DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 18 z 35
  • 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 35
 #989053  autor: adacomp
 15 kwie 2018, 19:54
Robin560 pisze:potwierdzam na rbmsm mam stan konta w p24. jak najłatwiej przejść z pnk start do rbmsmpl przez odn?
Z PnKS do RBMSMPL przejdziesz poprzez RBME lub RBMSM ale pewnie można też przez ODN.

W regulaminie jest napisane że można z prawie kazdej taryfy przejść.

https://www.redbullmobile.pl/sites/defa ... %C4%99.pdf

bezpośredni kod RBMSMPL *163*66#
lub *163# i potem wybór taryfy
lub poprzez P24
 #992816  autor: sa
 10 maja 2018, 13:57
niumen pisze:Dwa szybkie pytanka odnośnie SiemaPL:
1. Czy pakiet cykliczny 50gb sumuje się w przypadku nie wykorzystania GB?
2. Czy w pakiecie jednorazowym 50gb istnieje lejek po wykorzystaniu GB?

W regulaminie nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi
https://www.redbullmobile.pl/sites/defa ... 2.2018.pdf
1.Nie wiem, bo do tej pory korzystam tylko z wersji jednorazowej tak mi bardziej pasuje po prostu,może ktoś bardziej ma to przetestowane w każdym razie są różne kody do sprawdzania GB dla pakietów jednorazowych i osobny kod dla cyklicznych,i jeszcze osobny na net z bonusów(tylko nie wiem skąd niby te bonusy chyba ze do taryfy RBM siema) ale faktem jest że playu zawsze była tendencja łączenia pakietów i sumowania pozostałego transferu czy to jednak działa w RBM siema.pl?Niestety nie potwierdzę
2.Tak jest lejek wg. cennika taryfy RBM siema pl.a nie w regulaminie pakietów neta ale z regulaminów pakietów odsyłają do cennika więc zacytuję "Szacunkowa maksymalna prędkość transmisji danych na terenie Rzeczypospolitej Polskiej w zasięgu Sieci Telekomunikacyjnej P4 wynosi 32 kb/s." I jest to sprawdzone w praktyce że kasy nie żre a na klasyku i operze mini net jest i działa ,ale już na smartfonach czy modemie już nie specjalnie to działa, tylko że jego zaleta to to, że kasa z konta nie ma prawa zniknąć ,bo z korzystaniem to niespecjalnie.We wszystkich taryfach RBM net ma w standardzie lejek, tylko aby z niego korzystać to już tak sobie ale jest zaleta kasa nie ma prawa z konta zniknąć. I aby abonent nie płakał dlatego RBMsiema pl oferuje spory wybór pakietów neta w fajnych cenach np. no limit neta za 6zł na 24H 1GB za 3 zł czy 2 GB za 5zł lub 10 GB za 15. jakby komuś faktycznie zabrakło tych 50GB.Podobnie jak inne taryfy RBM mają fajny wybór pakietów. Ale jak ktoś zużywa więcej niż 50GB to raczej powinien zainteresować się RBM Dil w taryfie RBM5 albo IPnK gdzie ma no limit tj po zużyciu powyżej 100GB jest lejek do 1 Mb/s za koszt pakietu to 49zł ale tam działa tylko Hspa+ i LTE a 2 g nie funkcjonuje wcale.Siema pl jest fajną ofertą dla ludzi którzy potrzebują neta do 50GG na m-c maksymalnie,bo powyżej są lepsze oferty.
No i Uwaga taryfa RBM siema pl. działa tylko w Polsce i na nadajnikach play jako net i mmsy zaś rozmowy i smsy działają także w roamingu krajowym.Dlatego jest 2 taryfa RBMsiema która działa w roamingu krajowym i zagranicznym.
 #993062  autor: iSiO
 12 maja 2018, 08:30
Panowie, niebawem kończy mi się ważność bonusu za przeniesienie do Play i chciałbym przejść do RbmSPL żeby mieć pełny no limit (net mnie nie interesuje bo mam dual SIM z inną karta). W związku z tym mam pytanie, czy można już spokojnie migrować i wszystko działa? W samym Play chyba nie ma oferty no limit z mmsami, dlatego chcę przejść do RBM. Czy wszystkie blokady na zgody i blokady premium będzie trzeba od nowa zakładać czy ustawienie te zmigruja razem z numerem?
 #993063  autor: Johnny
 12 maja 2018, 09:09
iSiO pisze:Czy wszystkie blokady na zgody i blokady premium będzie trzeba od nowa zakładać czy ustawienie te zmigruja razem z numerem?
Wszystkie ustawienia migrują razem z numerem.
 #993131  autor: uwazny
 12 maja 2018, 19:06
Dorotea pisze:Podgląd stanu konta faktycznie pojawił się.

