DAJ CYNK

Vortex - polski gamingowy Netflix. Platforma ma już miliony użytkowników i zwiększa globalny zasięg przez chmurę IBM

Sebastian Górski

Rozrywka

Cudze chwalicie, a Vorteksa pewnie nie znacie. Tymczasem to polski serwis oferujący streaming gier na dowolne urządzenia, który ma już 8 mln użytkowników, a za sprawą IBM Cloud zwiększy swój globalny zasięg.

Działający od połowy 2017 roku Vortex to dzieło pochodzącego ze Szczecina startupu MyRemoteApp. Obecnie usługa oferuje streaming około 100 gier pecetowych w abonamencie 9,99 dol. miesięcznie za 100 godzin grania. Możemy w nie grać praktycznie na dowolnym urządzeniu przenośnym pracującym pod kontrolą Androida, Windows lub macOS. Da się grać nawet na słabym sprzęcie, przez przeglądarkę internetową Chrome.

Zobacz: Apple prezentuje nowe usługi - karta płatnicza, gry, telewizja i streaming wideo

Wszystkie konieczne obliczenia bierze na siebie chmura, stąd decyzja o skorzystaniu z infrastruktury IBM Cloud, dla zapewnienia większej dostępności globalnej. Chmura IBM korzysta z 60 centrów danych rozmieszczonych na całym świecie. Wystarczy kilka z nich, aby Vortex był w stanie obsłużyć dowolną liczbę graczy, oferując im możliwie najwyższy standard usługi.

Zobacz: Steam Link na Androida z ważną nowością. Przy szybkim internecie można grać w gry z peceta praktycznie wszędzie

Do grania na urządzeniu z Androidem wymagany jest system w wersji od 4.4 w górę. Poza smartfonami i tabletami, może to być przystawka do TV, a nawet sam telewizor jeśli pozwalają na to jego multimedialne funkcje. Do samego grania wystarczy jedynie zainstalować aplikację, którą znajdziemy w sklepach Google Play, App Store oraz sklepie Windows. 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: informacja prasowa

Źródło tekstu: informacja prasowa