DAJ CYNK

pacman

Ostatnia aktywność

pacman
04.01.201819:02:27

Przypadek ? Nie sądzę! :D Rząd/y w tym głównie USA pewnie od dawna o wszystkim wiedziały i to wykorzystywały. Po drugie może to sztucznie zmusić ludzi do instalowania &quot;łatek&quot; i czegoś co zostanie ukryte ? Firmy zmusi np. do szybszej wymiany sprzętu co będzie oznaczało dziesiątki jak nie setki mld w skali świata jeśli nie będzie się tego dało obejść / połatać ( i nie stracić za dużo na wydajności).<br />Firmy, które wiedziały o problemie i rząd powinny ponieść odpowiedzialność za lata kłamstw i narażania ludzi na niebezpieczeństwo.

pacman
07.02.201719:42:18

Szkoda, że tylko 5, a nie np. 8...bo może zobaczylibyśmy np. Samsunga czy inne marki. Ciekawe ile chińskich marek sprzedaje się w Japonii i ile japońskich w Chinach ;)

pacman
07.02.201719:36:39

@21 Wynająć ? Kiedy koszty wynajmu kawalerki to niekiedy jak rata ? Gdzie szukać pracy ? W kilku dużych miastach, a tam koszty są bardzo wysokie. W mniejszych często pracy nie ma poza lokalnymi urzędami, szkołami, marketami i czasami jakaś lokalną fabryką.<br /><br />Co do zwolnień to bywało różnie, ale tak jak górnicy płaczą, tutaj czytam &quot;w energetyce dostawali więcej&quot;, ale kto się martwi jak zwalniają z prywatnej firmy, często średniej czy małej ? Odprawy, pakiety ? xD Dla jasności nie jestem za wyprzedawaniem firm od tak, ale...wiele działa bardzo nieracjonalnie, a koszty ponosi każdy obywatel bo ceny usług często są takie z powodu jakości, a raczej jej braku w zarządzaniu. Tak jak ktoś pisał...chcemy wszystko za półdarmo, ale to ma też przełożenie na np. jakość produktów, warunki zatrudnienia pracowników. Z tym, że tutaj nawet gdyby cena była wysoka...to nie zawsze produkt jest dobry, a pracownicy od kierownika po szeregowego zadowoleni.<br />Ale należy pamiętać, że &quot;ratowanie&quot;, &quot;dofinansowanie&quot; firm jest z naszych podatków. Tak jak chyba, niektórym się wydaje, że 500+ to finansowane jest...kasy rosnącej na drzewach ? xD

pacman
07.02.201719:20:03

@goral ma rację.<br />Dzisiaj w domu np. dziecko gra...a dlaczego by nie ? A może ojciec ? A dlaczego by nie ? Może nie codziennie...ale chce żeby usługa działała zawsze poprawnie. I np. rodzina 2+2. W danej chwili jeden rodzic robi przelew i siedzi na FB - rozmawia z bratem z innego miasta, może odpali jakiś filmik. Drugi rodzic ogląda np. Netflixa. Jedno dziecko odrabiało lekcje, a teraz Skype z koleżanką/kolegą z innego miasta/państwa. Drugie dziecko gra w Battlefield 1. Poza tym co naturalne zdecydowana większość ludzi korzysta w godzinach 16-23. I nie przestawi się tego bo dzieci nadal będą chodzić do szkoły w godzinach ~ 7-15. Tak samo większość osób pracuje w godzinach 7-18, ewentualnie do 20-22. A może ktoś pracuje w domu przez internet ?<br /><br />PS &quot;Ministerstwa Rozwoju i Cyfryzacji przeznaczyły miliard złotych&quot; - nie ministerstwo, a podatnicy, to nie są pieniądze rządu czy partii, ale obywateli ;)