DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

 #989565  autor: PatrykGM
 18 kwie 2018, 21:41
Patrzę po Allegro i OLX w poszukiwaniu jakiś tanich używanych Gridów i zauważyłem, że przy niektórych jest napisane 5 GHz (przykład). Czy takie anteny także nadadzą się do odbioru 2600 MHz czy jednak musi być to 2,4 GHz?
 #989566  autor: 3G
 18 kwie 2018, 21:46
Trochę Cię poniosło - przecież to już zupełnie inna częstotliwość.

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #989765  autor: JFK2016
 19 kwie 2018, 21:40
PatrykGM pisze:Patrzę po Allegro i OLX Czy takie anteny także nadadzą się do odbioru 2600 MHz czy jednak musi być to 2,4 GHz?
Musi być to antena na pasmo 2,4GHz.
 #993496  autor: PatrykGM
 15 maja 2018, 09:36
Mam już te dwa metrowe Gridy 2,4 GHz i teraz się zastanawiam jak je najkorzystniej ustawić. Z tego co patrzę po zdjęciach w internecie niektórzy ustawiają je prosto poziomo i pionowo, a niektórzy po skosach. Ja testowałem tą pierwszą wersję (brat mi trzymał rurę z antenami na dachu) – prosto poziom i pion i doszedłem do wniosku, że te anteny powinny być, co mnie trochę zdziwiło, do dołu skierowane. Natomiast tutaj znalazłem ciekawą galerię ustawień tych Gridów pod LTE. Z tego co widzę niektórzy naprawdę przyszaleli z wysokością masztów → PRZYKŁAD ← jestem pod ogromnym wrażeniem, tylko zastanawiam się czy tak bardzo wysokie wyniesienie nie spowoduje, że w trakcie burzy nie będą w to walić pioruny? Ja i tak nie mam zamiaru tak szaleć z wysokością, bo to jest dosyć problematyczne zrobić taką mega dużą wysokość masztu – patrzyłem po sklepach to w większości maksymalnie rury mają po 3 metry, a nawet jakby się gdzieś trafiła większa to cena z transportem pewnie przewyższy cenę anten z kablami, więc nie bardzo się to opłaca i dodatkowo sam montaż tego byłby trochę trudny i kłopotliwy.
 #994300  autor: PatrykGM
 18 maja 2018, 21:04
Niestety, ale mam problem :cry: W jednym z moich Gridów ułamał się reflektor po tym jak antena uderzyła w ścianę:
Obrazek
Można to jakoś skleić klejem albo zlutować czy coś? Nie zbyt mi się uśmiecha płacenie prawie 100 zł z przesyłką za kolejną antenę :cry:
 #994756  autor: WR841ND
 21 maja 2018, 21:18
Przyklej na taśmę do paneli.
To tylko reflektor promiennika i nie jest z niczym podłączony .
 #994917  autor: PatrykGM
 22 maja 2018, 18:25
Dzięki, skleiłem poxipolem dwuskładnikowym przezroczystym. Martwiłem się, bo myślałem, że to jest podłączone z układem anteny.