DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 3 z 179
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 179
 #987703  autor: Gregrin
 07 kwie 2018, 18:35
piotrzet pisze:Chodziło mi ogólnie o ograniczenia a nie, że 15 Mb/s.
Ale inne opy tez maja ograniczenia w prepaid. Fakt chyba 70Mbps (a w swojej głównej marce, play w regulaminach paru taryfach ma chyba nawet 7,2 którego nie stosują), orange nie ma chyba wifi calling za granica (dla mnie osobiście dziwne) ale te t-mob z 15Mb nie jest jakimś utrudnieniem tylko wizerunkowo słabo wygląda i tu ciężko tego bronic... Mnie się to kojarzy z 4gr za sprawdzanie. Mimo ze to całkiem inna sprawa to wizerunkowo zawsze muszą mieć jakieś rysy... To nie świadczy o jakości ich usług ale o ich mentalności.
maniek89 pisze:Tak, to miało sens, kiedy Play był wyraźnie bardziej konkurencyjny, by mieć przykładowo atrakcyjne stawki Play na zasięgu T-mobile, czy Orange, które wtedy przykładowo nie zachwycały ofertą, ale wciąż jest spore grono osób, które siedzą w roamingu krajowym, mimo, że partner roamingowy oferuje to samo, w tej samej cenie, albo czasem nawet taniej
No i tym moim zdaniem play wygrał wizerunkowo bo przy niskich cenach zapewnili przyzwoita jakość (dobra platforma i "normalne" usługi zapewniane w dużej mierze przez roaming) mimo biednej infrastruktury.
 #987704  autor: marcin19883
 07 kwie 2018, 18:38
Jestem dość długo w Play i to jedyna sieć, która się tak naprawdę rozwija. Zasięg macierzysty z roku na rok coraz lepszy. Od jakiegoś roku, na wsi mam zasięg macierzysty. W planach kilka btsów, bardzo blisko mojego miejsca zamieszkania. Wielka trójca nigdy nie miała w planach w tych miejscach masztów, za to Play dał radę. Za to duży plus.
Zawiedziony jestem postawą Networks, która nic nie robi po podpięciu lte800, który się w 3 miesiące zapchał. Lte1800 ciągle przykładane. Za to Play trzyma prędkość cały czas. Na każdym paśmie lte
 #987706  autor: piotrzet
 07 kwie 2018, 18:42
Ale ja tego nie bronię w sensie wizerunku. Bo owszem zgodzę się że pod tym względem wygląda to słabo. Jednak moim zdaniem takie ograniczenie powinien wprowadzić każdy. Skoro płacisz mniej to nie masz wszystkiego jak droższe abonamenty. A jeśli nie to zlikwidować droższe abonamenty które nie oferują nic więcej właściwie

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #987708  autor: Pabloeq
 07 kwie 2018, 18:47
piotrzet pisze:Tym bardziej że dla większości ta prędkość i tak będzie wystarczająca.
Nie, nie będzie "wystarczjąca" i niczego nie zrozumiałeś z tego co tu jest pisane a raczej czuć ból że skoro masz drogi abonament to jakim prawem dawać innym dostęp do sieci na normalnych warunkach? Przypominam że to jest sztuczne ograniczenie "do 15Mbps" a nie gwarantowane 15Mbps, czyli praktycznie może być (i jest) zawsze mniej. Kiedy to ma znaczenie? Przy pobieraniu wysyłaniu większych plików, do stabilnego oglądania FHD, do pobierania aktualizacji systemu które ważą nie mało i czas pobierania jest długi.
piotrzet pisze:Jednak moim zdaniem takie ograniczenie powinien wprowadzić każdy
To odpowiedz sobie teraz dlaczego takich ograniczeń nie wprowadzili pozostali? Bo to jest marketingowy strzał nawet nie w kolano a w głowę dla T-mobile.
