DAJ CYNK

Inea: rusza gra mobilna Spothunter II

sirmark

Rozrywka

7. października rozpoczyna gra Inea SpotHunter. Gracze wyposażeni w smartfony wyruszają w poszukiwaniu wirtualnych nagród ukrytych w labiryncie poznańskich ulic.

7. października rozpoczyna gra Inea SpotHunter. Gracze wyposażeni w smartfony wyruszają w poszukiwaniu wirtualnych nagród ukrytych w labiryncie poznańskich ulic.

SpotHunter to pierwsza w Polsce gra mobilna typu real-time, która łączy walkę o nagrody w świecie wirtualnym z aktywnością uczestnika w przestrzeni miejskiej. Uczestnictwo w grze jest bezpłatne, nie trzeba być także abonentem Inea. Każdy może dołączyć do zabawy w dowolnym momencie przez cały okres trwania akcji, czyli od 7 do 20 października. Jedynym warunkiem wzięcia udziału w zabawie jest posiadanie smartfona lub tabletu, wyposażonych w system operacyjny iOS lub Android i dostęp do internetu. Do zabawy można wykorzystać również sieć hotspotów INEA umiejscowionych w Poznaniu i pojazdach komunikacji miejskiej MPK.

Zobacz: Inea: 470 hotspotów w poznańskiej i konińskiej komunikacji miejskiej

Organizatorem gry jest Inea, twórcą aplikacji jest GeoRun, który dostarcza technologie. Do wygrania między innymi Apple iPhone 5, Samsung I9505 Galaxy S4 i bilety meczowe do loży skybox na INEA Stadionie.

Jak wygląda gra? Gracze widza na ekranie urządzenia mapkę z miejscami ukrycia nagród oraz bieżącą lokalizację innych uczestników gry. Ich zadaniem jest pobranie nagród ze wskazanych miejsc i dotarcie z nimi do strefy zrzutu zaznaczonej na mapie lub, jak w przypadku nagród głównych - utrzymanie ich do końca aktywności nagrody w grze. Jest to nie lada wyczyn ponieważ każdy z graczy, który znajdzie się w odległości mniejszej niż 50 metrów od posiadanej przez użytkownika nagrody może dokonać jej zdalnego przejęcia. Ze względów bezpieczna w grze można poruszać z prędkością do 30 km/h. Po przekroczeniu tej prędkości gracz zostaje automatycznie wylogowany.
Nagród nie można wynieść poza obszar zaznaczony na mapie gry. Gracz, który zakończy rozgrywkę, znajdując się w posiadaniu wirtualnej nagrody głównej, staje się jego realnym właścicielem.

W I edycji Spothuntera gracze przebyli ok. 10,5 tys. km, przejmując nagrody ponad 1800 razy. Główna nagroda w ciągu kilku godzin przebyła ok. 160 km i została przejęta 212 razy.

Włączając się do zabawy każdy gracz wspiera akcję I LOVE Ziemek. Za każdego użytkownika gry Spothunter, który pobierze aplikację Inea przekazuje 1 zł na rzecz podopiecznego "Fundacji Potrafię pomóc" - Ziemka Dawidziaka.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Inea

Przewiń w dół do następnego wpisu