Telekomunikacja jak na dłoni

Moderacja na forum

Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor

Re: Trole na portalu

Postprzez iphoneski » 18 cze 2018, o 21:50

LuiN napisał(a):W weekendy pod newsami powinna Monika sprzątać, ale coś Jej to nie idzie jak widzę.

W ogóle trochę mi jej szkoda bo dopiero niedawno dołączyła a te trolle trochę ją cisną w tych komentarzach.
iphoneski
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Model telefonu: iPhone SE
Sieć: Play

Postprzez Morvius » 19 cze 2018, o 12:19

Ze swojej strony widzę czasami wręcz nadgorliwość w moderacji - objawia się zasypaniem skrzynki e-mail skargami. No ale to są wyjątki, które stale wrzucam na tapetę w dyskusji z Morviusem.
LuiN skargi były i będą, nie wszystkich uda się zadowolić a zależy mi nie tylko na czyszczeniu forum, ale i odbudowaniu starej świetności i przypomnieniu o tym, że każdy temat jest ważny i niepotrzebne zaśmiecanie jest niewskazane. A jedna osoba ma z tym ewidentnie problem lecąc z płaczem jak dziewczynka do mamy bo jej krzysio złamał kredkę. No cóż, wszystkim dobrze nie zrobię. ;) Tak, wiem, że to dwóznacznie odbieracie zboczuchy. :P
Klasyczny obserwator wątku.
Morvius
Moderator
Moderator

Pochwały: 87
Model telefonu: Huawei P20 PRO; Samsung S7 EDGE; Huawei P9
Sieć: Fioletowy Turbo Kisiel

Postprzez userro2 » 19 cze 2018, o 13:19

LuiN napisał(a):No ale to są wyjątki, które stale wrzucam na tapetę w dyskusji z Morviusem.

Ekhem... Na jaką tapetę?
userro2
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez f0ku5 » 19 cze 2018, o 23:43

LuiN napisał(a):Ze swojej strony widzę czasami wręcz nadgorliwość w moderacji - objawia się zasypaniem skrzynki e-mail skargami. No ale to są wyjątki, które stale wrzucam na tapetę w dyskusji z Morviusem.
Absolutnie nie zgadzam się, jakoby moderacja obecnie była "załatwiana" zbyt nadgorliwie. Problem po prostu leży w tym, że bardzo długo moderacji tutaj nie było praktycznie wcale i wszelakiej maści trolle czuły się bezkarnie ;)
Obecnie staramy się nad tym panować, a osoba ostrzeżona i/lub zbanowana pisze w takiej sytuacji do administracji, ponieważ myśli, że w takiej sytuacji coś ugra i się na nas w jakiś sposób zemści.
f0ku5
Moderator
Moderator

Model telefonu: iPhone X
Sieć: Orange - Nju

Re: Moderacja

Postprzez Remington » 20 cze 2018, o 08:32

Zrobiła się dyskusja o moderowaniu i portalu, i forum, więc połączyłem wątki w jeden.
Remington
Moderator
Moderator

Postprzez Pabloeq » 20 cze 2018, o 23:47

Najwięcej porządku to powinna redakcja robić w komentarzach niezalogowanych pod artykułami, tam to dopiero śmietnik, bzdury i wulgaryzmy, chyba rzadko kiedy ktoś tam kasuje spam?
A kasować powinno się nie tylko obraźliwe ale także bzdury techniczne i przesycone błędami ortograficznymi. Są fora gdzie za ortografię moderacja daje ostrzeżenia, a tu...? Były przypadki gdzie tytuł wątku dyskusji był napisany z błędami i ... nic.
Pabloeq
Stały bywalec
Stały bywalec

Model telefonu: Samsung S7 ; iPhone SE
Sieć: Orange ; T-mobile

Postprzez f0ku5 » 20 cze 2018, o 23:54

Błędy ortograficzne mnie osobiście również drażnią, ale żyjemy w takich czasach, że nie można z tym nic zrobić. To po prostu lenistwo ludzi. Jak starałem się kogoś poprawiać to każdy się bulwersował, że polonista ze mnie i generalnie po co ja się czepiam, jak wszyscy rozumieją.
Walka z wiatrakami.
f0ku5
Moderator
Moderator

Model telefonu: iPhone X
Sieć: Orange - Nju

Postprzez Pabloeq » 21 cze 2018, o 00:12

Jeżeli nie można zwalczyć (a powinno się przynajmniej jakieś działania podjąć) błędów ortograficznych językowych to chociaż na forum jednak technicznym jakim jest telepolis zwalczać imbecylizm techniczny i błędne zapisy jednostek fizycznych i zwracać uwagę że "gb" to nie jest to samo co "GB" jak również "mhz" to nie jest to samo co "MHz". Są poprostu absolutne podstawy i minima kultury technicznej wypowiedzi których ignorować nie można tak ogólnie bo ignorowanie tego na forach i w postach kształtuje utrwalanie błędów i obniża poziom.
Pabloeq
Stały bywalec
Stały bywalec

Postprzez Remington » 21 cze 2018, o 07:50

f0ku5 napisał(a):Błędy ortograficzne mnie osobiście również drażnią, ale żyjemy w takich czasach, że nie można z tym nic zrobić. To po prostu lenistwo ludzi. Jak starałem się kogoś poprawiać to każdy się bulwersował, że polonista ze mnie i generalnie po co ja się czepiam, jak wszyscy rozumieją.
Walka z wiatrakami.

