DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #989023  autor: PABLOTECH
 15 kwie 2018, 15:53
Witam wszystkich. Mam dylemat jak sprawnie rozwiązać poniższą kwestię, no ale po kolei :

Żona - od zalania dziejów w Orange ( abonament ), umowa kończy się 25 sierpnia.

Ja - od czasów dinozaurów w Plus-ie na kartę ( dawniej simplus, teraz Ja+PNK ) ze stanem mniej więcej 25 PLN i włączonymi darmowymi poł. do plusa + RWK (z poradnika, wtajemniczeni wiedzą o co kaman ;) ) - ważny do 1 lipca. Mało rozmawiam i co miesiąc wykorzystuję nie więcej jak 1GB internetu - z konta co miesiąc schodzi 10,- zeta

Oboje docelowo nie później jak 31.08 chcielibyśmy "wylądować" w PLUSH ABO 25 PLN korzystając z Rabat-u dla DUETU czyli płacąc po 20 zł na głowę.Dodam tylko, że każde z nas ma telefon na siebie a docelowo chcielibyśmy mieć oba na jednym koncie z takim samym okresem rozliczeniowym.
Poradźcie proszę jak to sprawnie rozwiązać tak by nasze założenia pokryły się z efektem końcowym . Będę wdzięczny za wszelkie sugestie

pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 15 kwie 2018, 16:15 przez Remington, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: Nowy wątek, nowy tytuł
 #989026  autor: TomLee
 15 kwie 2018, 16:11
Przenieś numery do a2mobile, działa na nadajnikach Plusa. Prostsze rozwiązanie.

Wysłane z mojego MotoE2(4G-LTE) przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony 15 kwie 2018, 16:53 przez TomLee, łącznie zmieniany 1 raz.
 #989027  autor: Remington
 15 kwie 2018, 16:12
Zrobić cesję numeru w Plusie na żonę i po 1 lipca przejść do Abo. Złożyć wniosek o przeniesienie z Orange do Plush abo z końcem okresu promocyjnego.

@TomLee - Twój wpis to przykład postu, który powinien trafić do kosza, bo były jasno podane kryteria i wcale nie jest poszukiwana inna oferta.
 #989037  autor: PABLOTECH
 15 kwie 2018, 18:16
"Zrobić cesję numeru w Plusie na żonę i po 1 lipca przejść do Abo"

- czy to jest usługa z serii płatnych ?
- czy cesja nie skróci mi okresu ważności ?
- rozumiem, że aby to się ładnie datami (okresami rozliczeniowymi) zgrało pod koniec sierpnia to z przejściem do Abo wstrzymać się do dnia potwierdzenia przez Plush daty przeniesienia Orange do Plusa Abo ?

"Złożyć wniosek o przeniesienie z Orange do Plush abo z końcem okresu promocyjnego" - Rozumiem to tak, że najpóźniej miesiąc przez końcem umowy (czyli do 25 lipca) żona składa wniosek na stronie Plusha /zakładka Przenieś numer z innej sieci / o przeniesienie numeru z Orange na koniec umowy - co pewnie Plush musi potwierdzić w korespondencji ustalając datę przeniesienia ??
 #989089  autor: antekwars
 16 kwie 2018, 07:12
Możesz także przejść z Plusa do Plusha ale na kartę a nie na abonament tam co 5 doładowanie jest gratis ustawiasz w banku stałe zlecenie cztery razy po 5 zł i piąte doładowanie 5 zł wpada gratis i bierzesz pakiet za 25 zł w cenie realnej 20 zł bo 5 zł dostałeś gratis polecam i takie rozwiązanie do przemyślenia. Żona nadal będzie miała na siebie a ty na siebie a zapłacicie 20 zł miesięcznie za osobę.
 #989102  autor: PABLOTECH
 16 kwie 2018, 09:18
Czy w przypadku " co 5 doładowanie gratis " obowiązują jakieś odstępy czasowe na doładowanie czy właściwie całą operację 4 doładowań można ogarnąć jednego dnia ?