 #987711  autor: maniek89
 07 kwie 2018, 18:54
piotrzet pisze:Ale ja tego nie bronię w sensie wizerunku. Bo owszem zgodzę się że pod tym względem wygląda to słabo. Jednak moim zdaniem takie ograniczenie powinien wprowadzić każdy. Skoro płacisz mniej to nie masz wszystkiego jak droższe abonamenty. A jeśli nie to zlikwidować droższe abonamenty które nie oferują nic więcej właściwie
Rynek się zmienił. Jeśli nie można konkurować już stawką za minutę czy liczbą minut w abonamencie, operatorzy idą w szereg usług dodatkowych. W Plusie masz iplę, zniżki z tytułu Smart Domu, w Play Tidala czy Showmaxa, Orange również oferuje w pakietach Love usługi dodatkowe, także w moim odczuciu tylko, jeśli potrzebujemy takich usług, warto wziąć abonament, bo dla samych rozmów, SMS-ów czy internetu nie opłaca się wchodzić w umowy terminowe, skoro w prepaidzie jest to samo, taniej i bez umowy.
 #987712  autor: Pabloeq
 07 kwie 2018, 18:54
marcin19883 pisze:Prędkość nie powinna być ograniczona nigdzie. Abonament vs karta różnią się tylko możliwością brania urządzenia na raty
Abonament vs karta tak ogólnie to różnią sie formą płatności za usługi. Raz płacisz "z dołu" a w prepaidzie płacisz "z góry". I nie powinno być żadnych różnic w dostępie do usług.
 #987713  autor: Gregrin
 07 kwie 2018, 18:59
marcin19883 pisze:Jestem dość długo w Play i to jedyna sieć, która się tak naprawdę rozwija.
Musieli się rozwijać skoro nic nie mieli ;) Wcześniej trochę im się za bardzo spodobało w roamingu i dopiero od jakiegoś roku - półtorej zabrali się porządnie za robotę.
piotrzet pisze:Skoro płacisz mniej to nie masz wszystkiego jak droższe abonamenty. A jeśli nie to zlikwidować droższe abonamenty które nie oferują nic więcej właściwie
Logicznie to ma sens ale jako prepaidowiec to moje serce woła stanowczo nie ;) Obecnie w prepaidzie jest bardzo fajnie i pogarszanie oferty jest ryzykowne dla opa. Na zachodzie jest inaczej bo tam od zawsze ich przyzwyczajali ze im drożej to tez "lepiej" (chociaż przy wejściu LTE musieli zaczynać od niższych progów za wyższa cenę niż starsze taryfy w 3G ale łatwo przekonać klienta do "nowinki technicznej" no i pakiety netu tez rosły). Oby u nas się to nie przyjęło, boje się nawet o tym rozmawiać, tym bardziej w kontekście t-mob ;) Nie podrzucajmy im pomysłów :D
 #987715  autor: piotrzet
 07 kwie 2018, 19:01
maniek89
Tylko że każda sieć oferuje to samo teraz co w cenie 25zł za 50zł a więc 2 razy drożej. Tidal jeśli chcesz kupić samemu to 19zł showmax jest tylko na 3 miesiące za darmo a nie na całą umowę więc zysk mały i za to tylko mam płacić 2x więcej? Trochę przegięcie. Co do zniżek w smartdom czy Orange Love rozumiem że 2 umowa to koszt 0zł tzn za 2 karty sim płacimy 50zł a nie więcej? Inne usługi nie sądzę aby też dawały takie zniżki aby wyszło taniej niż osobno na kartę plus sama usługa. Tym bardziej że np Orange nie daje w tej cenie 10 GB neta tylko więcej. Wystarczy spojrzeć na niektóre lokalizację w każdej sieci i widać że nie dają rady a wiadomo przez co dawanie w niskich cenach kilku GB. Gdyby GB było mniej albo miałoby jakieś ograniczenie moim zdaniem w wielu lokalizacjach nie byłoby aż takiego problemu jak jest teraz.
Gregrin
Nie sądzę aby już ktoś na to nie wpadł. Teraz czekają tylko inni na ruch tego pierwszego i się zacznie. Właściwie patrząc na ofertę T-Mobile jest to ukryte bo tylko informacja o lejku jest w regulaminie a prawda jest taka że mało kto czyta te regulaminy ważne że mu działa bez problemu net. Myślę, że jeszcze trochę zwiększy się konsumpcja danych i to nastąpi. Tym bardziej że sieci nie mają nie wiadomo ile pasma, a przeniesienie ruchu do 5G też nie nastąpi od razu. W tym momencie to w najlepszej sytuacji jest plus który ma najwięcej pasma a w najgorszej Orange czyli ten właściwie co rozdaje najwięcej.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #987717  autor: marcin19883
 07 kwie 2018, 19:09
Jeszcze muszę pochwalić Playa. Nie wiem jak oni to robią, ale pomimo tych samych odległości co konkurencja, zasięg jest znacznie lepszy tzn moc o kilka dB lepsza. Np lte800 Networks -110dB a taki Play na lte1800 ma tyle.
