DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Samsung oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Samsung oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #994479  autor: Kubasek
 20 maja 2018, 10:41
Witam. Chciałbym się dowiedzieć jak najlepiej ładować telefon by najdłużej trzymał. Chodzi mi czy od 0% do 100% czy może jakoś inaczej.
 #994485  autor: adacomp
 20 maja 2018, 11:49
Od kiedy istnieją baterie litowo-jonowe lub litowo-polimerowe nie wolno rozładowywać telefonu do końca oraz i należy przechowywać baterię/telefon w stanie naładowanym bo można nieodwracalnie uszkodzić ogniwa.
Sam tak miałem ze swoim laptopem który po pół roku przechowywania z wyładowaną baterią.
Nie chciał się już ładować i bateria była tylko do wyrzucenia.
 #994490  autor: f0ku5
 20 maja 2018, 12:00
Generalnie obecnie zasada jest taka, aby doładowywać baterię jak najczęściej się da :)
 #994492  autor: Kubasek
 20 maja 2018, 12:05
Ogólnie niedawno zakupiłem telefon Galaxy S8+ i zanim przeczytałem, że nie wolno robić 0% - 100% to, to zrobiłem... Stało się coś jak raz coś takiego miało miejsce?

Odpowiadając na powyższe posty - Czyli najlepiej byłoby ładować telefon od ~20% do ~90%, w miarę często?
 #994494  autor: f0ku5
 20 maja 2018, 12:07
Kubasek pisze:Stało się coś jak raz coś takiego miało miejsce?
Nie, na pewno nie po jednym razie ;)
Jakbyś zawsze tak ładował telefon to po prostu o wiele szybciej bateria uległaby degradacji.
Kubasek pisze:Czyli najlepiej byłoby ładować telefon od ~20% do ~90%, w miarę często?
Dokładnie tak :)
 #994495  autor: Kubasek
 20 maja 2018, 12:08
f0ku5 pisze:
Kubasek pisze:Stało się coś jak raz coś takiego miało miejsce?
Nie, na pewno nie po jednym razie ;)
Jakbyś zawsze tak ładował telefon to po prostu o wiele szybciej bateria uległaby degradacji.
Kubasek pisze:Czyli najlepiej byłoby ładować telefon od ~20% do ~90%, w miarę często?
Dokładnie tak :)
Okej, w takim razie dziękuję za pomoc. Pozdrawiam. :D
 #994502  autor: adacomp
 20 maja 2018, 12:45
Nie dopuszczać do spadku poziomu baterii poniżej 20% i ładować najlepiej do poziomu 100% ale nie koniecznie.
Jeśli to możliwe np. w nocy, to szybciej się naładuje telefon/laptop itp. jeśli będziemy go ładowali w stanie wyłączonym.Zależnie od pojemności ogniwa i prądożerności urządzenia i wydajności prądowej ładowarki można w ten sposób skrócić ładowanie nawet o 1-2 godziny.
 #994505  autor: maniek89
 20 maja 2018, 13:04
Ja zawsze podłączam telefon, kiedy zaczyna mi "pikać", że bateria jest słaba i zawsze ładuję do 100%. Nie doładowuję. Bateria w poprzednim czteroletnim telefonie nadal trzyma więcej niż dobrze.
 #994509  autor: Pabloeq
 20 maja 2018, 13:47
Kubasek pisze:Witam. Chciałbym się dowiedzieć jak najlepiej ładować telefon by najdłużej trzymał. Chodzi mi czy od 0% do 100% czy może jakoś inaczej.
Ładuj normalnie, spokojnie jak spadnie do kilku %, w telefonie są układy które kontrolują rozładowanie, to nie jest tak że jak tobie się pokaże że bateria ma 0% to ona tyle faktycznie ma, to jest tylko taki sygnał, zawsze ma więcej bo to telefon nie dopuszcza do całkowitego rozładowania tylko wyłącza się.
Ładujesz do 100%, zalecają żeby trzymać jeszcze trochę dłużej w ładowaniu pomimo że pokazuje 100%
Druga sprawa najważniejsza to wyłączać szybkie ładowanie w menu telefonu, to szkodzi baterii najbardziej.
 #994525  autor: marcin19883
 20 maja 2018, 15:01
Nie po to się kupuje telefony z pojemna baterią, żeby ładować je jak najczęściej. Patrzysz na skalę naładowania telefonu. Elektronika odcina przy niskim napięciu i przy wysokim. Tylko jak się przechowuje telefon i nie używa, to się ładuje do pełna i wyjmuje baterie. Dzisiejsze baterie potrafią długo trzymać napięcie, przez długie miesiące. Sam miałem stare telefony z wyładowanymi bateriami a po długich latach nadal odpaliły i ładowały.
 #994935  autor: Kubasek
 22 maja 2018, 19:56
Ogólnie posiadam Samsung Galaxy S8. Wyłączyłem szybkie ładowanie w ustawieniach, ale mi się zdaje, że nadal szybko ładuje (tak jak z włączoną opcją). Jak to jest?
 #994943  autor: f0ku5
 22 maja 2018, 20:17
Masz napisane na ekranie "szybkie ładowanie" podczas ładowania? Jeżeli nie to nie ładuje się szybko ;)
 #994946  autor: zolvio
 22 maja 2018, 20:31
Ja stosuje ładowanie na zasadzie "kiedy mi się podoba", czasami rozładowywuję do czarnego ekranu. Natomiast stosuję ładowanie małym prądem 500mA - np. przez port USB komputera, bądź ładowarką o małym prądzie. Dzięki temu bateria się mniej grzeje. Wadą tego rozwiązania jest długi czas ładowania, np moja 1900mAh ładuje się około 4 godziny. Dla baterii S8 (bodajże 3000mAh) czas ładowania od zera do pełna będzie wynosił więc aż 6 godzin!
Kubasek pisze:Ogólnie posiadam Samsung Galaxy S8. Wyłączyłem szybkie ładowanie w ustawieniach, ale mi się zdaje, że nadal szybko ładuje (tak jak z włączoną opcją). Jak to jest?
Spróbuj podpiąć do komputera pod USB 500mA i sprawdź.

