DAJ CYNK

PayPal staje się pełnoprawnym środkiem płatniczym w sklepach Apple'a

msnet

Rozrywka

Chcąc kupić coś w App Store, Apple Music czy iTunes Store już nie będzie potrzeby podawania numeru karty kredytowej. Teraz wystarczy konto w PayPal.Chcąc kupić coś w App Store, Apple Music czy iTunes Store już nie będzie potrzeby podawania numeru karty kredytowej. Teraz wystarczy konto w PayPal.

PayPal to jeden z najpopularniejszych międzynarodowych systemów płatniczych, akceptowany w bardzo dużej liczbie miejsc na całym świecie. Jednak płatności przez PayPala nie były dostępne posiadaczom iPhone'ów, iPadów i innych urządzeń z logo nadgryzionego jabłka na obudowie. Oni, chcą coś kupić w jednym ze sklepów Apple'a, musieli podać numer karty kredytowej/płatniczej.

Na niektórych rynkach Apple akceptuje także inne sposoby rozliczeń, na przykład za pośrednictwem sieci komórkowej, Alipay lub China UnionPay. Od dzisiaj pełnoprawnym metodą płacenia za zakupy cyfrowe u Apple'a jest PayPal. Jako pierwsi z tego systemu mogą skorzystać użytkownicy z Kanady i Meksyku, ale zasięg usługi będzie stopniowo rozszerzany. Niedługo z PayPala skorzystają posiadacze urządzeń Apple'a ze Stanów Zjednoczonych, a następnie z Europy i Ameryki Południowej.

Aby skorzystać z nowego sposobu płatności, należy wybrać PayPal jako metodę płatności w ustawieniach konta w App Store, Apple Music i iTunes Store z poziomu iPhone'a, iPada, iPoda Touch, Maca lub programu iTunes dla PC. Po zmianie ustawienia wszystkie przyszłe zakupy dokonywane z naszym identyfikatorem klienta Apple'a automatycznie obciążą nasze konto w usłudze PayPal. Płatności PayPal będą mogły być autoryzowane przez One Touch, możliwe też będzie wykonywanie szybkich płatności bez logowania.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: finextra.com, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu