DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #998216  autor: ramzes6677
 10 cze 2018, 09:25
Witam, szukam jakiegoś fona z taką funcją jak w lenovo p2 ( którego odesłałem na naprawę gwarancyjną do UK) chodzi mi funkcje 4in1 w czytniku linii papilarnych. Na czas naprawy mojego P2 (a nie mam ile potrwa)kupiłem Moto Z Play -smartfon fajny ale nie ma tych gestów, bez których ja nie wyobrażam sobie użytkowania telefonu z androidem. Zamiast tego ma głupi trójkąt, irytujący kwadrat i zakręcone kółko :).Znajdę jakiś dobry fonik o podobnych parametrach do lenovo i moto z tymi gestami. Czy sprzedać Motkę i kupić drugi Lenovo P2. Pozdrawiam
 #998222  autor: Morvius
 10 cze 2018, 11:23
Jedyna firma, która mi na myśl teraz przychodzi to Huawei.

Klasyczny obserwator wątku.
 #998538  autor: Lawrence72
 11 cze 2018, 22:15
Jeżeli chodzi o gest to może Huawei P9?
Istnieje możliwość odbierania połączeń za pomocą czytnika, zatrzymanie alarmu, przesuwania zdjęć czy ściąganie tabelki z powiadomieniami - chyba najbardziej przydatna opcja. Wszystko kwestia indywidualnej konfiguracji :).
 #998740  autor: ramzes6677
 13 cze 2018, 00:28
Miałem juz P9 - bateria trzymała mi poł dnia.tylko aparat miała spoko. A z gestami w czytniku chodzi mi o: muśnięcie w lewo wstecz, lekkie dotkniecie czytnika -powrót do ekranu, wciśnięcie lub dłuższe przytrzymanie- otwarte karty. Ze wszystkich smartfonow a mialem ich chyba ze 40 najbardziej byłem zadowolony z Blackberry z30 i z Lenovo P2. Chyba jednak sprzedam tą Motke i kupie drugi taki sam Lenovo bo ma wszystko czego potrzebuje. No chyba ze istnieje jakiś smartfon o ktorym nie wiem z : Ekranem amoled 5,5"+, baterią 4000+, glośnikami stereo, diodą led, Ram 4GB+, gestami w czytniku ;),znośnym aparatem, z dobrymi antenami i dobrym zasięgiem wifi.
 #998760  autor: vonski
 13 cze 2018, 08:15
A tych gestów w czytniku nie da sie uruchomić zewnętrzną aplikacją? Choć pewnie wymagałaby roota, ale gdzieś już takie coś widziałem...

Edit: widzę że w GP jest takich aplikacji od groma.
 #998790  autor: aureel
 13 cze 2018, 11:48
ramzes6677 pisze:Chyba jednak sprzedam tą Motke i kupie drugi taki sam Lenovo bo ma wszystko czego potrzebuje. No chyba ze istnieje jakiś smartfon o ktorym nie wiem z : Ekranem amoled 5,5"+, baterią 4000+, glośnikami stereo, diodą led, Ram 4GB+, gestami w czytniku ;),znośnym aparatem, z dobrymi antenami i dobrym zasięgiem wifi.
Obawiam się że nie istnieje, a zwłaszcza baterią P2 będzie kasować wszystkich. Jeśli P9 (czyli powiedzmy z grubsza standard w kwestii trzymania baterii - w znaczeniu pojemność / ekran / prądożerność) starczał Ci na pół dnia - to nic Ci nie zastąpi P2
 #998832  autor: Johnny
 13 cze 2018, 16:10
niestety wszystkie przytoczone przez Ciebie argumenty będą trudne do pobicia na dzień dzisiejszy przez coś innego niż Lenovo P2
 #998900  autor: ramzes6677
 13 cze 2018, 23:48
Aplikacje są, testowałem kilka ale działaja jak proteza. Czytnik w Moto to mały kwadracik ( w Lenovo prostokąt) więc dużo gorzej sie nim obsługuje gesty a do tego nie działa jak przycisk tzn. nie mozna go wcisnąć. Dziekuję wszystkim za udzielenie się w tym wątku.. Pozdrawiam, temat do zamknięcia.