DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #988576  autor: Uzytkowniczka51
 12 kwie 2018, 18:41
Witam.
Chciałabym się poradzić odnośnie wyboru oferty.
Na ta chwilę mam jeden numer w Lycamobile. Miesięcznie płacę za 2GB internetu, 100minut do wszystkich i 100sms 15zl.
Mam możliwości przejść do Orange z oferta w cenie 19.99 zł zawierająca nielimitowane rozmowy, sms i 5GB internetu.
Oferta wydaje się dużo lepsza, tym bardziej ze z Lycamobile są ciągle problemy z działaniem sieci.
Chciałbym zapytać czy obecnie w cenie 20zl jest jakaś lepsza oferta u innych operatorów?
Mam tu na myśli operatorów takich większych, gdzie nie będzie problemów z działaniem sieci.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 12 kwie 2018, 20:22 przez Uzytkowniczka51, łącznie zmieniany 1 raz.
 #988578  autor: Remington
 12 kwie 2018, 19:22
Jak się do Ciebie zwracać? Bo nie nadążam.

Nick Uzytkowniczka51 - w jednym poście piszesz, że masz Orange, a syn Lyca oraz "dzwoniłam", a tutaj piszesz, że masz Lyca i "Chciałbym".

--------------------------------------------

W prepaidzie bez problemu znajdziesz to w cenie 20-25 zł, bez żadnych zobowiązań terminowych. Ale by coś Ci podpowiedzieć musisz określić swoje priorytety: cena, zasięg, stabilność sieci, VoLTE, WiFi Calling, HD Voice, ważność konta, dobra apka do zarządzania kontem?

Ile minut i SMS-ów średnio zużywasz miesięcznie?

No i jaki charakter umowy - prepaid, mix czy abonament?
 #988876  autor: sa
 14 kwie 2018, 17:57
Skoro masz Lyca to znaczy że korzystasz z zasięgu plusa wiec a2mobile.pl za 19,90 masz pełny no limit. Jak chcesz wybrane usługi to masz pakiety za 9.9 lub 15,90zł,No chyba że ci zasięg plusa szwankuje wtedy to masz za 25 zł t-mobile,heyah i playa i orange ,a za 30zł masz RBM czyli jedna z taryf playa ale Remington ma rację napisz czego najwięcej używasz i czego najbardziej potrzebujesz tak łatwiej dobrać ofertę.
 #988929  autor: darekka
 14 kwie 2018, 21:27
RBMenergy za doładowanie 50zł. dostajesz gratis 20GB ważne 100dni(kasa zostaje), za 20zł. pierwszy raz wykupujesz nolimit rozmów do wszystkich sieci(w tym stacjonarne) i po 30dniach(kodem *104# sprawdzasz dzień ważności) dokupujesz za 10zł. 100minut-to przedłuża nolimit rozmów na następne 30dni. Czynność powtarzasz każdego 30dnia(data ważności widoczna w kodzie).
W ten sposób masz nolimit rozmów do wszystkich, Stan Darmowy(darmowe rozmowy i SMSy do Play i jego submarek), 20GB ważne 100dni(czyli tyle co i doładowanie za 50zł), które to wydłużysz doładowaniem 50zł.w 99-100 dniu od poprzedniego(za doładowanie dostaniesz 20GB, które skumuluje się z resztą GB z poprzedniego). To wszystko za 50zł/100dni=0,50zł./doba=15zł. miesiąc. Oczywiście koszt realny będzie mniejszy ponieważ wydasz raz 20zł.za nolimit rozmów i następnie po 10zł. miesięcznie co da realnie trochę ponad 10zł/msc. z internetem(średnio minimum 7GB/miesiąc). Reszta kasy z doładowań zostaje na np.SMS do innych sieci lub MMS ewentualnie na dokupienie neta np.600MB za 5zł. ważne 30dni.

Co do zasięgu to Play ma zasięg własny+Plusa, Orange i T-mobile(Plus i Orange wpuszczają nawet Playa do swojego LTE) więc problemu nie uświadczysz żadnego.

LUB
Umowa na 24msc. w Multimedia abonament 14,99zł. wszystko bez limitu i 5GB neta więcej tu: http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... 23&t=92257

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #989403  autor: Uzytkowniczka51
 18 kwie 2018, 00:18
Witam ponownie, bardzo dziękuje Wszystkim za zainteresowanie moim tamte i pomoc.
Remington pisze:No to odpowiedz jeszcze na drugą część mojego postu. Trudno cokolwiek polecić, nie znając Twoich preferencji.
Przepraszam najmocniej, nie zauważyłam w poprzednim poście drugiej części Twojego postu.
Jeżeli chodzi o moje preferencje to tak myślę:

- Internet: min. 3GB
- nie limitowane sms i rozmowy do wszystkich sieci komórkowych.
- Dobry zasięg, przyjazne i działające wsparcie techniczne w razie "W"
- Jak najniższa cena bez większego kombinowania

Lyca odpada, to co prezentują w tech chwili to porażka, zasięg mi siada, błędy sms, mało przyjazne wsparcie techniczne, co raz gorsza opłacalność, brak punktów stacjonarnych.
Pozdrawiam serdecznie
 #989411  autor: Remington
 18 kwie 2018, 07:56
Zasięg i stabilność sieci musisz sama sprawdzić - który operator działa najlepiej tam gdzie bywasz najczęściej (dom, praca itd).

