DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #991934  autor: KasiaAdamik
 06 maja 2018, 07:07
mam problem.
Przeniosłam numer z Plus (abonament) do nju (abonament). Okres wypowiedzenia w Plus jest juz zakończony. Karta SIM z Plusa już jest nie aktywna.
Karta SIM nju umieszczona jest w iPhone 6s.
Problem polega na tym, że jak piszę SMS do moich znajomych to pokazuje im się cały czas, że dostają ode mnie SMS z numeru tymczasowego nju a nie z tego numeru starego z Plusa.
Co robić? Pomóżcie proszę.
Jakieś pomysły?:)
Kasia
 #991937  autor: KasiaAdamik
 06 maja 2018, 07:57
Kryniczanin pisze:Zadzwoń na swój nr ten główny i sprawdź czy jest taki nr jak nie ma to gdzieś zaginął na linii Plus - Orange.
1. Jak dzwonię na swój numer główny to jest OK,
2. Jak znajomi dzwonią do mnie na mój numer główny (czyli ten dawny Plusowy) to wszystko jest OK
3. Jak dzwonię na numer tymczasowy to komunikat jest, że nie ma takiego numeru.
4. SMSy wysłane ode mnie do kogoś pokazują że są wysłane z numeru tymczasowego...
Nie wiem, kto popełnia błąd: ja, nju czy Plus? i co z tym gónwem robić?:)
 #991964  autor: KasiaAdamik
 06 maja 2018, 11:57
Kryniczanin pisze:Jak tak to Nju. Plus oddal nr. Dzwon do BOK NJU tylko z tela np. w Plusie bo za połączenie z nju do BOK to chyba 5pln.
Zadzwoniłam. Resetują systemowo i telefon mam po 15 minutach włączyć ponownie do sieci. Zobaczymy czy pomoże. Dziękuję za pomoc-mam nadzieję, że w końcu się uda.Kasia.
 #992064  autor: KasiaAdamik
 06 maja 2018, 18:09
Dalej nie działa:(
nju mobile zrobiło reset, ja zrobiłem restet i dalej du...
Mam jeszcze pomysł, że mam źle wpisane w iPhone 6s tu: Ustawienia/Sieć komórkowa/Opcje danych kom./Sieć komórkowa danych.
Czy wiecie co ma być wpisane tutaj będąc w nju mobile?
Kasia.
 #992079  autor: KasiaAdamik
 06 maja 2018, 18:53
f0ku5 pisze:Tam nie nie ruszaj, na iPhone'ach to się ustawia samo w zależności od operatora ;)
To co by tu jeszcze ruszyć bym miała dobrze?:)
Kurcze... nie ma juz pomysłu a nju mobile przesłało maila, że po ich stronie wszystko jest OK:(
A może iMessage trza wylogować się i zalogować ponownie. Nie wiem co robić:(
 #992084  autor: KasiaAdamik
 06 maja 2018, 19:16
f0ku5 pisze:A to tylko ludzie do których piszesz przez iMessage widzą zły numer? Ze zwykłymi SMS'ami jest wszystko OK?
i w iMessage i w zwykłych SMS jest źle.
Ale "chyba" problem dotyczy głownie tych odbiorców co są w sieci Plus. Bo np. ci co są w Play i Orange to widza normalny dobry numer a jak ktoś jest w Plus to widzi SMS z tymczasowego numeru