DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Samsung oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Samsung oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #998882  autor: Burito
 13 cze 2018, 21:51
Witajcie, mam telefon Samsung Galaxy Grand Prime SM-G531F z Androidem 5.1.1 brandowanym z sieci Play. Od jakiegoś czasu dziwne się z nim rzeczy dzieją mianowicie, gdy np. bateria ma 20% naładowania po włączeniu aparatu fotograficznego i wykonaniu zdjęcia telefon się wyłącza. Zdjęcie się nie zapisuje i po ponownym włączeniu telefonu bateria pokazuje mniej niż 5% naładowania.

Wymieniałem baterię z innego telefonu i dalej ten sam problem występuje czyli można wyeliminować wadę baterii.

Oprogramowanie jest najnowsze co radzicie?
 #998916  autor: adacomp
 14 cze 2018, 08:44
Podobny objaw był kiedyś na X-Cover.
Jak wyeleminować uszkodzenie baterii to może byćtylko kwestia softu, ustawień fabrycznych lub układu zasilania(serwis).
 #999597  autor: Burito
 19 cze 2018, 11:22
Jestem po wgraniu poprzez Odin3 oprogramowania oryginalnego ze strony Samsunga (XEO). Niestety ale problem nadal występuje, robiłem wipe i nic nie pomogło. Czytam trochę w internecie na ten temat i niektórzy twierdzą, że to problem z "pamięcią baterii". Jakie macie dalsze pomysły?
 #999673  autor: adacomp
 19 cze 2018, 23:36
Burito pisze:Niestety telefon po gwarancji.
Nawet jakby był to wgrywając CM lub inny zmodyfikowany soft oraz zrobienie roota anuluje gwarancję.
 #1000436  autor: MPUltra
 24 cze 2018, 14:59
Możesz włączyć Recovery albo Download Mode (odpowiednio vol up+home+power i vol dn+home+power) i ew. podpiąć do ładowania (jeśli problem występuje tylko przy 20% baterii to nieprzydatne). Jeśli zastaniesz telefon wyłączony albo ekran blokady, to znaczy, że usterka jest 100% hardware'owa.