Chodzi o to, żeby te plusy nie przysłoniły wam minusów
 #995325  autor: Musisz byc zalogowanym uzytkownikiem
 24 maja 2018, 22:06
marcin19883 pisze:Nie po to się kupuje telefony z pojemna baterią, żeby ładować je jak najczęściej. Patrzysz na skalę naładowania telefonu. Elektronika odcina przy niskim napięciu i przy wysokim. Tylko jak się przechowuje telefon i nie używa, to się ładuje do pełna i wyjmuje baterie. Dzisiejsze baterie potrafią długo trzymać napięcie, przez długie miesiące. Sam miałem stare telefony z wyładowanymi bateriami a po długich latach nadal odpaliły i ładowały.
Z pelnia szacunku, ale ten wpis wyglada mi na bzdure poganiana bzdura. Wytluszczony fragment jest wyjatkowo bledny. Nieuzywane akumulatory litowo jonowe najlepiej przechowywac w polowie naladowane. W przeciwnym razie spuchna w telefonie i uszkodza obudowe. Dlatego dzisiaj sie uniemozliwia samodzielna, szybka wymiane akumulatotow w smartfonach. W przypadku laptopow jest podobnie. Najlepiej zdemontowac nieuzywany akumulator. W laptopach najlepiej caly czas trzymac akumulator na ladowarce (edit: oczywiscie podczas pracy na nim, a nie jak ludzie-aparaty, ktorych kiedys dane mi bylo poznac po zakupienieniu przez nich laptopa w markecie z owadem w logo, naladowaniu aku i schowaniu tego zestawu razem podlaczonego na jakies pol roku do szafy z ciuchami, aby sprzeta nie niszczaly od promieniowania UV; dobrze, ze jeszcze nie podlaczyli zasilacza do gniazdka przez ukryta listwe). Z czasem akumulator uzywany lub nie sam straci swoja efektywnosc i trzeba bedzie wymienic juz laptopa lub akumulator. Podobnie jest z telefonami.

Ja stosuje proste zasady. Uzywac do oporu, stacjonarnie najlepiej na pradzie z gniazdka. Ograniczac rozladowywanie do 0%.
Ostatnio zmieniony 24 maja 2018, 23:50 przez Musisz byc zalogowanym uzytkownikiem, łącznie zmieniany 3 razy.
 #995767  autor: Kubasek
 27 maja 2018, 21:05
f0ku5 pisze:Masz napisane na ekranie "szybkie ładowanie" podczas ładowania? Jeżeli nie to nie ładuje się szybko ;)
Niby nie jest napisane, że szybkie ładowanie, lecz mam jedynie ładowarkę fast charging od samsunga i (chyba) bez różnicy. Jak ładowało szybko z włączoną opcją tak nadal ładuje.
 #996538  autor: gargamel13
 31 maja 2018, 19:56
A ja mam dziwną przypadłość w moim galaxy s8. Podłączam do ładowarki i telefon pokazuje kilka godzin do naładowania. Odłączam ładowarkę i podłączam ponownie i wtedy już pokazuje około 1,5h. Ktoś się z tym spotkał?
 #997074  autor: Pabloeq
 03 cze 2018, 18:56
marcin19883 pisze:500mA jest za słabe by naładować dzisiejsze baterie. 1A to w sam raz.
Bzdury. Co to znaczy "za słabe"? Mniejszym prądem ładuje się dłużej i tyle.
Przyłożonym napięciem do ogniwa wymusza się prąd jaki popłynie w obwodzie ładowania.
USB 2.0 ma "wydajność" prądową 0,5A przy napięciu 5V więc naładuje spokojnie tylko trochę dłużej.