytkownika. Wybrane ubezpieczenie można również zakupić z poziomu aplikacji w zaledwie kilka minut.

  1. Long press i zmiany na mapie

Jeśli na trasie kierowca zauważy jakieś zmiany np. w ograniczeniach prędkości, numeracji budynków, nowych zakazach wjazdu czy nakazach skrętu, to może taką informację zgłosić przez tzw. long press. Oznacza to, że po przytrzymaniu palcem danego punktu na mapie pojawi się opcja “zmiana na mapie”. W notatce wystarczy napisać co należy poprawić.

  1. Sprawdzanie historii auta

W zakładce “Auto” użytkownikom, którzy zeskanowali dowód rejestracyjny samochodu pojawia się opcja “Historia auta”. To tam znajdują się takie informacje jak: pierwsza rejestracja za granicą, pierwsza rejestracja w kraju, badania okresowe czy  ostatni zarejestrowany stan licznika. Niedługo może pojawić się również opcja o “znaczącej szkodzie”.

  1. Ceny paliw na stacjach i “trasówka”

Inną, cenną dla kierowców funkcją, jest sprawdzanie i aktualizowanie cen paliw na stacjach benzynowych. Ceny wyświetlają się po kliknięciu w ikonę stacji lub na tzw. “trasówce”, która pojawia się w trybie nawigacji w formie czarnego, okrągłego znaku w prawym górnym rogu ekranu. Po kliknięciu rozwija się lista mijanych po drodze obiektów tj. restauracje wraz z ich oceną czy stacje paliw z cenami.

  1. Wideorejestrator

Opcja nagrywania w spornych sytuacjach na drodze również jest możliwa. Wideorejestrator znajduje się w górnej części ekranu zarówno w trybie zgłaszania, jak i nawigacji. Funkcja ta pozwala na zarejestrowanie sytuacji, która może mieć wpływ na bezpieczeństwo na drogach.

  1.  Punkty Vitay na cele charytatywne

Poprzez swoją aktywność, użytkownicy aplikacji mogą zbierać dodatkowe punkty VITAY, które można wykorzystać na stacjach Orlen. W każdym miesiącu rozdysponowane są 4 miliony punktów, z czego połowa z nich trafia na konta kierowców, a połowa przeliczana jest na złotówki i przekazywana na wskazane przez użytkowników cele charytatywne.

Yanosik mało znane funkcje spis

Aplikacja Yanosik jest nieustannie rozwijana. Wraz z biegiem czasu pojawią się kolejne, praktyczne funkcje, które ułatwią życie kierowców. Jakie? O tym poinformujemy w niedalekiej przyszłości.

- dodał Paweł Bahyrycz

Zobacz: Navitel R1050 - mały wideorejestrator o dużych możliwościach
Zobacz: NAVITEL SH1000 PRO – uchwyt na smartfon z ładowaniem bezprzewodowym

Ankieta
84%
3%
3%
10%
0%

Wszystkich głosujących: 2974

Źródło ankiety: Aplikacja Yanosik i funkcje, o których nie miałeś pojęcia

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Yanosik

Przewiń w dół do następnego wpisu