DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #989152  autor: Bartax
 16 kwie 2018, 14:23
Witam

Poszukuje telefonu jak w tytule:

-jak największa bateria
-z jak najszybszym ładowaniem - mile widziane quick charge 4.0, conajmniej 3.0
-z jak najszybszym procesorem, który nie tnie (google mapy, wczytywanie stron itd.)
-z conajmniej 32 gb (mile widziane 64)
-preferencje co do marki - raczej nie ma znaczenia, jeśli ktoś uważa, że warto jej zaufać, ale na pewno - samsung, huawei, xiaomi, LG, Sony, jednak powtarzam - zaufam jeśli ktoś poda powód dlaczego warto ;)

Aparat, selfie, snapszaty cuda - nie grają roli. Może nie mieć aparatu i nagrywać w 144p.

Cena do około 1500 zł, ale w przypadku super modelu mogę ją znacznie zwiększyć.

Myślałem np o Motoroli E4 PLUS, ale nie wiem jak one obecnie działają. Sam używam od 2 lat Huawei P8.

Pozdrawiam ekipe :)
 #989180  autor: Bartax
 16 kwie 2018, 17:04
harys pisze:Jeśli długie działanie na baterii to priorytet to zdecydowany Lenovo P2. Kupi koło tysiaka. Prawdziwy długodystansowiec.

Jak oceniasz telefony od Lenovo ? Nigdy nie miałem styczności - problemy jakieś ma soft ? Używam smartwatcha, więc chciałbym by wszystko śmigało :)
vonski pisze:Dobrze by pasował OnePlus, i to nawet bardziej 5 niż 5T. Ale cena może być ciut wyższa.
Zaraz go obejrzę, tutaj to samo pytanie - nie znam smartfonów od OnePlus - jak oceniasz? Używałeś ? Dlaczego bardziej 5 niz 5T :)?
 #989182  autor: harys
 16 kwie 2018, 17:12
@Bartax mialem go chwile, ekran oled, taki sobie aparat ( ale to dla Ciebie nie wazne) genialna bateria ( 1 miejsce w rankingu gsmarena),softwatowo dopracowany, praktycznie czysty android. Działał bardzo płynnie. Sam trochę żałowałem że sprzedałem ale myślałem że ma dolby atmos ( seria k go ma w standardzie), a się okazało że nie. Można było wrzucić twrp i doinstalować to, ale z automatu byłoby po gwarancji i szkoda mi było właśnie tego. Do tego to były czasy że nie mogłem się obyć bez miui od Xiaomi, chętnie bym kupił teraz sztukę w dobrej cenie, ale one ciągle się cenią. Kupiłem za 900 nówkę od kogoś kto wziął z T-Mobile, sprzedałem za tysiaka. Teraz nowe kosztują tyle samo i to chyba najlepsza reklama dla tego telefonu.
 #989184  autor: Bartax
 16 kwie 2018, 17:24
harys pisze:@Bartax mialem go chwile, ekran oled, taki sobie aparat ( ale to dla Ciebie nie wazne) genialna bateria ( 1 miejsce w rankingu gsmarena),softwatowo dopracowany, praktycznie czysty android. Działał bardzo płynnie. Sam trochę żałowałem że sprzedałem ale myślałem że ma dolby atmos ( seria k go ma w standardzie), a się okazało że nie. Można było wrzucić twrp i doinstalować to, ale z automatu byłoby po gwarancji i szkoda mi było właśnie tego. Do tego to były czasy że nie mogłem się obyć bez miui od Xiaomi, chętnie bym kupił teraz sztukę w dobrej cenie, ale one ciągle się cenią. Kupiłem za 900 nówkę od kogoś kto wziął z T-Mobile, sprzedałem za tysiaka. Teraz nowe kosztują tyle samo i to chyba najlepsza reklama dla tego telefonu.
Dzięki - to bardzo cenna i wartościowa opinia, na pewno wezmę pod uwagę ! Widzę, że są różne wersje tego tel - z 32 i 64 gb, coś jeszcze wg. Ciebie na co warto zwrócić uwagę (różnice w wersjach?). Czy wersje K z dolby atmos też posiadają tak dobre baterie czy tylko P2 ?
Ps. Znalazłem wersję P2 oraz P2a42:

http://www.mgsm.pl/pl/katalog/lenovo/p2 ... l-SIM.html
http://www.mgsm.pl/pl/katalog/lenovo/p2/Lenovo-P2.html

