DAJ CYNK
 • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.

Moderator: Moderatorzy

 • Strona 838 z 880
 • 1
 • 836
 • 837
 • 838
 • 839
 • 840
 • 880
 #983527  autor: reggie
 14 mar 2018, 19:48
rekin01 pisze:W mojej ocenie może faktycznie tych rabatów nie być, bo uzyskanie go nie było proste.
Przecież jedno przeczy drugiemu - gdyby nie było rabatu 2x20%, to byś go wcale nie uzyskał.
rekin01 pisze:Zastanawia mnie jeszcze czy trzeba anulować jakoś to przeniesienie, bo nic nie mam napisane na aneksie.
Wszystko jest w aneksie, wystarczy dokładnie przeczytać ten dokument (a to raptem 3 strony).
Ja też już o tym pisałem na forum. W aneksie jest zapis (paragraf 7 punkt 4), że: Zawarcie aneksu anuluje złożony przez abonenta wniosek o rozwiązanie umowy, w tym wniosek o rozwiązanie umowy z przeniesieniem przydzielonego numeru.
Poza tym po kilku dniach od podpisania aneksu, dokument wraca do Orange, które załatwia anulowanie wniosku o przeniesienie numeru z tym drugim operatorem i wysyła na każdy z przedłużonych numerów SMS, w którym potwierdza anulowanie procesu przeniesienia.
Ostatnio zmieniony 14 mar 2018, 20:14 przez reggie, łącznie zmieniany 1 raz.
 #983670  autor: Shande
 15 mar 2018, 14:17
No i zadzwoniła Pani z duk tak jak się umawialiśmy, pościemniałem jej trochę o nierównym traktowaniu klientów i max co mogła dołożyć to 3 miesiące gratis dla tych 2 przenoszonych numerów do tmobile. Zapierała się rękami i nogami, że 2x20% nie jest w stanie dać. Podziękowałem za telefon i powiedziałem, że rezygnuję ze współpracy z orange:)
 #983688  autor: reggie
 15 mar 2018, 16:07
Shande pisze:max co mogła dołożyć to 3 miesiące gratis dla tych 2 przenoszonych numerów do tmobile.
Czyli już zdobyłeś kolejny punkt w negocjacjach z DUK.
Jeszcze trochę uporu i cierpliwości i powinno się udać także z rabatem 2x20%.
Shande pisze:Podziękowałem za telefon i powiedziałem, że rezygnuję ze współpracy z orange:)
Prawidłowo. Konsekwentnie próbuj dalej.
Z tego, co kojarzę masz chyba przeniesienie na 2 maja, więc jeszcze bardzo dużo czasu. Dodatkowo chcesz przedłużyć też inne usługi, więc jak trafisz na dobrego konsultanta, który wyczuje premię za aneks na kilka różnych usług, to może uda się zgarnąć maxa co najmniej na te dwa numery komórkowe, a na kończące się w przyszłym roku ostatecznie pojedynczy rabat 20% (bo pewnie i tak będzie to opłacalne). Choć ja bym złożył także wnioski o przeniesienie tych pozostałych dwóch numerów z końcem obecnej umowy (nie szkodzi, że to dopiero w przyszłym roku, ważne żeby DUK miał je w systemie, co umożliwia w ogóle walkę o rabat 2x20%).
 #983734  autor: Shande
 15 mar 2018, 19:01
reggie pisze:Z tego, co kojarzę masz chyba przeniesienie na 2 maja, więc jeszcze bardzo dużo czasu.
Jedno przeniesienie mam niestety na 9 kwietnia, tak kończyła się jedna z umów, Pani w tmobile powiedziała ze inaczej nie może:) Chciałbym do końca przyszłego tygodnia ogarnąć to żeby później jaj nie było;p

Mamy 20 lecie Orange, czemu nie ma jeszcze żadnych promocji na stronie?:d
 #983827  autor: cinek_wwl
 16 mar 2018, 08:12
Dyspozycję przeniesienia numeru można złożyć nie wcześniej niż na 120 dni przed końcem umowy, w przeciwnym razie operator zablokuje/odrzuci wniosek.
Świeży przykład bo w zeszłym tygodniu złożyłem dwa wnioski o przeniesienie numeru do a2 dwóch numerów - karty SIM już dostałem.
Pierwszy kończy się w maju - wynik pozytywny, SMS od Orange, że im przykro, żebym sie zastanowił, etc.
Drugi umowa kończy się we wrześniu i w odpowiedzi SMS- wniosek odrzucony.

Mam dwa numery głosowe i internet mobilny w Orange, chcę "wyrównać" czas trwania wszystkich umów, ale oferty jakie na razie dostałem (konsultant dzwoni mniej więcej raz w tygodniu, lub ja dzwonie do DUK) to porażka, jeśli nie pojawi się nic konkretnego z małym żalem opuszczę Orange.