Widzę, że w trochę w gorszej sytuacji będzie żona biorąc Plusha Abo 25 na siebie:

- w skali miesiąca to 21,88 PLN ( ale to już mały problem )
- wiąże się z kolejnym operatorem na . . . 24mc :/ . Opcja na czas nieokreślony chyba była by lepszym rozwiązaniem :roll:
 #989114  autor: PABLOTECH
 16 kwie 2018, 11:12
Wtedy pewnie było by mniej kombinacji na starcie ale za to później trzeba co miesiąc rzeźbić doładowując 2 konta 4x w miesiącu :).
Remington, a mógłbyś odnieść się do posta z wczoraj, z 17:16 ? Odpowiedź bardziej rozjaśniła by mi sytuacje i wiele pomogła :roll:
 #989119  autor: Remington
 16 kwie 2018, 11:21
Spróbuję, ale większości nie wiem.
PABLOTECH pisze:"Zrobić cesję numeru w Plusie na żonę i po 1 lipca przejść do Abo"

- czy to jest usługa z serii płatnych ?
- czy cesja nie skróci mi okresu ważności ?
- rozumiem, że aby to się ładnie datami (okresami rozliczeniowymi) zgrało pod koniec sierpnia to z przejściem do Abo wstrzymać się do dnia potwierdzenia przez Plush daty przeniesienia Orange do Plusa Abo ?
- odpłatność - nie wiem
- ważność konta - nie skróci, nowy zajmuje miejsce starego (zresztą, wydłużenie ważności do roku to tylko koszt doładowania 5 zł)
- daty - możesz zaczekać, ale nigdy nie masz gwarancji, że okresy będą takie same, zmienić je możesz bez problemu, jeśli aktywujesz polecenie zapłaty

Szczerze - zostań z oboma numerami w prepaidzie, ja po latach w abo różnych operatorów wylądowałem własnie w prepaidzie Plusha. Co prawda, trzeba na początku odpalić różne kody, aktywować promocje, ale potem wszystko działa jak należy (odpukać!).
PABLOTECH pisze:"Złożyć wniosek o przeniesienie z Orange do Plush abo z końcem okresu promocyjnego" - Rozumiem to tak, że najpóźniej miesiąc przez końcem umowy (czyli do 25 lipca) żona składa wniosek na stronie Plusha /zakładka Przenieś numer z innej sieci / o przeniesienie numeru z Orange na koniec umowy - co pewnie Plush musi potwierdzić w korespondencji ustalając datę przeniesienia ??
- skoro składa przez stronę, to więcej niż miesiąc, ale najlepiej zrobić to w punkcie Plusa lub salonikach współpracujących (Inmedio i jeszcze jakieś), ale sugeruję prepaid, a to już tylko w punkcie Plusa, bezpiecznie zrobić to jakieś 1,5 mies. wcześniej
 #989155  autor: antekwars
 16 kwie 2018, 14:30
PABLOTECH pisze:Czy w przypadku " co 5 doładowanie gratis " obowiązują jakieś odstępy czasowe na doładowanie czy właściwie całą operację 4 doładowań można ogarnąć jednego dnia ?

:roll:
Tak ustawiasz po prostu na jeden dzień stałe automatyczne co miesięczne cztery doładowania po 5 zł cztery przelewy idą od razu jeden po drugim nie musi być odstępów czasowych po kilku minutach wpływa 5 doładowanie gratis i masz już 25 zł na koncie na pakiet a wydajesz 20 zł ja tak już od paru miesięcy robię. Nie trzeba nic pilnować samo się doładowuje jednego dnia i pakiet sam się odnawia nie odczuwasz różnicy w stosunku do abonamentu aby pamiętać o doładowywaniu. Polecam takie rozwiązanie
 #989162  autor: Remington
 16 kwie 2018, 15:27
antekwars pisze:ustawiasz po prostu na jeden dzień stałe automatyczne co miesięczne cztery doładowania po 5 zł
Nie takie po prostu. Zaledwie kilka banków oferuje doładowania w cyklicznych odstępach czasu.
 #989223  autor: PABLOTECH
 16 kwie 2018, 19:58
antekwars pisze:
PABLOTECH pisze:Czy w przypadku " co 5 doładowanie gratis " obowiązują jakieś odstępy czasowe na doładowanie czy właściwie całą operację 4 doładowań można ogarnąć jednego dnia ? :roll:
Tak ustawiasz po prostu na jeden dzień stałe automatyczne co miesięczne cztery doładowania po 5 zł cztery przelewy idą od razu jeden po drugim nie musi być odstępów czasowych po kilku minutach wpływa 5 doładowanie gratis i masz już 25 zł na koncie na pakiet a wydajesz 20 zł ja tak już od paru miesięcy robię. Nie trzeba nic pilnować samo się doładowuje jednego dnia i pakiet sam się odnawia nie odczuwasz różnicy w stosunku do abonamentu aby pamiętać o doładowywaniu. Polecam takie rozwiązanie
Faktycznie ciekawa i bezobsługowa opcja :). Prawdopodobnie doładowania szły by z Inteligo, który to ma w ofercie doładowania cykliczne. Tylko nie widzę na liście Plush-a. Domyślam się, że wybieram operatora " Plus Na kartę " ??

