DAJ CYNK

Apple poprawia zabezpieczenia iCloud

orson_dzi

Rozrywka

Ubiegłotygodniowy wyciek nagich zdjęć gwiazd skłonił Apple do poprawy bezpieczeństwa usługi iCloud.

Ubiegłotygodniowy wyciek nagich zdjęć gwiazd skłonił Apple do poprawy bezpieczeństwa usługi iCloud.

Wyciek nagich zdjęć gwiazd okazał się być jedną z głośniejszych informacji na świecie w ostatnim tygodniu. Pomimo tego Apple twierdzi, że iCloud jest wystarczająco i bardzo dobrze zabezpieczone. Ulegając jednak presji otoczenia, firma z Cupertino postanowiła wzmocnić zasieki obronne nad swoją chmurą.

Portal MacRumors informuje, że teraz każde zalogowanie do iCloud z poziomu przeglądarki internetowej powoduje wysłanie automatycznej wiadomości e-mail, informującej o tym fakcie właściciela konta. Póki co, wiadomość jest wysyłana przy każdym logowaniu, ale w przyszłości, jeśli logowanie odbędzie się po raz kolejny z tego samego komputera i przeglądarki, nie będzie to miało miejsca.

Dodatkowo w najbliższym czasie e-mail z informacją oraz powiadomienie w aplikacji iTunes pojawi się w momencie, kiedy ktoś próbuje zmienić swoje hasło, przywrócić dane iCloud do nowego urządzenia, lub zalogować się do konta iTunes po raz pierwszy na nowym urządzeniu.

Jeśli dotychczasowe plotki potwierdzą się i Apple wejdzie w sferę płatności mobilnych, to nadszarpnięte w ubiegłym tygodniu zaufanie może przeszkodzić w udanym starcie usługi iPhone Wallet.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: MacRumors; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu