DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 5 z 179
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 179
 #987776  autor: Gregrin
 08 kwie 2018, 00:53
piotrzet pisze:U nas to jest tak że każdy chce najtaniej i ma jeszcze do tego jakieś wymagania. No sorry albo chce tanio i nie narzekam albo płacę więcej i wymagam inaczej się nie da.
No chyba nie do końca. Umawiam się na coś i tego wymagam a nie siedzę cicho bo inni płacą więcej...
piotrzet pisze:dosyć często jeżdżę za granicę i nie mam zamiaru co chwilę doładowywać konta.
Ten argument chyba upada w momencie gdy w prepaidzie w pakiety nolimitu są również (póki co) ważne za granica.
Może nie stawki w górę a obciąć albo te pakiety albo prędkość. Albo np karta w cenie 25zł nie powinna mieć RLAH tylko same płatne minuty, sms i mms za granicą jak i internet.
Ale dlaczego równać w dol ? Abo płaci więcej i maja VoWFi, brak lejka 15Mbps wiec chyba jest ok ?? Według mnie powinni czymś zachęcać do abo (dając coś więcej) niż zniechęcać do karty kastrując ja.
 #987791  autor: maniek89
 08 kwie 2018, 08:57
spotify pisze:Ponad 11 lat kijem w piasku nie robili. Widać jakieś w końcu efekty ale nadal trochę im brakuje.
Zawsze mogłoby być lepiej ;)
spotify pisze:W każdym razie, powtarzam się sumie ale co tam. Każda sieć ma swoje za uszami, niezaleznie od jakiej strony spojrzysz. Może się też kiedyś przeprosisz z Orange, jak ja to zrobiłem. Byłem w Idei potem latałem przez Ere Plusa TMobile Play i w końcu wróciłem z numerem głównym.
Ja chyba też, gdybym miał zmieniać sieć na operatora w pełni infrastrukturalnego, gdyby Play i pochodne mocno się zepsuły, to wróciłbym do Orange. Inni ofertowo lub jakościowo mnie nie przekonują. Internet od Orange w mojej lokalizacji chodzi w porządku, podejrzewam, że i z usługami głosowymi nie powinno być źle, na pewno nie gorzej niż w Play i pochodnych.
 #987794  autor: piotrzet
 08 kwie 2018, 09:12
Gregrin
Owszem pakiet jest ważny ale w UE a kto powiedział że ja jeżdzę na wyjazdy do UE? Chociaż ostatnim razem wypożyczyłem sobie sprzęt XOXO Wifi i byłem zadowolony dużo taniej niż pakiet netu w sieci komórkowej a działa tak samo nawet nie wiem czy nie lepiej. No właśnie skoro płacisz mniej to niektórych usług nie powinno być tak jak tego RLAH, czy pełnej prędkości netu. Co do VoWifi akurat to powinno być w końcu nie wszędzie w Polsce działa idealnie sieć. VoLTE może być nie włączone w prepaid np chodź kwestia czasu bo i tak muszą niedługo z 2G albo 3G zrezygnować.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #987796  autor: iphoneski
 08 kwie 2018, 09:43
marcin19883 pisze:
iphoneski pisze:Z tym kompletem tak nie przesadzaj, np 2600 na wiejskich stacjach nie jest zbyt często praktykowane.
A po co lte2600 o zasięgu 1km na wsi?
Jak zamontujesz dobrą antenę to złapiesz dużo dalej niż na 1 km, a ten ich nowy zewnętrzny sprzęt do neta ma dość porządne wzmocnienie na lte 2600. No i nawet w obrębie tego 1 km by odciążyło inne pasma.
 #987806  autor: Gregrin
 08 kwie 2018, 11:15
piotrzet pisze:No właśnie skoro płacisz mniej to niektórych usług nie powinno być tak jak tego RLAH, czy pełnej prędkości netu. Co do VoWifi akurat to powinno być w końcu nie wszędzie w Polsce działa idealnie sieć. VoLTE może być nie włączone w prepaid np chodź kwestia czasu bo i tak muszą niedługo z 2G albo 3G zrezygnować.
