DAJ CYNK

5 aplikacji na Androida, które nie powinny ci umknąć w tym tygodniu – część 7

Xyrcon

Aplikacje

Google Play

Google Play to prawdziwa kopalnia złota, jednak znalezienie przydatnych aplikacji czy dobrze wykonanych gier jest trudne. Stąd pomysł, by podzielić się z Wami naszymi znaleziskami. Liczymy też na Wasze propozycje!

Booksy – w końcu możesz się umówić do fryzjera, zrób to online

Cena: 0 zł, pobierz z Google Play

Booksy to aplikacja do rezerwowania terminów usług i zabiegów. Z jej pomocą umówisz się do stomatologa, fizjoterapeuty, kosmetyczki, barbera i oczywiście fryzjera, za czym tęsknią tysiące Polaków. 18 maja salony fryzjerskie i kosmetyczne będą mogły pracować normalnie i szykują się na prawdziwe oblężenie.

Booksy – umów się do fryzjera online

Z Booksy korzystam od początku roku i jeszcze mnie nie zawiodła. Przede wszystkim umawianie się na wizyty jest szybkie. Mogę rozejrzeć się po okolicy, wybrać salon, poczytać opinie, poznać cennik, wskazać usługę, termin… i już. W wielu salonach i gabinetach można nawet wskazać konkretną osobę, której chcę powierzyć swoje włosy, paznokcie, zęby czy kręgosłup.

Rezerwowane wizyty będą zapisane w historii i mogę szybko umówić się na identyczny zabieg w tym samym miejscu. Zaplanowane wizyty można dodać do kalendarza, ale Booksy też o nich przypomni.

Revolut Junior – umiejętności finansowe zostaną na całe życie

Cena: 0 zł, pobierz z Google Play

W czwartek do Polski zawitała aplikacja Revolut dla użytkowników w wieku od 7 do 17 lat. Dziecko może się zalogować do swojej aplikacji, skanując kod QR z ekranu smartfonu rodzica. Od tej chwili młoda osoba ma dostęp do własnego konta. Oczywiście rodzice mogą zamówić także kartę płatniczą dla dziecka.

Revolut Junior

Aplikacja Revolut bardzo czytelnie prezentuje wydatki i zachęca do oszczędzania na określone cele. Jej obsługa nie różni się niemal niczym od aplikacji dla dorosłych czy aplikacji bankowej. To świetny start w świat pełen bankowości elektronicznej i fintechu. Aplikacja pomoże zrozumieć, jak działają pieniądze i jak się nimi posługiwać bez gotówki.

Bonus E.Leclerc – E.Leclerc nie będzie gorszy od Lidla i Biedronki

Cena: 0 zł, pobierz z Google Play

Bonus E.Leclerc to aplikacja sieci marketów, w której znajdziesz najświeższe promocje w wybranym sklepie, aktualną gazetkę oraz przepisy na różne dania. Tym samym sieć E.Leclerc dogoniła konkurencję.

Bonus E.Leclerc

Aplikacja jest bardzo prosta i dobrze spełnia swoje zadanie. W kilka sekund można zorientować się, po co warto wybrać się do sklepu. Twórcy zamierzają umożliwić też przechowywanie tu karty stałego klienta, na co czekają odwiedzający sklepy E.Leclerc. Niebawem wprowadzone zostaną także kupony zniżkowe dla posiadaczy aplikacji.

VisiMed+ – tak wygląda przyszłość chodzenia do lekarza

Cena: 0 zł, pobierz z Google Play

VisiMed+ to aplikacja medyczna, która ułatwia umawianie się do lekarza i pilnowanie leków. W nowej wersji pojawiła się też możliwość pokazywania e-recepty jako kody QR. Dzięki temu nie trzeba na głos dyktować numeru PESEL w aptece, czego wiele osób się obawia. Wystarczy w aplikacji podać numer e-recepty. Kod zostanie zeskanowany w aptece bezkontaktowo.

Ponadto VisiMed+ to bardzo wygodna wyszukiwarka przychodni i lekarzy. Z pewnością nie ma tu wszystkich placówek, ale bez problemu można znaleźć wolny termin do wielu lekarzy POZ i specjalistów. Informacje o przychodniach są bardzo czytelne, przy każdej znajduje się też informacja o dostępnych terminach „na NFZ” i odpłatnych. Warto tu dodać, że jeśli to możliwe, aplikacja może posłużyć do obsługi wizyty lekarskiej na odległość.

VisiMed+

Trzeci „filar” tej aplikacji to apteczka. Masz w domu pudło leków, które raz na rok sprzątasz, by wyrzucić te przeterminowane? VisiMed+ rozwiąże ten problem. Leki można dodać do listy w aplikacji, razem z numerem serii, terminem ważności, dawkowaniem i liczbą dawek w opakowaniu. Aplikacja będzie przypominać o braniu leków, a ponadto ułatwi zachowanie porządku w domowej apteczce. Jest tu też wyszukiwarka z informacjami o lekach i lista tańszych zamienników dla wielu z nich.

Wisienką na torcie jest integracja z portalem KtoMaLek.pl. Dzięki niej możesz znaleźć najbliższą aptekę, gdzie dostaniesz swoje leki. W wielu możesz zarezerwować lek i odebrać go bez kolejki. Gdy już go kupisz, możesz ułożyć kalendarz dawkowania.

Wiele funkcji VisiMed+ jest dostępnych bez zakładania konta.

eDO App – używaj e-dowodu w internecie

Cena: 0 zł, pobierz z Google Play

eDO App to nowiutka aplikacja Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych, z której pomocą można łatwo korzystać z e-dowodu w internecie. Dzięki temu można korzystać usług internetowych administracji publicznej z dowolnego miejsca na świecie i 24 godziny na dobę.

eDO App

Ponadto aplikacja eDO App pozwala podpisać cyfrowo dokumenty w formacje PDF. Jeśli więc planujesz wysłać pismo i musisz je podpisać, obejdzie się bez drukowania i skanowania. Ponadto można potwierdzić tożsamość z użyciem NFC – wystarczy przyłożyć dowód osobisty z warstwą elektroniczną do smartfonu.

eDO App nie przechowuje na smartfonie żadnych informacji z dowodu osobistego i nie zastąpi fizycznego dokumentu. Może jednak znacznie ułatwić nam życie. W planach jest wydanie także aplikacji dla iOS-a i dodanie historii użyć e-dowodu.

Zobacz: 5 aplikacji na Androida, które nie powinny ci umknąć w tym tygodniu – część 6
Zobacz: 5 aplikacji na Androida, które nie powinny ci umknąć w tym tygodniu – część 5
Zobacz: 5 aplikacji na Androida, które nie powinny ci umknąć w tym tygodniu – część 4
 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: wł.

Źródło tekstu: wł.

Przewiń w dół do następnego wpisu