 #987718  autor: piotrzet
 07 kwie 2018, 19:11
No dobra ale ile ma na tych samych częstotliwościach? Anteny są umieszczone na tej samej wysokości i rozumiem w tym samym dokładnie miejscu? Chodź właściwe to i to nie gwarantuje takiego samego sygnału.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #987719  autor: Gregrin
 07 kwie 2018, 19:18
piotrzet pisze:Nie sądzę aby już ktoś na to nie wpadł. Teraz czekają tylko inni na ruch tego pierwszego i się zacznie. Właściwie patrząc na ofertę T-Mobile jest to ukryte bo tylko informacja o lejku jest w regulaminie a prawda jest taka że mało kto czyta te regulaminy ważne że mu działa bez problemu net. Myślę, że jeszcze trochę zwiększy się konsumpcja danych i to nastąpi. Tym bardziej że sieci nie mają nie wiadomo ile pasma, a przeniesienie ruchu do 5G też nie nastąpi od razu
Mam nadzieje ze nie. W kwestii dużo ważniejszej dla opów (od strony finansowej) jakimi są opłaty za roaming niby wszyscy wystąpili o możliwość a tylko play wprowadził to w życie, reszta się wstrzymuje a play poczuł się pewnie i chyba chce się pozbyć uciążliwych klientów ;)
Co do pasma, to nigdy nie będzie go w nadmiarze a sieci i tak musza sobie z tym jakoś radzić i wtedy można zauważyć różnice miedzy prepaid i abo (priorytety) i to u każdego opa.
 #987720  autor: piotrzet
 07 kwie 2018, 19:21
Właściwie to zgodę na opłaty dostał tylko Plus i Play. Reszta nie, a nie wiadomo co oni zrobią jak dostaną takie zgody. Prawda jest też taka, że jakby wprowadzili ograniczenia np na kartę wtedy w abonamentach np tych droższych mogliby zaoferować więcej niż te obecnie 10 GB. To też myślę skusiłoby niektórych do przejścia na droższy abonament czyli tak naprawdę wiekszy zysk.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #987723  autor: Morvius
 07 kwie 2018, 19:28
Tak więc wracając do mojego zdania. Po przeanalizowaniu różnych firm w mojej miejscowości rodzinnej, stwierdziłem, że Play majac najlepszy sygnał zostanie z nami na dłużej. Po wyjechaniu do większego miasata Play ze mną zostało i dalej niezawodnie mi służy. O T-mobile nawet nie chcę słyszeć.



<Pilnuję porządku> :happy1:

Klasyczny obserwator wątku.
 #987725  autor: spotify
 07 kwie 2018, 19:39
iphoneski pisze:@spotify Musiałeś stare posty czytać, śledzę forum telepolis i od ok 1,5 roku mało kto tak wymusza partnera roamingowego, powiem więcej, niektórzy ten roaming wyłączyli na swoich kartach, albo zostawili jednego partnera na zaś.
Daleko nie musze szukać. Już w tym wątku ktoś tam pisał, że ma TMobile na sztywno.
Ogólnie dobrze, że się udzieliłeś, bo jesteś tego dobrym przykładem. Gdzie patrzysz na cenę, coś Ci nie odpowiada to się męczysz a potem piszesz, że jest wszystko ok. Bo 2 late było źle, teraz lepiej a za dwa lata napiszesz, że jest jeszcze lepiej. Lub też przejdziesz do innej alternatywy
Gregrin pisze: Po prostu powoli wszyscy zaczynają patrzeć na LTE a wjazd do roamingu z lejkiem 3Mbps nikogo raczej nie przeciąży ;)
Nie do końca się zgodzę. Pasma nie są z gumy. Obciążenie jedną osobą 30Mb/s czy dziesięcioma po kilka Mb/s jest tak czy siak obciążeniem.
piotrzet pisze: Chodziło mi ogólnie o ograniczenia a nie, że 15 Mb/s. Owszem ja nie mówię, żeby podnosić ceny ale jeśli ktoś korzysta z tych najtańszych taryf ograniczenia powinny być. Tym bardziej że dla większości ta prędkość i tak będzie wystarczająca.