Włączyłam sobie usługę "Nielimitowane GB na jeden dzień", bo naiwnie myślałam, że to odpowiednik "Dzień bez limitu" w taryfie internetowej. Tymczasem w tym Siema widzę; "Pakiet Internet 10 GB".

Ależ "Dzień bez limitu" w tak zwanej taryfie internetowej to również 10GB, później lejek :)
 #993200  autor: kpc211
 13 maja 2018, 14:44
Istotna różnica między RBM SieMa a RBM Energy jest taka, że w RBM SieMa bonus internetu po doładowaniu nie działa w roamingu, a w RBM Energy, jeśli dobrze rozumiem regulamin, działa do pełnej jego wysokości, z tym, że naliczana jest dopłata 4 gr/1 MB (czyli 20 zł/500 MB, 40 zł/~1 GB).

Żeby mieć internet w roamingu w RBM SieMa, trzeba zakupić pakiet 500 MB za 15 zł na 2 tygodnie, ewentualnie mieć wykupiony pakiet internetowy (do "krajowego" pakietu oczywiście też jest dopłata).

Więc w scenariuszu, w którym sporadycznie korzystamy z internetu za granicą i nie wykorzystujemy całości internetu z bonusu za doładowanie lepiej sprawdzi się RBM Energy.

No i druga zasadnicza różnica - w RBM SieMa nie ma pakietów na rozmowy, w RBM Energy są.
 #993209  autor: kpc211
 13 maja 2018, 16:08
Czy jeśli zmieniłem taryfę z Formuła PNK na RBM SieMa, w systemie mam już nową taryfę, ale nie mogę aktywować Stanu Darmowego, to znaczy, że muszę jeszcze poczekać?

I, jak rozumiem, lepiej też wstrzymać się z wykonaniem doładowania uruchamiającego bonus?
 #993217  autor: sa
 13 maja 2018, 17:02
kpc211 pisze:Czy jeśli zmieniłem taryfę z Formuła PNK na RBM SieMa, w systemie mam już nową taryfę, ale nie mogę aktywować Stanu Darmowego, to znaczy, że muszę jeszcze poczekać?

I, jak rozumiem, lepiej też wstrzymać się z wykonaniem doładowania uruchamiającego bonus?
Na aktywację tak,zazwyczaj póki system nie zatrybi a to może potrwać, co do doładowania sprawdź po prostu kodem *111*49*1# czyli jaką masz taryfę jeżeli dostaniesz potwierdzeni że jesteś w RBM to możesz doładowywać.I kodem próbuj aktywować stan darmowy.
W siema pl jest pełny no limit za 19zł tj komórki ,stacjonarne, smsy i nawet mmsy choć te akurat tylko na zasięgu macierzystym playa podobnie jak internet ale jak jest no limit to po co pakiety minut?
 #993259  autor: kpc211
 13 maja 2018, 21:43
Stan Darmowy próbowałem uruchomić i przez Play 24, i kodem USSD (obydwoma: *188# i *188*1#, bo takie dwa podawane są na stronie WWW), i żadna z tych opcji nie działała, wychodził błąd.

W Play 48 tak to wygląda:

Obrazek

Co jeszcze ciekawe, jak zmieniłem taryfę i na początku chciałem włączyć SD przez Play 24, nie przychodził mi SMS z kodem. Zadzwoniłem do siebie z innego telefonu - nie można było nawiązać połączenia, a co jeszcze ciekawsze - odzywała się poczta głosowa, mimo że przed zmianą taryfy miałem ją nieaktywną.

Dopiero po restarcie telefonu przyszło kilka SMS-ów z tym samym kodem i... SMS o nagranych wiadomościach na poczcie głosowej.

Telefon wyświetla mi już sieć jako Red Bull Mobile. Natomiast po wklepaniu kodu *111*49*1# jest "Usługa chwilowo niedostępna. Spróbuj później". Podobnie, jak przy próbie aktywacji Stanu Darmowego.

Przy *101# ważność środków na koncie jest do 27 maja, co by potwierdzało, że zmiana taryfy doszła do skutku (wcześniej miałem Formułę PNK i doładowywałem się dzisiaj za 5 zł - ważność konta po tym doładowaniu, a przed migracją kończyła się w sierpniu) - zgodnie z zasadą, że każda zmiana taryfy ustawia ważność konta na 14 dni od bieżącej daty.

