DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert telefonii stacjonarnej i VoIP
Wszystko, co dotyczy ofert telefonii stacjonarnej i VoIP

Moderator: Moderatorzy

 #985728  autor: goral2099
 26 mar 2018, 18:05
W Play jak pamiętam koło 10PLN kosztował numer stacjonarny normalnie, ale były też promocje że za 1PLN można było mieć. Muszę poszperać, bo to dawno brałem.

A więc tak:

https://www.play.pl/promocja/formula-st ... /#wariant3

https://www.plus.pl/telefon_stacjonarny

http://www.t-mobile.pl/oferta/telefon-d ... prom_33777

https://www.orange.pl/view/telefon-domo ... fon-domowy

Play wypada najtaniej zdaje się. Jeżeli masz już jakieś abo u nich to stacjonarka będzie za 1PLN. Jeżeli nie to 9,99 będzie to kosztowało. W T i w Plusie 20 PLN (w Plusie 10PLN jak jesteś abonentem), a w Orange 24PLN. Ceny znasz, więc zostaje kwestia zasięgu. Która sieć pozwala u Ciebie w domu na rozmowy komfortowe?
 #985764  autor: WOJTAS
 26 mar 2018, 20:33
Pół roku temu przeniosłem mamie numer z playa do plusa i umowa była na 24 miesiące po 9.99, jakaś promocja za przeniesienie numeru.. Ale lepiej wspominam play, niby drożej było bo 20 ale zero problemów
 #985832  autor: happypiotr
 27 mar 2018, 10:13
Dzięki wszystkim za info. Chodzi o rodziców, mają komórki, ale stacjonarkę też i nie chcą się jej pozbyć :) mimo że od dawien dawna nie dzwonią przez nią, nieraz tylko do nich ktoś zadzwoni na stacjonarkę. Chyba takie przyzwyczajenie że musi być i już.
 #985919  autor: Gregrin
 27 mar 2018, 20:13
happypiotr pisze:Chodzi o rodziców, mają komórki, ale stacjonarkę też i nie chcą się jej pozbyć :)
Wiem ze chciałeś bez voip ale jeśli tak mało jest ta stacjonarka używana i tylko do odbierania to może jednak konto voip i przekierowanie na komórkę ?? Telefon zniknie a opłat nie będzie jeśli nikt nie będzie dzwonić (ewentualnie koszt przekierowania). Utrzymanie numeru to tylko 1zl na rok.
 #985930  autor: piechucki
 27 mar 2018, 21:51
Podłączę się do tematu... (też szukałem w podobnym wątku, ale nic tańszego od Playa nikt nie wymyślił, a że mam podobną sytuację...)
Gregrin, a możesz podać jakieś namiary, bliższe informacje jak to "zaczarować" z tym voipem?
 #986025  autor: happypiotr
 28 mar 2018, 16:33
piechucki pisze:OK, a gdyby się okazało, że nie będę zadowolony, to mogę numer znów przenieść np. do Play?
Ja słyszałem, że bywają duże problemy w przeniesieniu numeru z operatora typowego voip do gsm, czy kablówek. Ja np nie znam takiego voip co można przenieść nr do Play.

PS. Nawet jak pierwotnie to był nr z TPSA.
 #986072  autor: Gregrin
 28 mar 2018, 19:33
piechucki pisze:Gregrin, a możesz podać jakieś namiary, bliższe informacje jak to "zaczarować" z tym voipem?
kaspeed pisze:Halonet oferuje 1zl rocznie
Dokładnie o tym myślałem (używam w bramce, polecam). Ustawia się przekierowanie i tyle, z tym ze trzeba pamiętać ze za przekierowanie płacimy po stawkach operatora.
piechucki pisze:OK, a gdyby się okazało, że nie będę zadowolony, to mogę numer znów przenieść np. do Play?
Tego tematu nie przerabiałem. Chyba najwiarygodniej zapytać u źródła :)

PS. Daj znać jak to wygląda ;)
 #986093  autor: happypiotr
 28 mar 2018, 21:00
Powiem Ci jak to wygląda.
Jak masz telefon (numer stacjonarny) z tepsy czy w Plus czy indziej i przeniesiesz np do Play czy kablówki i tam innego, to można przenosić numer dalej.
Ale jak przeniesiesz do operatora typowego voip , to pożegnaj się z numerem. Nie da się przenieść później.
Dzwoniłem i pytałem.
Takie jest moje rozeznanie. Dzwoniłem do Play i Orange, czy mogę przenieść numer z FCN, HaloNet i Ipfon to kicha. A to jest pierwotny numer z tepsy z 30 lat.

