DAJ CYNK

Asystent Huawei konkurencją dla Google'a. Można już pobrać wersję beta

orson_dzi

Rozrywka

Asystent Huawei

Firma Huawei zdecydowała się na ruch, który wiele osób mógł zaskoczyć i wprowadza na rynek własnego asystenta dla systemu Android. Huawei Assistant lub jak kto woli Asystent Huawei ma częściowo zastąpić Asystenta Google. Firma zachęca do przystąpienia do testów, w ramach których można wygrać Huaweia P30 Pro.

Asystent Huawei - co to jest?

W dużym uproszczeniu Asystent Huaweia zastępuje fabryczne rozwiązania Google'a. Daje dostęp do własnej wyszukiwarki oraz zastępuje agregator wiadomości Google News, czyli ten dodatkowy pulpit po lewej stronie ekranu.

Asystent na chwilę obecną jest dostępny na smartfonach Huaweia z interfejsem EMUI 9.1 lub nowszym.

Zobacz: EMUI 10 w wersji beta trafia na pierwsze smartfony Huaweia

Funkcje Asystenta Huawei

Asystent Huawei Instant Access
Asystent Huawei Instant Access

Na starcie rozwiązanie Huaweia oferuje:

  • Wyszukiwanie globalne (Global Search) - pasek wyszukiwarki Google zastępuje wyszukiwarka Huaweia, która oprócz informacji z Internetu pozawala na odnalezienie w telefonie notatek, aplikacji, maili lub wpisy w kalendarzu.
  • Natychmiastowy dostęp (Instant Access) - prosty sposób wyświetlania najczęściej używanych skrótów z możliwością personalizacji.
Asystent Huawei Smart Care
Asystent Huawei Smart Care
  • Smart Care - wyświetlanie informacji zintegrowane z dostępnymi funkcjami smartfonu, takich jak kalendarz, pogoda, nieodebrane połączenia, wykorzystanie danych i zużycie akumulatora. W przyszłości możliwości tej funkcji będą rozbudowywane.
  • Wiadomości - wspomniane zastąpienie Google News własnym agregatorem treści Huaweia. To miejsce, w którym zbierane będą interesujące nas wiadomości z różnych serwisów internetowych.

Zobacz: 5G w Lublinie - sprawdziliśmy możliwości Orange [wideo]

Asystent Huawei - jak zainstalować

Asystent Huawei News Feed
Asystent Huawei News Feed

Aby zainstalować Asystenta Huawei należy pobrać plik .apk dostępny pod tym adresem. Jeśli zrobimy to z poziomu telefonu, to konieczne będzie odnalezienie pobranego pliku i uruchomienie go. Podczas instalacji należy wykonywać polecenia wyświetlane na ekranie.

Jeśli pobierzemy plik na komputer, to trzeba go najpierw skopiować do pamięci telefonu.

Zobacz: Motorola One Hyper przeszła certyfikację

Konkurs - do wygrania Huawei P30 Pro

Asystent Huawei Konkurs P30 Pro

W każdą środę, aż do 1 stycznia 2020 roku, wśród osób testujących Asystenta zostanie rozlosowany smartfon P30 Pro. Warunkiem udziału w konkursie, poza oczywiście instalacją i korzystaniem z Asystenta, jest wyrażenie swojej opinii na grupie na Facebooku lub na stronie internetowej społeczności Huawei. Opinię należy wpisać w języku angielskim, polskim, hiszpańskim, niemieckim lub włoskim.

Zobacz: Sennheiser IE 80S BT - najlepsze słuchawki douszne, jakie kiedykolwiek testowałem
Zobacz: Test Huawei Watch GT 2. Godny następca popularnego zegarka

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Huawei

Przewiń w dół do następnego wpisu