Wiesz czym się różnią?
 #989185  autor: harys
 16 kwie 2018, 17:30
Seria K oprócz tego że ma mniejsze baterie to jeszcze bardziej prądożerny hardware i przez to też gorsze czasy na baterii. Co do różnych wersji- po taniości można było swego czasu w Chinach kupić wersję bez lte800, pewnie jedna z tych podlinkowanych przez Ciebie to właśnie ta. Jest jedna wada, o której zapomniałem. W razie uszkodzenia mechanicznego wyświetlacza jest trochę kłopot. Ten da się go naprawić,ale trzeba się nastawić na jakieś 5stowek niestety :( zwykłego ipsa naprawi za połowę tego. Oczywiście nie trzeba brać zaraz pod uwagę takiej ewentualności
 #989188  autor: Bartax
 16 kwie 2018, 17:54
harys pisze:Seria K oprócz tego że ma mniejsze baterie to jeszcze bardziej prądożerny hardware i przez to też gorsze czasy na baterii. Co do różnych wersji- po taniości można było swego czasu w Chinach kupić wersję bez lte800, pewnie jedna z tych podlinkowanych przez Ciebie to właśnie ta. Jest jedna wada, o której zapomniałem. W razie uszkodzenia mechanicznego wyświetlacza jest trochę kłopot. Ten da się go naprawić,ale trzeba się nastawić na jakieś 5stowek niestety :( zwykłego ipsa naprawi za połowę tego. Oczywiście nie trzeba brać zaraz pod uwagę takiej ewentualności

Wolałbym się nie nadziać na tego bez lte800 :/ Ale to rozumiem jakaś wersja z Chin, więc kupując na naszym rynku nie powinno być kłopotu? Ekran to nakleje szybkę, więc chyba damy rade. Nigdy żadnego nie zbiłem :)
 #989190  autor: Bartax
 16 kwie 2018, 18:06
harys pisze:No właśnie w PL trzeba uważać na te tańsze sztuki żeby się nie nadziać na te wersję chińskie. Januszu na allegro pelno
Hehe, racja. A poza LG P2 coś jeszcze warto zerknąć ? Jeśli smartfon będzie miał mieć quick charge i ładowanie będzie naprawdę szybkie, to bateria i jej pojemność też zejdzie na 2-gi plan. Warto jeszcze na coś zwrócić uwagę?
 #989202  autor: Bartax
 16 kwie 2018, 18:57
Jak patrzę na te nowe telefony, to ciężko mi coś wybrać.. Mam P8 z podobnym prockiem i ramem jak niektóre "top modele".. Najbardziej brak mi szybkiego ładowania i mocniejszej baterii i P8 mógłby ze mną zostać. Co ewentualnie z flagowego jeszcze byś polecał ? Np z Samsunga, Huawei czy LG ? Bo generalnie musiałbym celować w naprawde mocne procesory, pod 4-6 ramu + 64 gb wewnerznej zeby poczuc roznice po P8...
 #989205  autor: harys
 16 kwie 2018, 19:09
P8 ma słabszy procesor niż ten Lenovo P2, żaden cud techniki.
Za te 1500 kupisz huaweia p10, LG g6, Samsunga S7, honora 9, Xiaomi mi6 i wiele wiele innych. Naprawdę z Twoimi wymaganiami ciężko Ci coś polecić bo Ty ich poprostu nie masz:) Na dziś każdy praktycznie średniak będzie mocniejszy od p8, a kupisz go sporo poniżej Twojego budżetu.
Z egzotycznych, ale wymagających trochę wiedzy i czasu żeby wrzucić polski soft masz leeco le pro 3. Za 800zl masz snapa820, qc, baterie 4000mAh i całkiem nieźle multimedia.
 #989208  autor: antonio7
 16 kwie 2018, 19:15
Zdecyduj czy chcesz jak najlepszą baterię czy szybkie ładowanie i dobry procesor. W tym budżecie niestety, ale tego wszystkiego nie dostaniesz, musisz sprecyzować.

Maciej Loret pisze:Podobnie jak wsrod samochodów sa zwykle osiągające 250km/h i lepsze bo szybsze... Czy ten ktory osiąga 300km/h pozwoli na 20% szybsze dotarcie do roboty?