DAJ CYNK

take&drive 2.0 - komunikacja miejska, carsharing, skutery, rowery i hulajnogi w jednej aplikacji

Uapsiabiduba

Rozrywka

Jeśli chcecie mieć wygodny dostęp do wyszukiwania wszystkich usług transportu współdzielonego (carsharing, skutery, rowery, hulajongi) oraz komunikacji miejskiej (tramwaje, autobusy, metro) z poziomu jednej aplikacji, o coś lepszego od Take & Drive będzie bardzo trudno.

Usługi transportu współdzielonego (carsharing, skutery, rowery, hulajongi) pączkują jak szalone, szczególnie w dużych miastach. Jeśli chcemy szybko znaleźć najbliżej położone nas pojazdy, zazwyczaj czeka nas przeglądanie aplikacji jedna po drugiej. Na szczęście z pomocą przychodzi tzw. metawyszukiwarka, czyli take&drive, która w najnowszym wydaniu oferuje również sprawdzanie rozkładów komunikacji miejskiej.

Zobacz: Mapy Google już pokazują fotoradary. Yanosik idzie w odstawkę

take&drive pozwala śledzić przyjazdy autobusów i tramwajów w czasie rzeczywistym (w Poznaniu, Krakowie, Trójmieście, Katowicach, Lublinie, Szczecinie i Łodzi w oparciu o dane GPS). W aplikacji znajdziemy również rozkład jazdy SKM oraz stołecznego metra. Obecnie rozwiązanie działa w 16 lokalizacjach w Polsce. Informacje o komunikacji są dostępne dla 12 lokalizacji.

Zobacz: Metro w Londynie będzie monitorować lokalizację pasażerów przez Wi-Fi w telefonach

Jak podkreśla Bartosz Kwapisz, CEO take&drive:

Chcemy zaoferować użytkownikom pełne zarządzanie przejazdami - od zlokalizowania pojazdu przez wynajem i dokonanie opłaty, tak aby mogli w pełni korzystać z uroków nowoczesnej mobilności. Już teraz spotkaliśmy się z dużą otwartością miast na współpracę. Ponadto, wypracowujemy już z pierwszymi operatorami pojazdów współdzielonych model dalszej współpracy. Dążymy do tego, aby pogodzić interesy wszystkich stron - tylko wtedy faktycznie wpłyniemy na rozwój i popularyzację nowych form transportu.

Oczywiście nadal take&drive pozostaje nadal wyszukiwarką. Wymaga przejścia do aplikacji danego usługodawcy, ale jak tłumaczy powyżej szef firmy, docelowo będzie możliwa integracja wszystkich działań w jednym miejscu, dzięki temu wyszukiwanie, rezerwacja i płatność zostaną uproszczone i skrócone. Trzeba przyznać, że to zdecydowanie krok w dobrą stronę.

Pobierz: take&drive - Android  
Pobierz: take&drive - iOS 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: informacja prasowa

Źródło tekstu: informacja prasowa

Przewiń w dół do następnego wpisu