DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #999009  autor: mkkot
 14 cze 2018, 19:56
Hej,
do tej pory ignorowałem konsekwentnie wszystkie telefony bez klawiatury i korzystałem z Blackberry Q5 i Q10. Czas jednak na wymianę, bo jestem odcięty od większości przydatnych aplikacji. Zakupiłem zatem w okazyjnej cenie Blackberry Key one i jestem z niego bardzo zadowolony, szczególnie z comiesięcznych aktualizacji bezpieczeństwa. Trochę mniej jestem zadowolony ze spamiarskiego androida i milionów powiadomień oraz automatycznych aktualizacji, które musiałem powyłączać, żeby tego normalnie używać, ale udało się i mam telefon z obsługą aplikacji androidowych.

Tylko że... no kurde, za duży jest. Mam duże dłonie, ale nie jestem w stanie sięgnąć belki powiadomień bez przesuwania samego telefonu w ręce. Niewygodnie mi się toto obsługuje. Niestety wszystkie nowe Blackberry z Andoridem są takie wielkie.

Chciałbym jeszcze raz może przekonać się do telefonu bez klawiatury. Najwyżej sprzedam, trudno. Zależy mi jednak na rozmiarze niewiele większym od starego telefonu: 4.72 x 2.6 cali. Wiem, pewnie będzie trudno.

Reszta wymagań bez większego znaczenia, choć chciałbym oczywiście, żeby ten telefon był szybki i mógł długo posłużyć (czyli dobre wsparcie producenta lub możliwość zainstalowania otwartego softu). Aparat do robienia zdjęć w górach, wiadomo, im lepszy ten lepszy, ale ten z BB Q5 też mi wystarczał. Fajnie gdyby nie było czytnika linii papilarnych, albo dało się go zakleić. Nie chcę, żeby to był telefon "z bazaru od chińczyka" niskiej jakości, który się wiesza.

Budżet w sumie bez znaczenia, ale im taniej tym lepiej.
 #999019  autor: vonski
 14 cze 2018, 20:53
4,72" to niecałe 12cm... Nikt już nie robi takich telefonów, nad czym sam zresztą bardzo ubolewam. Najbliżej jest iPhone SE, z Androidem Xperia Z5 Compact. Pomijając oczywiście wszystkie muzealne modele...

Tapatalk @ Galaxy S7
 #999166  autor: aureel
 15 cze 2018, 19:15
W porównaniu do poprzednich kompaktów - np Z3C - XZ2C jest wyższa o 8 mm - więc dramatu nie ma - rozmiarowo, 4,6 urosło do 5 cali co przy aktualnej modzie na co raz większe słuchawki jest nadal ewenementem - zwłaszcza że bebechami to jest flagowiec pełną gębą
 #999175  autor: vonski
 15 cze 2018, 20:25
Tak tak, dodajemy to 8mm, tu 5mm i tak dalej bez końca. A o małych telefonach możemy zapomnieć.
Doskonale rozumiem autora bo ja też potrzebuje czegoś małego i poręcznego, ale nie kosztem podzespołów.

Tapatalk @ Google Pixel
 #1000108  autor: mkkot
 22 cze 2018, 12:56
Prawdopodobnie zdecyduję się na Xperia Z5 Compact. Muszę tylko wpierw sprzedać mojego Key one. Dzięki za podpowiedzi! Jak na razie przerzuciłem się z powrotem na Blackberry Q10 i jest mi z nim lepiej niż z Key one, mimo że jest to wiekowy telefon i nie wszystko już działa poprawnie.
 #1000188  autor: Pazuzu
 23 cze 2018, 07:33
Miałem Q5 z którego byłem bardzo zadowolony. Jedyny powód zmiany to brak aplikacji pod androida oraz troszkę słaby aparat. Zmieniłem na Z5C. Są plusy i minusy tej zmiany, ale po 2 latach od zmiany dalej patrzę z uśmiechem na Q5. Świetny system OS 10.

Co do Z5C, rozmiar super, płynność działania ok, aparat ok. Problem to temperatura pracy urządzenia pod obciążeniem, a teraz w te upały to już całkowicie. Telefon trzymam w silikonowo-plastikowym etui. Grzeje się to niesamowicie.
Mam służbowego samsunga xcover3 i uważam że nakładka samsunga jest o wiele bardziej intuicyjna. W sony jest dużo zbędnych aplikacji, obsługa jest mało intuicyjna i mało ergonomiczna (kluczowe ikony obsługi są bardzo małe).

Odwiedzam forum właśnie w poszukiwaniu czegoś nowego nie większego od Z5C
 #1000503  autor: mkkot
 24 cze 2018, 23:25
Dziękuję za opinię. Już myślałem, że tylko ja jestem ewenementem z BlackBerry. Jak przyniosłem Keyone do pracy (firma informatyczna), to wszyscy robili wielkie oczy, że ta firma jeszcze żyje ;) Także zaczynałem od Q5 i nawet wolę go niż Q10, no ale zwyczajnie wziął i się zepsuł, coś nie tak z głośnością słuchawki i nawet wymiana głośnika nic nie dała.

Myślałem, że stoję pod ścianą z powodu potrzeby posiadania fizycznej klawiatury, więc cieszyłem się z wydania nowych BlackBerry przez TCL. Okazuje się jednak, że gorszy jest dla mnie brak możliwości obsługi jedną ręką.