Ja podchodzę do tego inaczej - nie korygujemy nic, czasem zwrócę uwagę, nic więcej. Wychodzę z założenia, że jak ktoś jest językowym flejtuchem, to niech to każdy może zobaczyć.
Remington
Moderator
Moderator

Postprzez Pabloeq » 21 cze 2018, o 23:46

Remington napisał(a):Ja podchodzę do tego inaczej - nie korygujemy nic, czasem zwrócę uwagę, nic więcej. Wychodzę z założenia, że jak ktoś jest językowym flejtuchem, to niech to każdy może zobaczyć.

Tak, ale zobaczy gimbus który nie wie jak się poprawnie pisze i utrwala z błędami i powiela... i takich potem mamy imbecyli. Właśnie że rażące błędy ortograficzne powinny być wywalane i piętnowane, będzie przynajmniej jakaś edukacja a nie utrwalanie błędów. A już hitem są błędnie pisane tytuły wątków dyskusji. Jest forum elektroniczne gdzie za ortografię dają ostrzeżenia...
Pabloeq
Stały bywalec
Stały bywalec

Postprzez forum_tg » 23 cze 2018, o 16:30

proponuje scalić zdublowane tematy:
viewtopic.php?f=22&t=91640
i
viewtopic.php?f=22&t=93075

[edit-Rem] Nieaktualne, ten drugi to post zagranicznych spamerów wklejających stare posty (że niby piszą na temat), po czym je edytujących i wstawiających reklamy.
forum_tg
Spamer ;)
Spamer ;)

Pochwały: 3
Model telefonu: dual SIM
Sieć: Play, Orange

Blokada za spam - odpowiedzialność zbiorowa?

Postprzez bolek2004 » 30 cze 2018, o 12:03

Witam
Po raz drugi w tym miesiącu przywitał mnie komunikat że zostałem wyrzucony z serwisu za spam i żeby się w skontaktować z administratorem.
IP z Play. Nic nigdy nie spamowałem na telepolis. Ileś osób korzysta z tego samego ip i potem blokowani są wszyscy. Jest tu jakaś logika w tym? Przecież ip można zmienić i znowu spamować.
Dlaczego normalni użytkownicy mają cierpieć przez jakiegoś spamera?
Jest jakieś na to rozwiązanie?
Bo teraz po każdym włączeniu kompa nie wiem czy będę mógł korzystać z serwisu.
bolek2004
Spamer ;)
Spamer ;)

Pochwały: 53
Model telefonu: Lenovo C2Power E3372
Sieć: fresh FPnK rbm5

Re: Blokada za spam - odpowiedzialność zbiorowa?

Postprzez Morvius » 30 cze 2018, o 12:06

Blokada na adres IP jest włączana spamerowi w ostateczności. Więc gdy na takie adres trafimy to z pewnością nie z powodu takiego, że ktoś robi nam na złość. Jestem pewien, że na nowej platformie forum sprawa związana z uwierzytelnianiem skutecznie zablokuje konta spamerskie i konieczność blokowania IP stanie się niepotrzebna. Niemniej jednak twoją sprawę przekazuję wyżej i po rozstrzygnięciu wrócimy z odpowiedzią.
Klasyczny obserwator wątku.
Morvius
Moderator
Moderator

Pochwały: 87
Model telefonu: Huawei P20 PRO; Samsung S7 EDGE; Huawei P9
Sieć: Fioletowy Turbo Kisiel

Postprzez Remington » 30 cze 2018, o 13:30

Pozbawionym sensu jest blokować dynamicznie przydzielane adresy IP. Nie robimy już tego od dawna, ale widocznie to IP było zbanowane wcześniej.
Remington
Moderator
Moderator

Postprzez bolek2004 » 30 cze 2018, o 14:14

To ostatnio mam jakiś niefart chyba bo to już drugi przypadek w ciągu miesiąca. Co więcej dzisiaj po komunikacie udało mi się zmienić ip i też było zbanowane, dopiero po kolejnej zmianie zadziałało.
bolek2004
Spamer ;)
Spamer ;)

Pochwały: 53
Model telefonu: Lenovo C2Power E3372
Sieć: fresh FPnK rbm5

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do TELEPOLIS.PL