DAJ CYNK

Tak ma wyglądać ekran wyboru przeglądarki i wyszukiwarki dla użytkowników Androida w Europie

Dodane przez: Uapsiabiduba

Kategoria: Rozrywka

Interakcje: 9079

Ekran wyboru przeglądarki internetowej oraz wyszukiwarki, który już wkrótce będzie prezentowany użytkownikom Androida w Europie, wymusiła na Google Unia Europejska.

Już w najbliższych tygodniach użytkownicy Androida po aktualizacji i uruchomieniu sklepu Google Play zobaczą widoczne poniżej ekrany dotyczące wyboru alternatywnej dla Google Chrome przeglądarki oraz alternatywnej dla Google wyszukiwarki. Każdy użytkownik będzie mógł zainstalować dowolną liczbę prezentowanych przeglądarek i wyszukiwarek.

Zobacz: Europa dostanie Androida bez wyszukiwarki Google i bez aplikacji Chrome, ale nie za darmo - ceny smartfonów mogą wzrosnąć

Kolejność prezentowanych przeglądarek jest kompletnie przypadkowa. Warto jednak zauważyć, że proponowane są tylko cztery aplikacje, a czołowe miejsca zajmują Firefox, Edge oraz Opera. Nowość jest odpowiedzią Google na zarzuty monopolistyczne regulatorów Unii Europejskiej, którzy nałożyli na koncern karę 5 mld euro. Google wybrało ścieżkę, którą w 2010 roku poszedł Microsoft.

Zobacz: UOKiK dołącza do międzynarodowego apelu do Apple'a i Google

Nie wszyscy są zadowoleni z proponowanego przez Google rozwiązania. Przedstawiciele FairSearch, czyli koalicji zrzeszającej alternatywne wyszukiwarki, oceniają rozwiązanie jako kompletnie nieefektywne. W ich ocenie nadal nie zmienia to sytuacji, w której Google Chrome i wyszukiwarka Google pozostają domyślnie zainstalowane na każdym smartfonie z Androidem.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: The Verge

Źródło tekstu: The Verge

Przewiń w dół do następnego wpisu