Ktoś potwierdzi?
Polecam ostrożność.

EDIT:
Nie mogę przenieść numeru do operatora typowego voip z dwóch względów. Moi rodzice są daleko i nie mogę im zainstalować bramki.
Ale druga ważniejsza rzecz, to taka, że oni ten numer stacjonarny i telefon mają od bardzo dawna. I raz, że się do niego "przywiązali" chociaż nie używają, to jest taka sytuacja, że jak ktoś zadzwoni z bardzo dalekiej rodziny to odbiorą. Czy ktoś umarł itd.
Ostatnio zmieniony 28 mar 2018, 21:20 przez Gregrin, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: Proszę nie pisać posta pod postem. Szanuj naszą pracę.
 #986098  autor: Gregrin
 28 mar 2018, 21:29
happypiotr pisze:Nie mogę przenieść numeru do operatora typowego voip z dwóch względów. Moi rodzice są daleko i nie mogę im zainstalować bramki.
W moim pomyśle chodziło o przeniesienie do voip http://www.halonet.pl/pomoc/numer/przen ... do-halonet (wystarczy wydrukować, podpisać zrobić fotkę i odesłać) i ustawić przekierowanie tego numeru na numer komórkowy rodziców (w panelu online).
happypiotr pisze:Ale druga ważniejsza rzecz, to taka, że oni ten numer stacjonarny i telefon mają od bardzo dawna.
No i tym sposobem byliby dostępni pod tym numerem odbierając na komórce na którą ustawi się przekierowanie. Ogromny plus bo zawsze pod ręką i wyświetli normalnie numer osoby która dzwoni na ten stacjonarny.
happypiotr pisze:Polecam ostrożność.
Skoro tak to wygląda to ciężko polecać :/

Podobno "mogą ale nie muszą" i wszystko zależy indywidualnie od operatora voip.
https://trzepak.pl/viewtopic.php?t=39065
 #992903  autor: jreg69
 11 maja 2018, 07:10
Numer stacjonarny można przenieść do SFERII.
Korzystam od od czterech lat, mam 60 minut do wszystkich i 1000 min do sferii, w abonamencie za 6,90.
Teraz na dniach znowu przedłużam umowę. Karta sim jest w telefonie komórkowym i odbiera w obrębie strefy numeracyjnej np.22 (Warszawa) a nie jak u innych operatorów 500 m w promieniu domu. Może warto zapoznać się z ich ofertą...
Dla zainteresowanych przez stronę :www.. są inne oferty niż w punkcie stacjonarnym obsługi klienta.
 #993059  autor: jreg69
 12 maja 2018, 08:06
Inne są oferty przez stronę i w salonie na ul.Dzielnej.
Warto najpierw zadzwonić na infolinię , może się uda otrzymać ofertę taką jak pisałam wcześniej.
Wczoraj przedłużyłam umowę na kolejne dwa lata ( 60 min i 1000 do Sferii ).Przez 4msc - 1 zł i 20 msc - 6,90zł.
Linku nie mogę teraz znaleźć.
Na forum była już informacja http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... 23&t=74799
 #993420  autor: reboot
 14 maja 2018, 20:30
Odniosę się do informacji z poprzedniej strony, że nie można przenieść dalej numeru, który wylądował w VOIP.
Miałem numer w TPSA (Orange), przeniosłem go do Halonetu, potem do UPC i potem ponownie do Halonetu. Nie było najmniejszego problemu.

WKS
 #999088  autor: aster
 15 cze 2018, 11:32
Co jest teraz najtańsze jeśli chodzi o stacjonarny? Rodzice mają numer w Novum, ale kosztuje to 45,30zł miesięcznie. Natomiast nie chcą się pozbywać numeru bo jeszcze sporo osób dzwoni do nich na ten numer.

Czy Sferis jest dobrym rozwiązaniem? Cena 9,90zł wydaje się być bardzo atrakcyjna o ile usługi są na poziomie. Wiem, że jest to stacjonarny numer działający wtedy w komórce ("przenośny" w tej samej strefie kierunkowej tak więc lepiej niż te 500 metrów w innych sieciach). Używa ktoś ich i może ich polecić?
 #999100  autor: gtoni13
 15 cze 2018, 13:48
Haloneta /voip/ bym nie polecal. Mam go i sa coraz wieksze problemy z logowaniem
do serwera sip. Przenioslem rok temy nr z happycala i jest coraz gorzej.
Szczegolnie wieczorami wylogowuje, nie mozna sie zalogowac, z zagranicy
tez problem. Ewidentnie slaby serwer/lacze. Voip pomalu sie wykrusza - jak
mawial Kargul - to juz przezytek !