W zasadzie to mówimy o tym samy z tym ze ty widzisz szklankę do polowy pusta a ja do polowy pełna. I te negatywne podejście ("nastawienie") "czuć" w twoich postach :/
W zasadzie to o czym mówimy ?? T-mob ma ograniczenia w prepaidzie a tym samym za większą kasę daje więcej w abo i oboje zgadzamy się ze tak może być. Ty korzystasz z abo i jesteś w lepszej sytuacji wiec tobie to pasuje a ja korzystam z prepaid (bo mało korzystam) i jestem u innego opa bo nie ma takich ubytków na karcie + pasują mi inne warunki (RWK, pakiet netu za doładowanie, 3m-ce za darmo za przeniesienie itd.). Ale ostatnio tak mało korzystam ze chyba przejdę sobie do klucza żeby mieć ich numer przez neta (voip przez apke pingle).
 #987818  autor: Remington
 08 kwie 2018, 12:01
spotify pisze:@Remington
W Play byłeś 4 lata temu wg tego co pisałeś. Wiele się zmienia.
To zależy od regionu i skupiska ludzi. Mi chodziło o to, że jeśli są problemy na imprezach masowych to zawsze z reguły w sieci Orange albo Play. Zdarzają się oczywiście miejsca gdzie tylko padnie jedna z nich.
Ale nigdy nie mogłem narzekac na wysyłanie smsów czy rozmowy. Raczej jeśli chodzi o Orange to tylko data. W Playu było różnie. Ale tam za to często ratunkiem dla sieci macierzystej zapchanej jest przełączenie się na roaming ręcznie, jeśli inna siec pozwoli na wpuszczenie (wiadomo, priorytety)
Odszedłem z Play prawie 3 lata temu. Do tamtego czasu nigdy padnięcia sieci, natomiast wiele razy problemy, o których pisałem wcześniej. Padania Orange doświadczyłem kilkukrotnie 2,5-1 lat temu. Padaka zawsze była taka sama: rozmowy i smsy przychodzące i wychodzące nie działały (sieć zajęta), sesja netu się nie nawiązywała. U wielu osób, nie tylko u mnie - można było łatwo rozpoznać kto z obecnych ma Orange, nikt z moich towarzyszy mających Playa nie miał tam wtedy problemu. Choć oczywiście jest pewnie jak piszesz - co impreza, to inny padający operator.
 #987826  autor: marcin19883
 08 kwie 2018, 13:20
iphoneski pisze:
marcin19883 pisze: Jak zamontujesz dobrą antenę to złapiesz dużo dalej niż na 1 km, a ten ich nowy zewnętrzny sprzęt do neta ma dość porządne wzmocnienie na lte 2600. No i nawet w obrębie tego 1 km by odciążyło inne pasma.
Jeśli siatka btsów Playa będzie odpowiednio gęsta, to może i włączą lte2600. Z tego co widze, to średnio będzie u mnie nadajnik co 5km :D w miejscach zaludnionych. Bardzo gęsto moim zdaniem.
Wprowadzą internet bez limitów jak t-mobile i z chęcią to wezme.
 #987827  autor: piotrzet
 08 kwie 2018, 13:30
Jak na razie to żadna sieć co widać się nie pali do wprowadzenia takiej oferty. A dopóki 5G nie będzie to moim zdaniem nikt się na taki krok nie zdecyduje.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #987846  autor: Pabloeq
 08 kwie 2018, 14:55
Gregrin pisze:W zasadzie to o czym mówimy ?? T-mob ma ograniczenia w prepaidzie a tym samym za większą kasę daje więcej w abo i oboje zgadzamy się ze tak może być.
Panowie... a kto powiedział że T-mobile musi poprzestać na okrojonym nolimicie za 25zł w prepaidzie? Można zrobić inne droższe pakiety nolimitów i dać wybór klientowi.
Jeżeli @piotrzet czułby się pokrzywdzony że jako abonent musi płacić więcej to T-mobile może dla klientów prepaid wprowadzić pakiety w cenie powiedzmy 35-50zł ale z pełną funkcjonalnością i dostępem do wszystkich usług. Tylko że ja chcę to mieć w prepaidzie a nie na kontrakcie. No da się to pogodzić?