Shande w temacie 20 lecia Orange i promocji

Promocja potrwa od 14 marca do 12 kwietnia 2018 roku i dotyczy wszystkich ofert mobilnych - indywidualnych, biznesowych i na kartę.

Aby skorzystać z promocji należy wysłać SMS-a o treści 20 na numer 80820 (bezpłatny). Istnieje również możliwość zdalnej aktywacji pakietu 20 GB na numerach Internetu mobilnego. W tym celu należy wysłać SMS-a o treści 20naNUMER, gdzie numer jest numerem telefonu w standardowym, 9-cyfrowym formacie - np. 20na500123321.


źródło: http://www.telepolis.pl/wiadomosci/20-g ... 41706.html
 #983845  autor: reggie
 16 mar 2018, 09:25
Shande pisze: Pani w tmobile powiedziała ze inaczej nie może:)
Może, może - we wniosku o przeniesienie numeru abonent może wybrać dowolny dzień przeniesienia numeru (choć oczywiście najczęściej jest wybierany koniec obecnej umowy).
Tak, czy inaczej, masz jeszcze sporo czasu. Zawsze możesz wycofać przeniesienie i złożyć od razu kolejny wniosek wybierając datę przeniesienia 2 maja. Z tym, że to już za dużo niepotrzebnych kombinacji. Lepiej teraz wydzwaniać do DUK w celu uzyskania max rabatów.
Ja miałem w styczniu na dwóch numerach jeszcze około 2 m-ce umowy, a w lutym na jednym numerze ponad 3 m-ce i udało się dostać maxa, więc raczej nie ma zasady, że trzeba czekać do samego końca kontraktu. Zresztą potrzebujesz kilku dni żeby podpisany aneks wrócił do Orange, który dopiero wtedy anuluje proces przeniesienia numeru w T-Mobile.
Shande pisze:Mamy 20 lecie Orange, czemu nie ma jeszcze żadnych promocji na stronie?:d
My tutaj dyskutujemy o rabatach, które nawet na 100-lecie Orange nie byłyby oficjalnie promowane na stronie. :mrgreen:
cinek_wwl pisze:Dyspozycję przeniesienia numeru można złożyć nie wcześniej niż na 120 dni przed końcem umowy, w przeciwnym razie operator zablokuje/odrzuci wniosek.
A mógłbyś wskazać konkretne przepisy, które o tym mówią?
Gdyż ani w Prawie telekomunikacyjnym ani w Rozporządzeniu z 16.12.2010r. jakoś nie mogę takiego terminu znaleźć.
cinek_wwl pisze:jeśli nie pojawi się nic konkretnego z małym żalem opuszczę Orange.
Nie wiem, czego "konkretnego" oczekujesz i co do internetu mobilnego się nie wypowiem, ale możliwe do uzyskania rabaty na numery komórkowe masz szczegółowo opisane w tym wątku. Max co możesz uzyskać w Planie Standardowym bez telefonu to 24zł m-c i 3 m-ce za 0zł, czyli wychodzi 10,50zł m-c za jeden numer. Jeżeli znasz tańszą alternatywę, to zmieniaj sieć. :)
 #983846  autor: cinek_wwl
 16 mar 2018, 09:36
reggie - ten wątek śledze już długi czas i zawsze do niego wracam

Znam realia i wiem ile mogę ugrać, oczywiście dam znać co wynegocjuje, ale w chwili obecnej na siłę próbują mi wepchnąć Orange Love z rabatem 20% i nic więcej nie mogą dać, ehh stara śpiewka.

Jeśli chodzi o termin przeniesienia to odpowiedź od operatora, nie szukałem w regulaminach, ani w zapisach prawa telekomunikacyjnego.

Czego szukam? Niedrogiej usługi, ale takiej która będzie działała sprawnie. W mojej lokalizacji ostatnio pomarańcza ma duże problemy. Zgłosiłem i poprawa ma nastąpić.... w przyszłym roku jeśli dobrze pójdzie. :/
 #983852  autor: reggie
 16 mar 2018, 09:53
cinek_wwl pisze:w chwili obecnej na siłę próbują mi wepchnąć Orange Love z rabatem 20% i nic więcej nie mogą dać, ehh stara śpiewka.
Wiadomo, że próbują sprzedać coś, na czym mogą więcej zarobić i oczywiście według konsultantów nie ma rabatów, o których tutaj piszemy (mimo, że przecież rabaty te dostajemy).
cinek_wwl pisze:Jeśli chodzi o termin przeniesienia to odpowiedź od operatora, nie szukałem w regulaminach, ani w zapisach prawa telekomunikacyjnego.
Ja bym złożył ponownie wniosek o przeniesienie tego numeru do września, a w przypadku odrzucenia - zażądał od operatora podania podstawy prawnej wydania decyzji negatywnej, a jak będą coś ściemniać i kombinować - skarga do Prezesa UKE.