Po co się doładowywałem za 5 zł przed migracją? Miałem się zmigrować przed upływem ważności środków na połączenia wychodzące, ale się zagapiłem i spóźniłem 1 dzień, a do migracji trzeba mieć ważne konto. Najlepiej byłoby się doładować jakąś mniejszą kwotą, typu 1 zł czy 1 grosz, ale patentu na coś takiego nie znam - i w Play 24, i w systemie mojego banku najmniejsza kwota, jaka przechodzi na doładowanie do Playa, to 5 zł. Kuponu w sklepie też na mniejszą kwotę się nie kupi. Może jakiś przelew z innego konta by tu zadziałał, ale z tego co się orientuję, w Playu z pre-paidu na pre-paid się nie da (z abonamentu na pre-paid może się da, nie jestem pewien i nie mam żadnego telefonu w abonamencie).

Co do SieMa PL, to owszem jest pełny no-limit za 19 zł, ale przecież nie ma przymusu korzystania z tego pakietu. Jak się go nie wykupi, to pakiety minut mają sens. Ale w SieMa PL (ani w SieMa) przecież nie ma w ogóle pakietów minut. Chyba, że nawiązałeś do mojego posta, w którym pisałem, że w RBM Energy są pakiety minut, a w RBM SieMa nie ma. Ale nadal takie pakiety miałyby sens, bo ktoś może nie chcieć wydawać 30 zł na pełny no-limit (w SieMa PL też może nie chcieć wydawać 19 zł, a poza tym SieMa PL ma duże wady - brak roamingu międzynarodowego i internet w kraju działający tylko w sieci macierzystej Playa). To 30 zł za pełny no-limit jest zresztą generalnie niezbyt atrakcyjną ofertą w porównaniu z Formułą Solo i w ogóle z ofertami większości operatorów (przewaga Formuły Solo np. nad ofertą Orange jest głównie taka, że jest to oferta Playa, co ma znaczenie, gdy ma się znajomych czy rodzinę, którzy korzystają ze Stanu Darmowego).
 #993309  autor: kpc211
 14 maja 2018, 10:37
I nadal nie działa... Zadzwoniłem na infolinię, ale też się nie da, bo musi być właściciel numeru lub hasło abonenckie, którego nie znam. A dane z dowodu właściciela mam, ale też raczej nie przejdą, bo jest innej płci, a konsultant wymaga, by być fizycznie właścicielem numeru rozmawiając z nim i nie mając hasła.

Trzeba będzie spróbować wieczorem, chyba że do tego czasu się naprawi. SMS o wyłączeniu poczty głosowej przyszedł mi o 9 rano, chociaż wyłączałem ją gdzieś o 3 w nocy przez *111#.
 #993349  autor: Johnny
 14 maja 2018, 14:44
kpc211 pisze:SMS o wyłączeniu poczty głosowej przyszedł mi o 9 rano, chociaż wyłączałem ją gdzieś o 3 w nocy przez *111#.
tego typu SMS-y zawsze przychodzą po 9 rano :mrgreen:
 #993407  autor: kpc211
 14 maja 2018, 20:00
I jak na złość teraz, jak zadzwoniłem mając koło siebie właściciela numeru, inny konsultant bez problemu zlecił włączenie pakietu, nie żądając wcale uwierzytelnienia właściciela numeru...
 #993534  autor: iphoneski
 15 maja 2018, 12:50
Pytanie do kogoś kto ma to już drugi miesiąc i dłużej,
Pakiety neta się kumulują czy nie? Chodzi mi o ten No limit za 30 zł z 10 gb neta i 10 za doładowanie konta.
 #994079  autor: lukjac
 17 maja 2018, 20:16
* chciałem przejść do rmb Energy zgodnie z tym co jest na stronie: *163*99# - zamiast do Energy przeniosło do SieMa na kartę kodem ussd ale dopiero za szóstym razem; no dobra niech będzie
* zarządzanie numerem niedostępne - *111*49*1# jaką mam ofertę niedostępne
* włączenie stanu darmowego przez kod ussd, przez p24 - niedostępne

działa tu coś w ogóle? bo potrzebuję dzwonić do znajomych/rodziny i jak nie będzie można zarządzać usługami to zawinę nr do Orange i skończy się z tymi cyrkami

"Przepraszamy. Operacja nie powiodła się, spróbuj później." 20 razy próbuję i tylko ten komunikat wyskakuje

edit
Wyczytałem że "Zmiana oferty nastąpi w terminie do 7 dni kalendarzowych", czy do tego czasu mam czekać i w ogóle nie korzystać z neta po kosztach cennikowych czy może spróbować doładować za 50 zł dla 20 GB? w Play24 pokazuje że mam rmbSieMa
 #994109  autor: kpc211
 17 maja 2018, 23:49
Do Energy na pewno dało się przejść za pomocą Play 24.

