DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy smartfonów marki Xiaomi i pochodnych (Redmi, POCO) oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy smartfonów marki Xiaomi i pochodnych (Redmi, POCO) oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Dział poświęcony w całości na produkty firmy Xiaomi.
 #983183  autor: marcin19883
 13 mar 2018, 15:50
harys pisze:A xiaomi.eu nie pójdzie bez?
Nie możesz z globala przejść bez czyszczenia telefonu na xiaomi.eu.
 #983184  autor: harys
 13 mar 2018, 15:54
Chodzi mi o ten lazyflasher
Skakałem nieraz po parę razy w tygodniu pomiędzy softami i nic ponad rom nie flashowalem
 #983186  autor: marcin19883
 13 mar 2018, 16:04
harys pisze:Chodzi mi o ten lazyflasher
Skakałem nieraz po parę razy w tygodniu pomiędzy softami i nic ponad rom nie flashowalem
Nie musisz tego ciągle przed romem instalować. To tylko dla Miui jest. Jak testujesz lineageOS i inne to nie musisz :-)
 #983188  autor: marcin19883
 13 mar 2018, 16:15
harys pisze:Ale ja z xiaomi.eu na global zmienialem
Tego to nie wiem. Nigdy nie wracałem z xiaomi.eu na global przez paczkę z romem. Ja zawsze flashowałem miflashtoolem.
 #983211  autor: mihuu2018
 13 mar 2018, 17:08
lazyflasha nie instalowałem ale...

czy jeżeli twrp byłoby poprawnie wgranie, to czy mimo ze miui się nie urochomi, to nie powinno być możliwości ponownego wejścia do twrp? u mnie takiej możliwości nie ma. Poza tym ja chcę wgrać na razie samo twrp na obecnym sofcie - czyli miui global. Czy można wgrać samo twrp bez tego lazyflasha? Czy jednak lazyflash jest w przypadku miui niezbędny aby tel się uruchamiał?

Oczywiście docelowo będę potem wgrywał inny customrom :-)
 #983266  autor: mihuu2018
 13 mar 2018, 20:10
OK, postępy są następujące. Z lazy flashem faktycznie twrp zostaje na stałe i uruchamia się. Wgrałem się DOTOS'a na próbę. Podczas wipe miałem jakieś komunikaty o zaszyfrowaniu ale wgrało się i system działa. Niestety znowu nie działa samo twrp... a podczas próby jego instalacji poprzez np. XiaoMiTool mam komunikaty o błędach... Czyli dalej stoje w miejscu :-)

PS: właśnie zrobiłem sobie przywrócenie ustawień spod DOTOS'a i o dziwo wykonało się ono poprzez twrp - aczkolwiek nadal nie można do niego wejść...
 #983341  autor: harys
 14 mar 2018, 10:08
Nie jest łatwo. Nie da się z poziomu pulpitu z tego co pamiętam. Musisz poszukać głębiej w ustawieniach Pixel. Była tam opcja show...coś tam coś tam i to ona odpowiada właśnie za to. Niestety już nie mam tego softu więc dokładnego miejsca Ci nie sprawdzę,ale też pierwsze co to szukałem gdzie to wyłączyć żeby standardowy widget sobie ustawić.
Soft jak dla mnie jeden z ładniejszych jeśli chodzi o wariacje AOSP, dobrze zarządza bateria,choć jak na customy rom to mało opcji personalizacji ma. RR, czy AICP lepiej wypadają pod tym kątem
 #983537  autor: mihuu2018
 14 mar 2018, 20:58
marcin19883 pisze:Aosp extended spróbuj.
Zainstalowałem :D ROM bardzo fajny - mimo, że też nie mogę wyłączyć dnia i daty z ekranu (po aktualizacji dodała się jednak do tego pogoda i teraz można przymknąć oko :P ).

Mam pytanie, bo nie ma opcji aktualizacji z poziomu systemu, a dziś pojawiła się nowa wersja. Rozumiem, że teraz flash'uje bez wipe'a, robiąc tylko czyszczenie na koniec? Nie chcę aby mi się ustawienie poprzestawiały i dane poginęły.

Czy muszę też ponownie wgrać gapps - czy tylko samego androida?

Pozdrawiam
 #983551  autor: marcin19883
 14 mar 2018, 22:19
Nie ma opcji aktualizacji w systemie, bo to jeszcze nieoficjalna wersja. Pewnie po testach i kiedy wszystko naprawią, przejdzie na status oficjalny. Musisz zawsze czytać co piszą przy nowej wersji. Czasami potrzebne jest pełne czyszczenie, żeby błędy nie wyskakiwały.
 #983552  autor: mihuu2018
 14 mar 2018, 22:32
Czyli na dłuższy czas jednak lepiej wybrać chyba wersję oficjalną? W końcu telefonu się ciągle używa coś się instaluje, konfiguruje itd. I szkoda byłoby co chwilę wszystko powtarzać od początku.

Odpuściłem jednak PixelExperience z powodu bardzo okrojonych ustawień aparatu. Obecny Aosp ma ich dużo i to mi odpowiada - przy czym zdjęcia są naprawdę fajne jak na taki aparat. Z Oreo i stabilnych wersji pozostaje mi więc jeszcze tylko AICP i RR? Który Waszym zdaniem jest lepszy, bo wgrywałem obydwa ale jakoś trudno mi tak na szybko ocenić, który lepszy.

Pozdrawiam

PS: Jest jeszcze Nitrogen - tego akurat nie testowałem...
 #983557  autor: marcin19883
 14 mar 2018, 23:20
RR był kiedyś dobry, teraz trochę zamula. Nie wiem jak jest z Oreo, ale na Nugacie zaczął mulić. LineageOS>AOSPextended>ViperOS>DotOS>AICP>RR. Taka kolejność od najlepszego Romu Moim zdaniem.