 #987849  autor: maniek89
 08 kwie 2018, 15:13
marcin19883 pisze:Wprowadzą internet bez limitów jak t-mobile i z chęcią to wezme.
Jaka by sieć nie była, każda ma ograniczoną pojemność. Nie chce mi się wierzyć (chociaż chciałbym się mylić), że któryś z operatorów wprowadzi no-limit data bez absolutnie żadnych obostrzeń. Doskonale wiemy, jak wyglądają obecne no-limity. Wystarczy zapis o możliwości blokady usługi w przypadku stwierdzenia zagrożenia dla stabilności sieci i w zasadzie operator może to dowolnie wykorzystywać. Wolę jasno wiedzieć, ile mam do wykorzystania na pełnej prędkości oraz kiedy i jakiej wysokości aktywuje się lejek - to jest uczciwe i tak było w dotychczasowych ofertach Orange, czy no-limicie w Play Internet na Kartę.
 #987851  autor: marcin19883
 08 kwie 2018, 15:24
maniek89 pisze:
marcin19883 pisze:Wprowadzą internet bez limitów jak t-mobile i z chęcią to wezme.
Jaka by sieć nie była, każda ma ograniczoną pojemność. Nie chce mi się wierzyć (chociaż chciałbym się mylić), że któryś z operatorów wprowadzi no-limit data bez absolutnie żadnych obostrzeń.
T-mobile przecież tak ma w internecie domowym za 49zł i 59zł. :-) Ludzie pobierają kilkaset GB miesięcznie i nie blokują.
 #987857  autor: iphoneski
 08 kwie 2018, 15:45
@marcin19883 I najlepsza sieć pada w wielu miejscach od tej oferty. Poczytaj np fb t-mobile albo znajdź Adek4k na Facebooku. Pisałem wczoraj, u mojego znajomego na początku też było super, a teraz w szczycie internetu praktycznie nie ma. Na telepolis też ktoś pisał o takiej sytuacji u siebie.
 #987858  autor: maniek89
 08 kwie 2018, 15:48
marcin19883 pisze:T-mobile przecież tak ma w internecie domowym za 49zł i 59zł. :-) Ludzie pobierają kilkaset GB miesięcznie i nie blokują.
Zwracam honor. Przewertowałem właśnie regulamin i rzeczywiście, żadnych haczyków! :O
iphoneski pisze:@marcin19883 I najlepsza sieć pada w wielu miejscach od tej oferty. Poczytaj np fb t-mobile albo znajdź Adek4k na Facebooku. Pisałem wczoraj, u mojego znajomego na początku też było super, a teraz w szczycie internetu praktycznie nie ma. Na telepolis też ktoś pisał o takiej sytuacji u siebie.
Nic dziwnego, skoro ludzie grzeją, ile fabryka dała. W zasadzie w T-mobile nie ma takiego obciążenia, bo abonentów jest u nich znacznie mniej, więc mogą (jeszcze) dawac więcej, co mści się w niektórych lokalizacjach.
 #987859  autor: piotrzet
 08 kwie 2018, 15:50
iphoneski pisze:@marcin19883 I najlepsza sieć pada w wielu miejscach od tej oferty. Poczytaj np fb t-mobile albo znajdź Adek4k na Facebooku. Pisałem wczoraj, u mojego znajomego na początku też było super, a teraz w szczycie internetu praktycznie nie ma. Na telepolis też ktoś pisał o takiej sytuacji u siebie.
Każda sieć ma lokalizacje w których nie wyrabia, a nawet nie mają takiej oferty. Nie widzę jakoś żeby T-Mobile spadł w rankingu speedtest od kilku miesięcy, mało tego dalej jest na 1 miejscu. I tak było za nim był ten internet i tak samo jest teraz.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #987862  autor: iphoneski
 08 kwie 2018, 16:00
piotrzet pisze:
iphoneski pisze:@marcin19883 I najlepsza sieć pada w wielu miejscach od tej oferty. Poczytaj np fb t-mobile albo znajdź Adek4k na Facebooku. Pisałem wczoraj, u mojego znajomego na początku też było super, a teraz w szczycie internetu praktycznie nie ma. Na telepolis też ktoś pisał o takiej sytuacji u siebie.
