DAJ CYNK
  • Dział poświęcony wyłącznie wyżej wymienionym urządzeniom oraz akcesoria tj. anteny wzmacniacze itd.
Dział poświęcony wyłącznie wyżej wymienionym urządzeniom oraz akcesoria tj. anteny wzmacniacze itd.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Wątek stworzony do rozmów na temat urządzeń do przesyłania transmisji danych każdej kategorii. Można tu również pisać o dodatkowych komponentach poprawiających pracę modemów i routerów.
 #987390  autor: gucio123
 05 kwie 2018, 21:22
Witam,
Mam tani modem LTE bez obsługi agregacji pasm oraz bez możliwości wyboru częstotliwości. Modem jest przy oknie w domu z optycznym widokiem nadajnika, siła sygnału około -75dBm. Wieczorem momentami prędkość spada do 4Mbit/s. Domyślam się że to przez obciążenie nadajnika bo ranem osiągam ponad 40Mbit/s. Czy teoretycznie w takim przypadku zakup modemu z agregacją pasm i możliwością wyboru częstotliwości dałby poprawę w czasie kiedy prędkość jest niska? Nadajnik obsługuje 800 1800 2100 2600Mhz (odczytane ze strony btsearch z sekcji "Powiązane pozwolenia UKE").
Czy w przypadku modemu zadziała możliwość zakupu i ewentualnego zwrotu w ciągu 14dni po przetestowaniu?
 #987402  autor: dt
 05 kwie 2018, 21:51
Zawsze to możliwość sprawdzenia jakie jest obciążenie na danym paśmie a agregacja zwiększa możliwości uzyskania lepszej prędkości. Jeśli jednak wszystko jest obciążone to aż tak wiele to nie zmieni ale zawsze będzie lepiej niż tylko na jednym paśmie. Przy zakupie na odległość zawsze jest opcja zwrotu.
 #987430  autor: Kryniczanin
 06 kwie 2018, 03:43
Nie ma modemów z agregacją. Jedynie routery. Ja na początek bym sprawdził do jakiego pasma jestem zalogowany i wtedy kombinował czy nie ma w eterze bardziej wolnego pasma.
 #987927  autor: Pabloz
 08 kwie 2018, 23:45
No właśnie, dlaczego nie ma modemów z agregacją? Jest jakiś techniczny powód?

Lista telefonów z obsługą WiFi Calling (VoWiFi) i VoLTE w Polsce: https://wificalling-volte.pl/
 #987944  autor: darekka
 09 kwie 2018, 08:08
Problemem są: wymagany prąd, temperatura pracy i wielkość-ciężko w takich wymiarach zmieścić porządny procesor z CA wydzielający mało ciepła,mający dobre anteny oraz dodatkowo tak energooszczędny aby te 5V z 1A wystarczyło, a siła sygnału była wystarczająca.
Nawet MiFi np. E5788 mimo w miarę kompaktowych wymiarów w porównaniu z B618 w teście 1 pasma ze względu na niewielkie anteny przegrywa w wydajności(miałem i porównywałem oba).

Co do pytania tytułowego to wymiana sprzętu na nowszy(wyższa kategoria LTE) może nawet w 1 paśmie przynieść wzrost osiągów ponieważ wzrasta również moc obliczeniowa, pojawia się lepsze kodowanie, wyższa optymalizacja takiego sprzętu i już samo to może powodować wzrost prędkości-ja porównywając E5377t z cat.4 do B618 w tym samym paśmie i miejscu uzyskałem wzrost prędkości o 60-100%(na E5377t miałem ok.20Mb zaś na B618 już między 30, a 50Mb-wszystko to na samym LTE800).

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D