Uważam że masz rację, ponieważ stawki są za niskie i za dużo usług w tych cenach. Powinien być jakiś standard - np no limit +2GB za 25zł. Jak chcesz dodatkowe usługi lub więcej danych płać więcej albo weź abonament. Tylko w Polsce jak zwykle wszystko odwrotnie.
marcin19883 pisze:Jestem dość długo w Play i to jedyna sieć, która się tak naprawdę rozwija. Zasięg macierzysty z roku na rok coraz lepszy.
Musi się rozwijać bo zaczynała od zera. Musi sie rozwijać, bo poza miastami ma duże braki w zasięgu. A co do ogółu to ponad 11 lat na rynku i brak zasięgu ogólnopolskiego w XXIw ? Nie widze jakiegos postępu w stosunku do innych sieci a wręcz mogę stwierdzić, że się słabo rozwija. Gdyby nie roaming by sie zapchała na amen albo nie miałaby tylu klientów, bo nawet dzisiaj w wielu dużych miastach musi się ratować roamingiem, ponieważ własnego zasięgu brak.
Gregrin pisze: No i tym moim zdaniem play wygrał wizerunkowo bo przy niskich cenach zapewnili przyzwoita jakość (dobra platforma i "normalne" usługi zapewniane w dużej mierze przez roaming) mimo biednej infrastruktury.
Moim zdaniem mieli strasznie słabą jakość. To było dno. Roaming w Plusie się w ogóle nie sprawdzał. Ludzie poszli za ceną. Później się rozwijali i nadal było słabo. Zapchane punkty styku, beznadziejne h/o między Play a Plusem, odświeżanie karty, braki powrotu do sieci macierzystej, drenowanie baterii i wiele wiele innych. Od jakiś może 2 lat reprezentują dopiero jakąś jakość a poprawa dopiero nastąpiła gdy głównym partnerem roamingowym był TMobile ale mimo wszystko - nadal jest słabo. Ale postepy są coraz bardziej widoczne i odczuwalne.
Ostatnio zmieniony 08 kwie 2018, 00:44 przez spotify, łącznie zmieniany 6 razy.
 #987726  autor: maniek89
 07 kwie 2018, 19:41
piotrzet pisze:Tylko że każda sieć oferuje to samo teraz co w cenie 25zł za 50zł a więc 2 razy drożej. Tidal jeśli chcesz kupić samemu to 19zł showmax jest tylko na 3 miesiące za darmo a nie na całą umowę więc zysk mały i za to tylko mam płacić 2x więcej? Trochę przegięcie.
Jeśli masz umowę terminową, po jej zakończeniu migruj do prepaid i płać tylko za to, czego potrzebujesz :)
 #987728  autor: piotrzet
 07 kwie 2018, 19:43
spotify
Może nie każdy ale całkiem spora większość. U nas to jest tak że każdy chce najtaniej i ma jeszcze do tego jakieś wymagania. No sorry albo chce tanio i nie narzekam albo płacę więcej i wymagam inaczej się nie da.
maniek89
Nie mam takiego zamiaru. Żadna sieć na kartę nie spełnia moich wymagań tym bardziej, że dosyć często jeżdżę za granicę i nie mam zamiaru co chwilę doładowywać konta.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #987729  autor: maniek89
 07 kwie 2018, 19:50
spotify pisze:Musi się rozwijać bo zaczynała od zera. Musi sie rozwijać, bo poza miastami nie istnieje. A co do ogółu - ponad 11 lat na rynku i brak zasięgu ogólnopolskiego w XXIw ? Nie widze jakiegos postępu w stosunku do innych sieci a wręcz mogę stwierdzić, że się słabo rozwija. Gdyby nie roaming by sie zapchała na amen albo nie miałaby tylu klientów, bo nawet dzisiaj w wielu dużych miastach musi się ratować roaminiem, ponieważ własnego zasięgu brak.
