Telekomunikacja jak na dłoni

Nowe TELEPOLIS.PL – następne będzie forum

Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
Wiadomość
Autor

Re: Nowe TELEPOLIS.PL – następne będzie forum

Postprzez umcusumc » 14 wrz 2018, o 09:02

Na mobilnej jest dramat. Na pierwszej stronie zamiast najnowszych wiadomości jest jeden orgomny kafelek z starym artykułem - sprzed 2 dni. Do tego zmieścił się jeszcze ucięty tekst starej wiadomosci sprzed 2 dni. I to na ekranie S9+, ciekawe jak to wygląda na mniejszych ekranach.

Na pierwszy rzut oka wygląda to na serwis, który jest nieaktualny. Na stacjonarny już przestałem wchodzić, więc nie wiem. Do tej pory codziennie wchodziłem na telepolis i czytałem newsy. Z ostatniego tygodnia wygląda to tak, że byłem przedwczoraj i dzisiaj - tylko że względu na to, że akurat przeczytałam post Morviusa z pytaniem o stronę.

To,że na forum odpisuje się teraz beznadziejnie na telefonie, to już wisienka na tym całym torcie. Taki nieistotny drobiazg.
umcusumc
Stały bywalec
Stały bywalec

Postprzez Dorotea » 14 wrz 2018, o 12:54

Dajcie ankietę do tematu, to zobaczycie samą nagą prawdę...
Dorotea
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Sieć: VoIP Play

Postprzez Morvius » 14 wrz 2018, o 13:07

A teraz odwrotnie, poszukajmy plusów. Zapomnijmy na chwilę o niedociagnięciach i rzeczach do poprawki. Moim zdaniem możliwość odpisywania komuś w jego poście świetna sprawa. W końcu wiadomo kto do kogo pisze.
Klasyczny obserwator wątku.
Morvius
TELEPOLIS.PL
TELEPOLIS.PL

Pochwały: 87
Model telefonu: Huawei P20 PRO; Samsung S7 EDGE; Huawei P9
Sieć: Fioletowy Turbo Kisiel

Postprzez jarekt » 14 wrz 2018, o 13:34

Morvius napisał(a):świetna sprawa

Tak Ci się tylko wydaje :)

Odpisz na przestrzeni np. 3 dni, na 3 różne komentarze. I co potem?
Musisz przewijać całą listę komentarzy aby zobaczyć czy ktoś nie odpowiedział Tobie, albo tamtej osobie, czy ogólnie nie włączył się do dyskusji.

A twórca oryginalnego komentarza? To samo: musi ciągle przewijać cała listę komentarzy aby zobaczyć czy na jego komenty ktoś odpowiedział.

A inni? Muszą przewijać cała listę komentarzy aby zobaczyć czy ktoś komuś na coś nie odpowiedział.

A kolejnego dnia? Znowu trzeba wszystko przewijać i szukać nowych komentarzy.

Powiadomienia o nowych komentarzach? Brak.
Powiadomienia o odpowiedziach na komentarze? Brak.
Odpowiadanie na odpowiedzi? Brak.
Skróty (możliwość linkowania) konkretnych komentarzy/odpowiedzi? Brak.
Czytelność komentarzy? Niska.
Zwięzłość komentarzy? Bardzo niska.

I to nie wszystkie wady odnośnie tylko i wyłącznie nowego systemu komentarzy.

Także plusów może ten system komentarzy ma 2, a minusów 15. Bilans: -13.

A mogliście przed zmianami zrobić temat dla administracji, modów, vipów, osób z długim stażem, z dużą ilością komentarzy, zaprosić po prostu ze 100 osób do np. zamkniętego tematu i tam wcześniej wszystko przedyskutować i zrobić tak aby była kasiorka i aby było maksymalne zadowolenie, czytelność itp, itd.

Sorry, ale danie we wstępie pogrubioną dużą czcionką "Zmieniamy się dla Was!", bez takich "konsultacji", to delikatnie mówiąc nieporozumienie.
Tak, krytykuję kogoś (nie wiem kogo), może LuiNa, może Morviusa, może kilka innych osób, ale robię to dla dobra wszystkich.
Ja (częściowo zmuszony przez te wszystkie babole i utrudnienia) na razie robię sobie wolne od forum i Telepolis.
Tutaj więcej info: https://www.telepolis.pl/forum/viewtopic.php?f=22&t=94141&start=30#p1011827
jarekt
Spamer ;)
Spamer ;)

Postprzez Remington » 14 wrz 2018, o 13:34

Dzięki RWD na ekranie telefonu linki są większe i częściej zaglądam dzięki temu na forum. Trudno mi znaleźć inne plusy.
Remington
Moderator
Moderator

Postprzez vonski » 14 wrz 2018, o 13:36

Ponawiam pytanie o Tapatalka. Da się go jakoś zreanimować? Bo nie mogę się zalogować
vonski
Spamer ;)
Spamer ;)

Pochwały: 127
Model telefonu: Pixel, S7, Xperia Z3 Tablet Compact
Sieć: O

Postprzez jarekt » 14 wrz 2018, o 14:01

Dodam, w nawiązaniu do mojego poprzedniego postu, że jeśli ktoś chce, to mogę napisać tutaj jaki system komentarzy w necie jest wzorem do naśladowania i ma kilka wspaniałych funkcjonalności, które decydują o jego przewadze czy nawet zwycięstwie w porównaniu ze wszystkimi innymi systemami komentarzy.