Jako osoba, która śledzi wątek i chce jej się najpierw poczytać (a naprawdę wielu przychodzi to z wielkim trudem) wypowiedzi innych - na pewno sobie poradzisz w negocjacjach z DUK. :)
 #983859  autor: zielony71
 16 mar 2018, 10:44
cinek_wwl pisze:...ale w chwili obecnej na siłę próbują mi wepchnąć Orange Love z rabatem 20% i nic więcej nie mogą dać, ehh stara śpiewka.
...
20% na Love? Możesz napisać coś więcej? Pierwsze słyszę o rabatach na Love.

Pomagam wyciskać sok z Pomarańczy i wiem chyba wszystko o rabatach w Orange;-)
Zapraszam na mojego bloga o telefonach: http://zielony71.blogspot.com/
 #983863  autor: cinek_wwl
 16 mar 2018, 10:59
zielony71 - Niestety na razie nie mogę potwierdzić warunków, bo konsultant miał z kierownikiem porozmawiac i oddzwonić, ale nie doczekałem się już od niego telefonu.

Wydaje mi się, że popełnił błąd i nie wiedział jak to odkręcić, a że przyjąłem jego ofertę bez entuzjazmu to sobie odpuścił.
 #984485  autor: Shande
 19 mar 2018, 20:53
No i dzisiaj udało mi się wynegocjować rabat 2x20% na 2 numery, na których był wniosek o przeniesienie do inne sieci.
Trzeci numer z umową do lipca 2019 "wyzerowano" i nowa umowa na 24 msc z rabatem 20%
Czwarty numer z umową do lipca 2019 "wyzerowano" i nowa umowa na 24 msc w pakiecie orange love.
Mogłem próbować jeszcze powalczyć o 3 miesiące gratis ale konsultantka zadzwoniła jak zbierałem się do pracy a chciałem mieć to już za sobą. Ogólnie jestem zadowolony. Mam tylko nadzieję, że orange love aktywuje się pierwsze bo inaczej przez pierwszy miesiąc będę płacił abo bez rabatu wynikającego z orange love czyli 60 zł w plecy.

Dowiedziałem się też, że muszę w tmobile wycofać wniosek o przeniesienie do nich numerów. Jak to można zrobić prócz wizyty w salonie?
 #984500  autor: reggie
 19 mar 2018, 22:07
Shande pisze:No i dzisiaj udało mi się wynegocjować rabat 2x20% na 2 numery, na których był wniosek o przeniesienie do inne sieci.
No i można? Można! Pogratulować.
A przecież niby "nie ma już rabatów", "kody się skończyły" i jeszcze inne pierdoły padają w słuchawce ze strony konsultantów z DUK. Konsekwencja i stanowczość to podstawa!
Jak ktoś wymięka, to niech płaci więcej, jego sprawa. :)
Shande pisze:Trzeci numer z umową do lipca 2019 "wyzerowano" i nowa umowa na 24 msc z rabatem 20%
Czwarty numer z umową do lipca 2019 "wyzerowano" i nowa umowa na 24 msc w pakiecie orange love.
Mogłem próbować jeszcze powalczyć o 3 miesiące gratis
No i super - wycisnąłeś praktycznie wszystko, co było można, bo w tym przypadku rabat 3 m-ce za 0zł dla tych "przenoszonych" numerów to raptem 12zł, więc można już sobie darować.
Shande pisze:Dowiedziałem się też, że muszę w tmobile wycofać wniosek o przeniesienie do nich numerów. Jak to można zrobić prócz wizyty w salonie?
Absolutnie nic nie musisz robić. Po podpisaniu aneksów Orange sam anuluje wnioski o przeniesienie numerów do T-Mobile i będziesz miał na to stosowny zapis w aneksach (patrz: moja wypowiedź kilka postów wcześniej). Sam zresztą to przerabiałem dwukrotnie i potwierdzam też z własnej praktyki, że nic nie trzeba z tym robić.

Jeszcze raz gratuluję - pozostali niech się uczą na dobrych przykładach od takich właśnie osób, które wiedzą czego chcą, mają podpowiedzi, jak to uzyskać, potrafią z tego skorzystać, a na koniec podzielą się z innymi swoimi doświadczeniami z procesu przedłużenia umowy w Orange.
 • Strona 838 z 880
 • 1
 • 836
 • 837
 • 838
 • 839
 • 840
 • 880
 • 1
 • 836
 • 837
 • 838
 • 839
 • 840
 • 880