DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z Androidem
Wszystko, co związane z Androidem

Moderator: Moderatorzy

 #999185  autor: forum_tg
 15 cze 2018, 21:54
Witam,
mógłby mi ktoś przypomnieć z czego wynika, że na Androidzie wielu aplikacji nie można przenieść na kartę pamięci, dlaczego dane pobiera się na kartę wewnętrzną itd.
Oczywiście dotyczy to systemu, ale jakimi przesłankami, jakie założenia mieli programiści robiąc takie ograniczenia.

Nie chodzi mi o możliwość w niektórych modelach telefonów połączenia karty zewnętrznej z wbudowaną w telefonie, ale dlaczego tak postąpiono podczas tworzenia tego systemu.
 #999186  autor: Remington
 15 cze 2018, 22:06
To efekt dwóch rzeczy:
- decyzji programistów - sam nie wiem o co chodzi, może licencje, na pewno w przypadku np. banków też kwestie związane z bezpieczeństwem i parowaniem aplikacji z konkretnym urządzeniem
- decyzji producenta - zdarza się, że to producent blokuje przenoszenie aplikacji na kartę (nie wiem czy wszystkich, czy np. tylko powyżej jakiegoś rozmiaru)
 #999192  autor: forum_tg
 15 cze 2018, 22:18
co do aplikacji związanych ze szczególnym bezpieczeństwem (np. apki bankowe ma to sens), ale co z zapisywaniem na pamięci wewnętrznej? też licencje...?? czy raczej działanie producentów?
Co do możliwości przenoszenia to na telefonach LG i Samsungach widziałem że zasada jaką podałeś nie obowiązuje, bo aplikacje co mają kilka MB przeniosłem, a znacznie większe już nie. Tutaj musi być jakaś inna zasada. A może programiści podczas pisania apki gdzies to celowo blokują??
 #999199  autor: Remington
 15 cze 2018, 23:11
W tych przypadkach to raczej programiści. Poza licencjami i apkami wymagającymi bezpieczeństwa zrozumiałbym jeszcze uwarunkowanie, że apka potrzebuje danych od razu po uruchomieniu systemu (czasem karta SD zaczyna być widoczna po czasie) i ewentualnie szybkość zapisu/odczytu. Ale jak jest naprawdę, to nie mam pojęcia.
 #999201  autor: forum_tg
 15 cze 2018, 23:16
temat stary, ale nie do końca rozgryziony. Trudno znaleźć dobre, obiektywne materiały na ten temat.

Problem znów zaczął mnie intrygować. Ostatnio ze znajomymi rozmawialiśmy przy okazji spotkania o podejściu biznesowym do systemu / aplikacji i tam dywagowaliśmy nad tym problemem.