Każda sieć ma lokalizacje w których nie wyrabia. Nie widzę jakoś żeby T-Mobile spadł w rankingu speedtest od kilku miesięcy, mało tego dalej jest na 1 miejscu. I tak było za nim był ten internet i tak samo jest teraz.
Te rankingi są tak wiarygodne jak teorie płaskiej ziemi itp. Ktoś machnie kilka testów na pustym nadajniku przy agregacji i średnia idzie do góry. Poza tym wiadomo nie od dziś, że operatorzy mogą dawać priorytety dla takich testów i wtedy idzie ładnie. W każdej sieci masz zawalone lokalizacje, ale to właśnie zwykle w t-m było tak, że nikt nie narzekał, bo pakiety były mniejsze, klientów było mniej i sieć nie bywała przeciążona. Gdy plus wprowadził lte bez limitu to na początku też fajnie było, internet śmigał, a co było potem wszyscy wiemy.
 #987863  autor: piotrzet
 08 kwie 2018, 16:05
Priorytety na te testy ma każda sieć i to wiadomo nie od dziś. Po za tym test który był od RFBenchmark to był test, który był prowadzony w różnych dziedzinach. Nie sądzę aby którakolwiek sieć wiedziała o tym a T-Mobile i tak dalej na 1 miejscu. Różnica między plusem a tmobile jest taka że plus praktycznie nic nie robi patrząc na modernizację swojej sieci. Gdyby odpalili tam gdzie trzeba inne częstotliwości zmietliby innych z powierzchni ziemi. W końcu mają najwięcej pasma. Samo LTE 1800 jak patrzy się na speedtest bez MIMO 4x4 i QAM256 to ponad 100 Mb/s gdzie w tmobile prędkość jest o wiele mniejsza. Po za tym niestety ale nie wszystkie sieci podają ile w ciągu roku mają konsumpcji danych a to byłby parametr, który sporo mógłby powiedzieć. Dużo więcej niż te speedtesty.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #987868  autor: iphoneski
 08 kwie 2018, 16:13
A test RF nie był przypadkiem prowadzony w Warszawie tylko? O ile myślimy o tym samym. Warszawa to nie cały kraj, a poza tym tam są sieci stacjonarne, więc raczej mało kto myśli tam o lte. W miastach wszystkie sieci błyszczą prędkościami, nadajnikami, agregacjami itp.
 #987869  autor: marcin19883
 08 kwie 2018, 16:15
U mnie to od długich lat, od kiedy mam w telefonie LTE, to PLAY rządzi, za nim Orange/T-mobile a Plus jak zawsze zdycha. U każdego jest inaczej. Rankingi to ściema. Kolega PIOTRZET ma rację, gdyby PLUS coś robił, to by wszystkich zgarnął na bok, ale najmniej inwestuje w swoją sieć od strony technicznej. Lider LTE już dawno odszedł w zapomnienie.
 #987871  autor: piotrzet
 08 kwie 2018, 16:23
Na ten moment tylko Warszawa. Sieci stacjonarne są w całym kraju a jakoś czasem jedyna opcja to LTE. W Warszawie jest ten także problem że całkiem sporo jest przyjezdnych czy to z innych krajów czy z innych miast którzy studiują, pracują itp oni też raczej wybiorą LTE a nie kabel.
marcin19883
U mnie jest to samo. Play ponad 100 Mb/s T-Mobile około 40-50 Mb/s razem z Orange a Plus ledwo 20 Mb/s. Szkoda że play nie ma takiej oferty jak tmobile bo od dawna bym miał ich jako internet domowy.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #987873  autor: marcin19883
 08 kwie 2018, 16:54
piotrzet pisze:Szkoda że play nie ma takiej oferty jak tmobile bo od dawna bym miał ich jako internet domowy.
Redbull darmowe LTE, próbowałeś? Póki nie zlikwidują, to dobra alternatywa. Ja za pół roku będę tak robił.
  • Strona 5 z 179
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 179
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 179