Poprawili się i to znacznie. Kiedyś w zasadzie zaraz za miastem odpalał się roaming, a sam widzę na uczęszczanych regularnie trasach, że znaczek "R" pojawia się coraz rzadziej i nie są to jakieś szczątki sygnału macierzystego. Tak na serio, to nie pamiętam, kiedy ostatnio siedziałem w roamingu krajowym dłużej niż 15 minut. Telefon cały czas ustawiony na automatyczny wybór sieci. No i prawdą jest to, co napisał jeden z przedmówców. Inwestują tam, gdzie inni stwierdzili, że się nie opłaca - tym także kupili sporą rzeszę użytkowników. Jako pierwsi na wsi moich dziadków mieli 3G, czy jest już LTE jeszcze nie miałem okazji sprawdzić, bo telefon z LTE mam od niedawna. Rozwój widać, chociaż nie jest tak dynamiczny, jak kiedyś.
piotrzet pisze:Nie mam takiego zamiaru. Żadna sieć na kartę nie spełnia moich wymagań tym bardziej, że dosyć często jeżdżę za granicę i nie mam zamiaru co chwilę doładowywać konta.
No widzisz, coś za coś.
 #987730  autor: piotrzet
 07 kwie 2018, 19:52
Coś za coś ale nie każdy jest wymagający taki jak ja. Dlatego nie rozumiem czemu oferta na kartę z 10 GB albo więcej kosztuje 25zł a abonament taki sam 50zł i to z max 10GB za co mam płacić 2x więcej? Może wyjaśnisz? Tym bardziej że z karty mozna w każdej chwili uciec a abonament jest na określony czas więc operator ma pewność ile będzie miał przychodu.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #987731  autor: spotify
 07 kwie 2018, 20:01
Poprawili się i to znacznie. Kiedyś w zasadzie zaraz za miastem odpalał się roaming, a sam widzę na uczęszczanych regularnie trasach, że znaczek "R" pojawia się coraz rzadziej i nie są to jakieś szczątki sygnału macierzystego.
Ponad 11 lat kijem w piasku nie robili. Widać jakieś w końcu efekty ale nadal trochę im brakuje. Mi raczej chodziło, że ktoś tam wyżej napisał, że tylko oni się rozwijają a reszta śpi. Jest wręcz odwrotnie - oni spali, gdy reszta sie rozwijała.
Play rozpowszechnił modę na LTE, pomimo, że to Plus byl prekursorem. Ale gdy poza miastami mieli tylko uzytkownicy na wyświetlaczu R z 3G, zaczęło się coś czego nie zakładali. Sieć, która najwięcej zabierała innym SIMów, zaczynała ich najwięcej tracić. Stąd szybkie zapowiedzi, że do 2020r włącznie ogarną cała Polskę swoim zasięgiem. Ale roaming i tak pozostanie, bo pokryją cała Polskę teoretycznie ale braki będą nadal, jak również pewnie głos będą przerzucać na barki Plusa Orange i Tmobile.
Tak na serio, to nie pamiętam, kiedy ostatnio siedziałem w roamingu krajowym dłużej niż 15 minut. Telefon cały czas ustawiony na automatyczny wybór sieci.

Zależy od miejsca. Nadal widzę, jak czasami mam do czynienia z doskoku z Play to są miejsca gdzie jak wejdzie w R, to siedzi bardzo długo. Oczywiście są też miejsca, gdzie jest jak napisałeś.

Ogólnie każda sieć ma za uszami i jednym jedna sieć X będzie działać lepiej a u innego sieć Y. Najważniejsze że jest wybór i każdy może sobie znaleźć optymalne rozwiązanie. W dzisiejszych czasach wielu korzysta z sieci komórkowej zamiast stacjonarnego telefonu i go bardziej tylko interesuje jak działa sieć w domu i wokół komina. Jak ktoś często podróżuje już ma trochę mniejszy wybór. Trochę tutaj pojechałem po Play ale Plus też nie lepszy. Ta sieć to już w ogóle ze stawianiem nowych stacji to jest rekordzistą światowym :mrgreen:
Orange idzie drogą Play w rozdawania pakietów GB a TMobile jak Żyd nie chce się niczym dzielić.
I taki mamy właśnie rynek opów telekomunikacyjnych w skrócie :D

A na poważnie powinny iść stawki w górę bo za dużo jest usług za śmieszne pieniądze. Dzisiaj można mieć no limit z pokaźnym pakietem danych za cenę dwóch piw w pubie. A to nie jest dobre.
Ostatnio zmieniony 08 kwie 2018, 00:21 przez spotify, łącznie zmieniany 3 razy.
  • Strona 3 z 179
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 179
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 179