Z SieMa nie ma w Play 24 opcji przejścia do Energy, można tylko przejść do PNK Rok Ważności Konta, PNK odNowa i do SieMa PL. Więc jeśli chcesz przejść do Energy, musisz najpierw przejść np. do PNK RWK i stamtąd do Energy.

*111*49*1# u mnie też nie działa, natomiast Stan Darmowy, jak mówię, udało się włączyć przez infolinię. Co ciekawe, połączenie z konsultantem przy obu próbach uzyskałem natychmiast, po przeklikaniu się tylko przez menu. Wada: infolinia to zwykły numer telefonu w sieci Playa, więc zapłacimy normalnie za połączenie (bo Stanu Darmowego jeszcze nie mamy) - ale plus przynajmniej taki, że nie jest to żaden numer premium.

Za pierwszym połączeniem konieczna była obecność osoby, na którą zarejestrowany jest numer, by cokolwiek zrobić (bez tego Stanu Darmowego włączyć się nie dało), za drugim razem (musiałem poczekać do wieczora na tę osobę) nie było już takiej konieczności.
 #994111  autor: lukjac
 18 maja 2018, 00:14
Ja już posiadam rbm Siema, tylko że nie mogę zarządzać (wł stanu darmowego, sprawdzenie jaką mam ofertę itd) - pewnie zmiana oferty jeszcze się nie 'uprawomocniła',

opłaca mi się przechodzić do Energy? numer używam tylko w PL, bez połączeń międzynarodowych i roamingowych, dzwonię w 95% do PLAY, używam 10-15 GB neta/msc, a do innych sieci wystarcza mi z bonusu 15% za doładowanie przez StrDołFB

z tego co widzę to w nowej ofercie SieMa są większe paczki internetu w pakietach
 #994115  autor: sa
 18 maja 2018, 00:38
kpc211 tak to było nawiązanie do twojego posta, i moim zdaniem play celowo nie dał do taryf siema i siema pl pakietów minut, bo w taryfie RBMEnergy powszechne jest jednorazowe wydanie 20 zł na pakiet no limit a potem...przedłużanie pakietem minut za 10 zł i op to na pewno wie i dlatego celowo dali tylko wersję no limitu.I nie zgadzam się że formuła solo jest lepsza od siema,bo co prawda kosztuje tylko 25 zł ale nie masz Gb za doładowanie(łącznie 20GB za 30zł)
nie masz w standardzie lejka i jak ktoś zużyje te 10GB to kasa znika z konta nie ma mmsów... Fakt RBMsiema do dziś mimo że to już(?) 3 miesiąc tej taryfy mija to mało co działa jeżeli chodzi o kody niestety, co jest niezaprzeczalną wadą tych taryf ,to że do dziś nie można nawet taryfy sobie sprawdzić zakrawa na żart.W Siema pl. dopiero niedawno w play 24 dali możliwośc zobaczenia stanu konta....RBMSiema .pl właśnie ta taryfa jest bardzo dobra ,bo jest typowo internetowa dla ludzi co mieszczą się w 50GB na m-c,a brak roamingu to żadna strata, bo ten jest w taryfie siema, a nie czarujmy się mało który op daje 50GB neta za 30zł w taryfie z no limitem rozmów smsów i mmsów bez skokowego lejka.Oranga niby daje za 25 zł ale bez mmsów a ostatnio tak psuje swoje oferty że strach się bać co znów zepsują.Fakt jak ktoś nie ma dobrego zasięgu playa to ma problem, ale ja korzystam z tej taryfy w modemie do neta a mam nadajnik playa 200-300m od domu i dla mnie ta taryfa jest wręcz w sam raz i ilość neta i zasięg i transfery.
 #994120  autor: lukjac
 18 maja 2018, 01:36
w rmbSM miesięcznie otrzymujemy przy doładowaniu 50zł/3msc (dzwonimy przeważnie ze SD do P4 a do innych sieci oszczędnie z bonusu za doładowanie ze strDołFB):
internet:
- 20 GB/3msc ≈ 6,5 GB/msc z doładowania za 50zł przez strDołFB
- co msc kupujemy pakiet "Internet Dodatkowy pakiet 10 GB 15 zł *111*980*1#"
6,5 GB + 10 GB = 16,5 GB/msc za 15 zł/msc i jeszcze zostaje nam 5 zł/3msc

rozmowy/sms/mms
- do P4 dzwonimy ze Stanu Darmowego
- do innych sieci z KG/promoZŁ

dobrze to kumam? od prawie 10 lat jestem w play ale w rbm dopiero pierwszy dzień i odrazu kłopoty z tymi kodami ussd bo nie działają
  • Strona 18 z 35
  • 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 35
  • 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 35