I nie, nie jest to Disqus.
A gdyby powiedzmy ocenić 20 najważniejszych cech takiego systemu (jako +1 albo -1 za daną cechę/funkcjonalnośc), to system na Telepolis miałby około -18 (minus 18) punktów, a tamten system około +18, a być może nawet pełne +20 punktów. Ktoś zgadnie o kim mowa?
Ostatnio edytowano 14 wrz 2018, o 14:07 przez jarekt, łącznie edytowano 1 raz
Ja (częściowo zmuszony przez te wszystkie babole i utrudnienia) na razie robię sobie wolne od forum i Telepolis.
Tutaj więcej info: https://www.telepolis.pl/forum/viewtopic.php?f=22&t=94141&start=30#p1011827
jarekt
Spamer ;)
Spamer ;)

Postprzez forum_tg » 14 wrz 2018, o 14:06

dla mnie nowy Layout jest ok - podoba mi się, szkoda tylko że zdjęcia przy niektórych postach są za duże (zmniejszenie to powinna być prosta sprawa).
forum_tg
Spamer ;)
Spamer ;)

Pochwały: 3
Model telefonu: dual SIM
Sieć: Play, Orange

Postprzez dagonPL » 14 wrz 2018, o 16:03

Przydałaby się możliwość przejścia bezpośrednio do komentarzy, bez konieczności przewijania całego artykułu, ale tylko dla osób które już komentowały i chcą odpowiedzieć, dyskutować. Chyba że tak jest, a nie widzę.
Generalnie bardzo mi się podoba
dagonPL
Stały bywalec
Stały bywalec

Sieć: Play, Orange

Postprzez iphoneski » 14 wrz 2018, o 16:39

A RSS wreszcie będzie czy nie? A może jest nowy i trzeba dodać?
iphoneski
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Model telefonu: iPhone SE
Sieć: Play

Postprzez Dorotea » 14 wrz 2018, o 20:21

Strona jest jaka jest, trudno skoro nie da się powstrzymać nowego, wcale nie lepszego. Ale błagam, nie psujcie w ten sposób forum...
Dorotea
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Sieć: VoIP Play

Postprzez Przemix » 15 wrz 2018, o 17:56

RSS się zmieniło, link do nowego jest w stopce głównej strony na desktopie. W stopce forum jest stary rss :P Wg mnie komentarze to i tak mało przydatna rzecz na stronach informacyjnych z racji ilości troli. Samo odpisywanie na komentarze to rewolucja, pamiętam że witek był głównym hamulcowym takiego rozwiazania przez lata.
10zł na pierwszy przejazd UBERem po rejestracji z linka https://www.uber.com/invite/uberdlalodzi działa w całej Polsce. 0,5GB więcej w Dropbox po rejestracji z linka https://db.tt/2TAqb2vA8p
Przemix
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Pochwały: 4

Postprzez Pajuch » 15 wrz 2018, o 20:17

Morvius napisał(a):A teraz odwrotnie, poszukajmy plusów.

Zaglądam teraz tylko na forum, wielki plus :)
Jak zmienią forum będzie +_+ jedno forum odpadnie do przeglądania.
Pajuch
Ostrożny rozmówca
Ostrożny rozmówca

Pochwały: 1
Model telefonu: Fajny
Sieć: Plus play t-mobile

Postprzez maniek89 » 15 wrz 2018, o 20:22

SACZI napisał(a):Od kiedy pojawił się nowy layout, czytam 90% mniej ...
Tak się nie da an dłuższa metę.

Zgadzam się. Teraz czytanie Telepolis jest męczące. Nawet widać to, że ludziom nie chce się klikać artykułów i niektóre, w ogóle przepadają bez zainteresowania (zero komentarzy).
Morvius napisał(a):A teraz odwrotnie, poszukajmy plusów.

Tylko i wyłącznie możliwość odpowiadania bezpośrednio na komentarze.

Administracjo, mam nadzieję, że przejrzycie statystyki za miesiąc czy za dwa i szczerze napiszecie, czy zainteresowanie Telepolis jest takie jak do tej pory, czy wejść jest mniej? Myślę, że wiele osób tu zebranych będzie ciekawych porównania takich statystyk. Do tej pory raczej jest chyba więcej krytyki niż zachwytów. Jestem ciekaw jak to się rzeczywiście odbije na klikalności.
maniek89
Spamer ;)
Spamer ;)

Pochwały: 127
Model telefonu: Xiaomi Redmi Note 4
Sieć: Virgin Mobile

Postprzez Pajuch » 15 wrz 2018, o 20:43

Teraz to juz nic nie da ;)
Jak zmienia na stare to i tak lipa... jak zostawia nowe 'lepsze' jeszcze większa lipa.

Powinni zrobić przynajmniej strone testową i wtedy dopracowywać a nie cisnąć to coś i mówić
- nowe lepsze, ulepszymy!
Jakkolwiek to brzmi ... hasło z prl :E większości sie nie podoba i tak cisną, przyjda statystyki i dostaną baty chyba, że KASA sie będzie zgadzać. Odejda starzy bywalcy za to pełno nowego przypadkowego narybku będzie :)

Nie nasz biznes więc co się martwicie. Decyzji administracji nic nie zmieni. To i po co się pocić.

Kiedys zasypali strone reklamami to powstała czarna dziura to jest ogromny plus i postęp dziury juz nie ma jak i reklam ;) To samo było, dajcie małe schludne to sie kliknie i co? dowalili.
Kasa sie zgadza jest git ;)
Pajuch
Ostrożny rozmówca
Ostrożny rozmówca

Pochwały: 1
Model telefonu: Fajny
Sieć: Plus play t-mobile

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sieci komórkowe