W cenie 20-25 zł jest sporo ofert: http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... 63#p975932

Co do jakości wsparcia - u wszystkich operatorów jest z tym słabo. Z wyjątkiem Mobile Vikings, których można polecić jeśli odpowiada Ci sieć Play'a z jej przypadłościami (roaming krajowy itd.), ale tam cena aż 29 zł.
 #989434  autor: Uzytkowniczka51
 18 kwie 2018, 10:14
Remington, dziękuję za kolejną odpowiedź.
można polecić jeśli odpowiada Ci sieć Play'a z jej przypadłościami (roaming krajowy itd.), ale tam cena aż 29 zł.
Czemu są to przypadłości?
Z tego co wyczytałam to Roaming krajowy działa na zasadzie przełączania się na zasięgi pozostałych operatorów w celu zapewnienia dobrego zasięgu.
Czy nie jest to na plus?

Myślę teraz aby przejść do Play i sama już nie wiem.
martin87 pisze:lajtmobile za 20zł/msc, no limit sms, mms, rozmowy z stacjonarnymi włącznie, 10GB neta, zasięg plus, konto ważne na rok.
Dziękuję za odpowiedź.

Przyznam, że cena i oferta by mi odpowiadała, tyle tylko, że to znów sieć chyba podobieństwo Lyca.
Ogólnie sam zasięg plus jako tako działa, myślę, że problem z siecią to bardziej winna samej Lyca. Ciągłe błędy i taka przypadłość, że zasięg jest, internet działa, a gdy zadzwonię lub ktoś do mnie zadzwoni to jakaś Pani gada w kilku językach... Ostatnio przez dwie godziny nie było możliwości się ze mną połączyć, nie działały kody nic, tylko internet.
Ta oferta Laj mobile wygląda ok, zasięg plusa tez mi w sumie dobrze działa raczej.
Czy ta sieć jest dobra pod względem awaryjności itp.? Czy przeniesienie numeru do nich też będzie darmowe bez żadnych opłat aktywacyjnych?


Sama już nie wiem co robić. Nie potrafię znaleźć równie dobrej oferty niż ta co zaproponowała w Orange, czyli rozmowy,sms bez limitu + 5GB internetu w cenie 19.99zł. Mam tu na myśli któregoś z większych stacjonarnych operatorów, czyli Plus, T-mobile, Play, Virgin.

Zastanawiam się też nad ofertą na kartę Orange w cenie 25zł, jak dobrze widzę jest wtedy 25GB Internetu, nielimitowane stacjonarne, komórkowe ?
lub Virgin Mobile za 25zł z nielimitowanymi sms i rozmowami oraz 15GB Internetu...

Najbardziej kusząca opcja to jednak ta Laj mobile, tylko czy to będzie działało sprawnie, nie chciałabym aby było jak w Lyca teraz... :(
 #989442  autor: perdos1
 18 kwie 2018, 11:00
martin87 pisze:lajtmobile za 20zł/msc, no limit sms, mms, rozmowy z stacjonarnymi włącznie, 10GB neta, zasięg plus, konto ważne na rok.
Pakiet nie zawiera rozmów na stacjonarne, pakiet no limit stacjonarne płatny dodatkowo 2 zł/msc. Cena 20 zł/miesiąc to cena po przyznaniu bonusu krajowego.

Zdecydowanie lepiej wybrać A2mobile zamiast lajtmobile. Opłata 9 gr niższa :) a w pakiecie są stacjonarne i lejek po wykorzystaniu pakietu 512Kb/s, na którym można już coś zrobić. Do tego normalny pakiet w roamingu, bez żadnego bonusu krajowego.

Najlepszym wyborem przy tych wymaganiach według mnie będzie multimedia, 14,99 zł/miesiąc za no limit+5GB internetu. Umowa na 2 lata, aktywacja 9 zł.
 #989443  autor: Uzytkowniczka51
 18 kwie 2018, 11:28
perdos1, dziękuję za informacje.