Obrazek

No i załóżmy, że cykl rozliczeniowy (ważność konta) przypadnie na 26 - 25 każdego miesiąca to rozumiem, że ustawiam 4 doładowania cykliczne wg. powyższego schematu :-) ?? Oczywiście 2020-07-24 to teoretyczna data rozstania się z Plushem :wink:
 #989228  autor: Remington
 16 kwie 2018, 20:21
Tak, Plush to tylko taryfa.

Nie ma cyklu rozliczeniowego - pakiety mają ważność 30 dni, czyli w miesiącach liczących 31 dni data będzie się cofać, a w lutym wydłuży. Ustaw cykliczność na co 30 dni i będzie ok.
 #989245  autor: SACZI
 16 kwie 2018, 21:51
Remington pisze:...
Szczerze - zostań z oboma numerami w prepaidzie, ja po latach w abo różnych operatorów wylądowałem własnie w prepaidzie Plusha. ...
Największą wadą prepaida Plush jest wędrujący okres rozliczeniowy.
Pakiet jest na 30 dni, a nie na miesiąc, co powoduje, że okres rozliczeniowy Ci się zmienia 7x w roku.
Z tego powodu ja migrowałem kartę do Plush abo.
 #989271  autor: Remington
 17 kwie 2018, 08:19
Skoro kolega ma w banku możliwość doładowań co 30 dni, to ten problem go nie dotyczy.

Abo w Plusie to:
- brak promocji, które w prepaidzie są częste i bardzo ciekawe (np. myjnia za doładowanie)
- różnej maści problemy (było o tym sporo na forum)
- nigdy nie wiadomo czy znów nie zaczną naliczać za streaming (wszak w cenniku nic nie zmienili)
 #989273  autor: Remington
 17 kwie 2018, 08:37
No właśnie, złe naliczanie rabatów (sam to miałem w abo Plusa). Albo problemy z wakacjami, na które ktoś tu się skarżył.
Patryk7588 pisze:Videostreaming już dawno ogarnięty,
Bez zmian w cenniku nie można mieć pewności, że zaraz coś się nie odmieni. Pamiętaj, że reklamacje wtedy odrzucali, a cennik wcale się nie zmienił.

Poza tym absolutne zacofanie względem ofert abo konkurencji (oczywiście wiem, że w prepaidzie nie ma tych usług, ale cennik Plusa/Plusha abo utrzymuje w tej kwestii zasady rodem z lat 90.):
- przekierowania płatne wg osobnych stawek
- zaporowa cena na zakazy połączeń
 #990203  autor: PABLOTECH
 23 kwie 2018, 09:26
Большое спасибо wszystkim za dobre rady. Prawdopodobnie przejdziemy osobno z numerami do Plusha na kartę wykorzystując piąte doładowanie gratis. W ramach uściślenia:

1) JA przechodząc z Plus NK do Plush NK nie dostaję żadnego numeru tymczasowego ? Nie otrzymuję nowej karty sim ? To zwykła zmiana taryfy za pomocą kodu *147*23# Jednorazowy koszt 5 zł ??

2) ŻONA przechodząc z Orange abonament do Plush NK nie dostaje żadnego numeru tymczasowego ? Ale za to otrzymuje nową kartę sim która staje się aktywna w momencie fizycznego przeniesienia numeru do Plush NK ??.
Dobrze rozumiem, że żona będzie mogła ( w przeciwieństwie do mnie) skorzystać z " 12,50 ZŁ
PRZEZ 3 MIESIĄCE, POTEM 25 ZŁ/30 DNI ".

No i doradźcie proszę które kody warto ( a nawet trzeba ) załadować przed pierwszym doładowaniem konta ?

z góry dziękuję :salute:
 #990207  autor: Remington
 23 kwie 2018, 09:49
ad. 1. i 2. Dokładnie tak jak napisałeś.

Proponuję kody:
na RWK *136*11*10#
START na 8844 (5. doładowanie gratis, poczekaj na sms potwierdzający)
MYJNIA na 80150 (i poczekaj na sms potwierdzający, potem doładowanie 20 zł)
oraz co Ci się podoba z http://www.plushbezlimitu.pl/na-karte/krotkie-kody

Prośba o usunięcie obrazka z podpisu.