DAJ CYNK

Facebook zapowiada Project LightSpeed. Powstanie kompletnie nowa, szybka i oszczędna wersja Messengera

Uapsiabiduba

Rozrywka

Tuż przed rozpoczęciem konferencji F8 dla deweloperów Facebook uchyla rąbka tajemnicy odnośnie planów dotyczących rozwoju komunikatora Messenger. Wkrótce doczekamy się całkowicie nowej, przebudowanej wersji aplikacji, która ma być bardzo szybka i oszczędna dla urządzeń mobilnych.

Z informacji udostępnionych przez samego Facebooka wynika, że gigant zamierza uruchomić inicjatywę o nazwie Project LightSpeed. W jej centrum znajdzie się zaprojektowanie całkowicie nowej wersji komunikatora Messenger. Plik instalacyjny programu ma nie przekraczać rozmiaru 30 MB, a sama aplikacja będzie się uruchamiać w czasie nie dłuższym niż 2 sekundy.

Zobacz: Za 50 lat większość użytkowników Facebooka będzie martwa. Co się stanie z ich danymi i profilami?

Oczywiście Facebook ma już w swoim portfolio wersję Lite, której instalator zajmuje około 25 MB, jednak została ona zaprojektowana pod kątem urządzeń o słabszej specyfikacji technicznej i przez to jest mocno ograniczona w stosunku do normalnej wersji. Wygląda na to, że społecznościówka Marka Zuckerberga bierze się za rozwiązanie największego problemu obecnej wersji Messengera - obciążenie dla baterii i zasobów systemowych smartfonu.

Zobacz: Facebook pracuje nad własnym asystentem głosowym. Chce zagrozić pozycji Siri i Asystenta Google

Wiemy też, że planowana jest nowa wersja Messengera dla komputerów stacjonarnych. Zapowiada przy tym pełną funkcjonalność znaną z mobilnej wersji (między innymi grupowe rozmowy oraz połączenia wideo) oraz dostępność dla systemów Windows oraz macOS. Obecnie aplikacja jest w fazie testów, ale premierę wersji finalnej przewidziano jeszcze na ten rok.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Facebook

Źródło tekstu: Venture Beat

Przewiń w dół do następnego wpisu