DAJ CYNK

Google Chrome na Androida z grupowaniem kart. Taka nowość na pewno się przyda

Uapsiabiduba

Rozrywka

Najnowsza odsłona mobilnej wersji Google Chrome dla Androida dostanie naprawdę przydatną funkcję - grupowanie otwartych kart przeglądarki. Jeśli codziennie otwieracie więcej niż 10 zakładek i potem próbujecie coś w nich znaleźć, naprawdę to docenicie.

Grupowanie kart w przeglądarce internetowej Google Chrome jest na razie testowane w wersji Chrome Canary, a więc edycji rozwojowej i mocno niestabilnej. Daje nam to jednak pojęcie czego możemy się spodziewać w najbliższej przyszłości. Dłuższe przyciśnięcie otwiera menu kontekstowe, w którym pojawia się polecenie Otwórz w nowej karcie w grupie. To z tego miejsca możemy grupować otwarte karty w przebudowanym interfejsie.

Zobacz: Mobilny Google Chrome z nowym trybem oszczędzania danych. Znika dodatek do wersji desktopowej

Zakładki są grupowane w przypominających katalogi zbiorach, a każdy z nich informuje o liczbie zgromadzonych w środku kart, wraz z podglądem miniatur i favicon dla pierwszych czterech kart. Kliknięcie na grupę otwiera podgląd zbliżony do tego jaki znamy obecnie z Google Chrome, czyli przewijanej listy. Warto pamiętać, że funkcja jest jeszcze w fazie wstępnych testów, więc może działać z różnych skutkiem.

Zobacz: Europa dostanie Androida bez wyszukiwarki Google i bez aplikacji Chrome, ale nie za darmo - ceny smartfonów mogą wzrosnąć

Jeśli mimo to chcecie spróbować jak działa nowa funkcja, wystarczy zainstalować Chrome Canary ze sklepu Google Play i wpisać w pasek adresu chrome://flags. Potem należy wyszukać pozycję o nazwie enable-tab-groups-ui-improvements i ustawić na Enabled. Teraz tylko czeka nas podwójny restart przeglądarki i grupowanie kart powinno już działać.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Phone Arena

Źródło tekstu: Phone Arena

Przewiń w dół do następnego wpisu