Rzeczywiście oferta multimedia wygląda kusząco. Może i bym wybrała ale to abonent i gorzej jak będzie coś nie tak, wtedy jest się zablokowanym.
Ja myślę, że na tą chwilę najlepszym wyborem będzie wybór Orange za 25zł na kartę. Jak widzę jest tam dużo Internetu bo 25GB, wszystko nie limitowane z wyjątkiem MMS. Na plus jest też Internet w UE 1.6GB.
Wsparcie stacjonarne. Wyczytałam tu na forum, że można też doładować za dużą kwotę i w ten sposób obniżyć w przeliczeniu cenę miesięczną.
Znacie tam jeszcze jakiś dodatkowe sztuczki?
Myślicie, że to dobra oferta?
 #989448  autor: spotify
 18 kwie 2018, 11:40
Uzytkowniczka51 pisze: Ja myślę, że na tą chwilę najlepszym wyborem będzie wybór Orange za 25zł na kartę. Jak widzę jest tam dużo Internetu bo 25GB, wszystko nie limitowane z wyjątkiem MMS. Na plus jest też Internet w UE 1.6GB.
Dobra oferta ale pytanie czy potrzebujesz aż tyle neta kosztem np braku darmowych MMSów?
Masz jeszcze Plusha (submarka Plusa) wszystko no limit łącznie z mmsami + pakiet 10GB neta (nie liczy social media z pakietu czyli np FB) za 25zł
https://www.plushbezlimitu.pl/na-karte-przenies
W przypadku Plusa trzeba sprawdzić czy tak działa u Ciebie kiepsko Plus czy takie kongo jest z Lyca.
W każdym razie w Plush przez pierwsze 3 miesiące zniżka 50% czyli 12,50zł

Lub TMobile na kartę za 25zł wszystko no limit + 10GB neta (brak mmsów)
http://www.gwarancja.t-mobile.pl/

Masz jeszcze Heyah (submarka TMobile) - wszystko no limit łącznie z mmsami + 10GB neta za 25zł
http://www.heyah.pl/50proc-rabatu-na-karte
Za przeniesienie numeru pierwszy miesiąc za 0zł, drugi 50% a dopiero od 3-ciego 25zł.

Orange na kartę już znasz.
Nie wiem jak ze wsparciem stacjonarnym w Plushu i Heyah. Ale Tmobile na kartę ma podobne jak w Orange, więc zawsze coś mozesz w salonie załatwić.
W każdym razie za 25zł masz wielki wybór. Heyah Plush i nju mobile również dają ofertę na abonament z umową bezterminową. Jak nie będziesz zadowolona, składasz wypowiedzenie umowy i w ciągu 30dni jesteś w innej sieci.

PS Szczerze, ja np nigdy nie biorę pod uwagę jakiś "krzaków" typa Lyca, Viking, Virgin itd. Lepiej dopłacić kilka złotych i być w ofertach z W4 niż w markach które nie mają swoich sieci.
 #989457  autor: perdos1
 18 kwie 2018, 12:20
Uzytkowniczka51 pisze:Może i bym wybrała ale to abonent i gorzej jak będzie coś nie tak, wtedy jest się zablokowanym.
Rozwiń, bo nie bardzo rozumiem. Działa na sieci Plusa, kontakt z BOK przez www, email, infolinie, salon stacjonarny. Wszystkie postawione przez ciebie wymagania spełnione.
Uzytkowniczka51 pisze:Ja myślę, że na tą chwilę najlepszym wyborem będzie wybór Orange za 25zł na kartę. Jak widzę jest tam dużo Internetu bo 25GB, wszystko nie limitowane z wyjątkiem MMS. Na plus jest też Internet w UE 1.6GB.
Dokładniej to 30GB+1GB więcej co miesiąc (za każde odnowienie pakietu dostajesz 1GB więcej). Dodatkowo doładowując za 100 i korzystając z usługi skarbonka efektywnie możesz mieć ten pakiet za 21,75 zł/miesiąc.
Uzytkowniczka51 pisze:Myślicie, że to dobra oferta?
Jeśli potrzebujesz tyle internetu to tak.
spotify pisze:Masz jeszcze Plusha (submarka Plusa) wszystko no limit łącznie z mmsami + pakiet 10GB neta (nie liczy social media z pakietu czyli np FB) za 25zł
https://www.plushbezlimitu.pl/na-karte-przenies
W przypadku Plusa trzeba sprawdzić czy tak działa u Ciebie kiepsko Plus czy takie kongo jest z Lyca.
W każdym razie w Plush przez pierwsze 3 miesiące zniżka 50% czyli 12,50zł
Warto wspomnieć o promocji 5-te doładowanie gratis, która zmniejsza koszt tego pakietu do 20 zł/miesiąc (10 zł/miesiąc przez pierwsze 3 miesiące). Dodatkowo co jakiś czas Plus robi promocje doładowań, przykładowo 50% gratis do doładowania, co w połączeniu z promocją 5-te doładowanie gratis może efektywnie zmniejszyć koszt pakietu do 14,29 zł/miesiąc.