DAJ CYNK

Huawei AppGallery ma nowe logo. Zabezpieczenia to priorytet

Dodane przez: Xyrcon

Kategoria: Rozrywka

Interakcje: 8035

Odkrywaj w AppGallery

Huawei zaprezentował w Barcelonie nie tylko nowy sprzęt. „Odkrywaj w App Gallery” to nowe hasło promujące własny sklep z aplikacjami Huawei. 

Huawei AppGallery rośnie z każdym dniem. Sklep został uruchomiony w 2018 roku. Od tej pory zyskał 400 mln użytkowników z niemal wszystkich krajów świata. W samej Europie korzysta z niego 26 mln osób każdego miesiąca, a mogłoby jeszcze więcej. 

Huawei zamierza promować swój sklep z aplikacjami hasłem „Explore it on AppGallery”, czyli „Odkrywaj w AppGallery”. Kampania zapowiada się naprawdę widowiskowo. Zmianom towarzyszy nowe logo sklepu. Nowa wersja aplikacji powinna już pojawić się na twoim smartfonie Huawei lub Honor. 

Warto zwrócić uwagę na to, że w kampanii podkreślane jest bezpieczeństwo danych. Huawei mocno podkreśla, że od początku tworzenia AppGallery ochrona prywatności była priorytetem. Aplikacje przechodzą pewny i sprawdzony proces wielostopniowej weryfikacji, zanim trafią do sklepu. 

Czy AppGallery rzeczywiście jest tak bezpieczny? Na pewno się przekonamy, gdy zyska większą popularność. Więcej użytkowników na pewno przyciągnie cyberprzestępców i oszustów. 

Zobacz: Huawei AppGallery: wygraj bezprzewodowe słuchawki Huawei FreeBuds 3
Zobacz: Huawei Mobile Services - ekosystem Huaweia odważnie zdobywa rynek

Huawei AppGallery – czego brakuje?

Huawei błyskawicznie rozpędził widmo kryzysu, jakie zawisło nad nim po decyzji rządu Donalda Trumpa. Wojna handlowa USA z Chinami raczej nie zaszkodziła oprogramowaniu smartfonów.

Huawei nie zdradził, ile obecnie aplikacji znajduje się w AppGallery. Nie jest to kluczowe. Ważniejsze jest to, czy użytkownicy znajdą tam wszystko, czego szukają. Zaskakująco dużo polskich aplikacji jest dostępnych także w AppGallery. W sklepie Huawei znalazłam wszystkie aplikacje do robienia zakupów, jakie przyszły mi do głowy, poza polskimi kuponami do restauracji McDonald's, są też aplikacje dla kierowców, a nawet e-pity. 

Wielkim nieobecnym jest Facebook – nie znajdziemy tu Messengera, Instagrama ani WhatsAppa. Brakuje też popularnych gier jak Brawl Stars, ale bez tego można się obejść. Jest inny problem. W sklepie Huawei nie ma polskich aplikacji bankowych. Bez nich smartfon nie jest szczególnie użyteczny. 

Konkurs w AppGallery

Brakuje też ocen i komentarzy. Dlatego Huawei zachęca użytkowników do komentowania pobranych aplikacji. W akcji można wygrać między innymi słuchawki Huawei Freebuds 3

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu