DAJ CYNK
  • Wiesz coś o nowej promocji u operatora? Podziel się tutaj z innymi użytkownikami!
    [Tylko promocje i bonusy ograniczone czasowo]
Wiesz coś o nowej promocji u operatora? Podziel się tutaj z innymi użytkownikami!
[Tylko promocje i bonusy ograniczone czasowo]

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: W tym dziale, można dowolnie rozwijać tematy związane z różnymi promocjami bonusami i innymi podobnymi.

Pamiętaj!
Przy zakładaniu tematu proszę dopisywać prefix!
[ABO]-ABONAMENT
[KARTA]-KARTA
[@]-internet
[INNE]-NIE DOTYCZY/INNE
  • Strona 7 z 10
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
 #982770  autor: neotele
 11 mar 2018, 12:56
jarekt pisze:Myślę, że już po 2-3 miesiącach będą pierwsze osoby, które zwrot przetestują i tutaj się pochwalą jak było.
Pozytywnie załatwione zwroty tuż po 1 miesiącu są ZAWSZE w interesie TM i zdziwiłbym się, gdyby ktoś miał problem ze zwrotem w tym początkowym okresie.
Nawet zakładając, że ten Regulamin ma celowo zastawione pułapki ("Operator podejmie maksymalnie 3 próby kontaktu..."), pozytywnie załatwione zwroty w początkowym okresie uwiarygodniłyby tą promocję i przyczyniłyby się do większej ilości nowych chętnych na tą promocję (którzy dotychczas, z ostrożności, się wstrzymywali).
 #982771  autor: jarekt
 11 mar 2018, 13:07
@neotele, bardziej mi chodziło o techniczne sprawy czyli jak to się w praktyce wszystko odbyło (jakie mają wytyczne konsultanci - nie opisane w regulaminie - jak to wszystko rozegrać), po jakim czasie dzwonili, w jakich porach, jak wyglądały kolejne próby - po jakim czasie, kiedy faktycznie kasa spłynęła na konto, itp. itd.

To, że będą się na początku bardziej starali wszystko zrobić tak aby w mediach i na forach nie było dymu, to jest raczej oczywiste - nawet będzie im łatwiej, bo przecież na początku jest mało klientów takich promocji i odpowiednio mniej będzie zwrotów - nie ma sensu robić problemów na początku tym kilku osobom :) - operator może tylko stracić, a nie zyskać parę groszy.

Dopiero potem (5-8 miesiąc licząc od teraz) zaczną się (ewentualne) jazdy, choćby z niewyrabianiem terminów przez T-Mobile.
 #982774  autor: adacomp
 11 mar 2018, 13:19
Dokładnie.
Najpierw dadzą marchewkę aby się uwiarygodnić ale tak po 6 miesiącach mogą zacząć robić problemy.
Za 1-3 miesiące to jeszcze zwrócą ale przewiduję że zwroty za 5-6 miesięcy to już będą "problemy" z dodzwonieniem się i odebraniem telefonu.

Ja prywatnie nie wszedłbym w taką "promo" ale jak ktoś ma zbędne 150zł i potem cierpliwość na walkę o zwrot to droga wolna.

T-M zacznie się nie wyrabiać z obsługą tej "promo" bo czas i za mało ludzi do tego a nowym trzeba zapłacić przecież.

Przewiduję szybkie zawinięcie tej akcji tak między 6-7 miesiącem a rokiem.
 #982803  autor: piotrzet
 11 mar 2018, 15:29
Gdybania ciąg dalszy a konkretów brak. Rozumiem dyskusja o regulaminie itp ale wymyślanie co będzie za pół roku czy dalej to chyba lekka przesada tym bardziej, że nie ma na to dowodów.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #982806  autor: TomLee
 11 mar 2018, 15:42
Według mnie ta promocja potrwa maks 3-4 miesiące. Już wtedy zaczną się pierwsze wnioski o zwrot kasy i zacznie się dym.

Wysłane z mojego MotoE2(4G-LTE) przy użyciu Tapatalka
 #982854  autor: adacomp
 11 mar 2018, 19:00
biala1991 pisze:Promocja 90dni za darmo była dwukrotnie przedłużana, myślę że z tą może być podobnie. Ups, gdybanie.. Piotrze wybacz :D
To się okaże ile osób będzie chciało zwrot kasy, po ilu miechach co wiąże się z ilością kasy do zwrotu oraz czy T-M podoła temu zadaniu i będzie robić problemy.

Na dziś tylko patrząc na regulamin nie wróżę aby ta promo była przedłużana ale wsio jest możliwe jak T-M wyjdzie na swoje i będzie mało zwrotów ;)
 #982860  autor: darekka
 11 mar 2018, 19:13
Sformułowanie "maksymalnie 3 próby" to na nasze "spróbujemy się do klienta dodzwonić 3 razy-pod warunkiem, że za 1 czy 2gim razem nie odbierze to ma szansę przy 3ciej odebrać-jak odbierze wcześniejsze połączenie to następnych nie będzie, bo i po co". Jeśli i 3cia będzie nieskuteczna to już nie nasz problem.
Nie snujmy smutnych teorii, że chcą nas już na starcie zrobić w bamuko- poprzednia promocja dająca 3 msc.nolimit za jedno doładowanie 25zł była bardzo dobra(ja miałem na 3ech numerach po 5msc. za 0). Ta obecna troszkę skomplikowana , bo zamiast tak sformułować warunki zwrotu ale tylko dla niezadowolonych lepiej jeśli by dali darmowe pierwsze 6msc.

To Ich firma i forsa oraz polityka promocji-nikt z promocji korzystać nie musi, a skoro chce to raczej z powodu zaplanowania rezygnacji po tych 6msc.(czytaj: darmowe 6msc.), a nie z chęci testowania sieci-nikt przy zdrowych zmysłach nie wpierdzieli się w sieć,której wcześniej choćby z grubsza nie sprawdził. Inna sprawa to ludzie, którzy śmigają do salonu po telefon za 1zł. w abo za 100zł. Akurat ten typ ludzi tu odpada, bo to oferta tylko SIM więc i zainteresowanie ęzie sporo mniejsze.
Moim zdaniem operator nie będzie oszukiwał, bo koszty nawet 6msc. darmowych usług tak naprawdę w skali realnych kosztów operatora są wręcz znikome.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #982865  autor: jarekt
 11 mar 2018, 19:18
darekka pisze:Nie snujmy smutnych teorii, że chcą nas już na starcie zrobić w bamuko
Nie na starcie, tylko na samiuśkim końcu, gdy mają całą twoją kasę za pół roku, i trzymając ją w ręce zastanawiają się ile razy do ciebie zadzwonić (1, 2 czy 3 razy) i o jakiej porze, abyś te pieniążki otrzymał, bo im na tym przecież bardzo zależy :).

---edit---
No i wytłumacz w takim razie co by znaczyło gdyby zapisali w regulaminie "podejmie 3 próby", bo wytłumaczyłeś co znaczy po Twojemu "podejmie maksymalnie 3 próby" ale według mnie wytłumaczyłeś właśnie co by oznaczało "podejmie 3 próby". Ciekawy jestem znaczenia według Ciebie "podejmie 3 próby"...
 #982870  autor: darekka
 11 mar 2018, 20:19
Oba sformułowania znaczą dokładnie to samo. Autor Regulaminu dołożył "maksymalnie" aby jednoznacznie podkreślić, że więcej niż 3ech prób nie będzie zakładając, że 1 lub 2ga będą nieskuteczne(w innym przypadku zakończyć się może po 1szej lub 2giej skutecznej próbie poł. zakończonej rozmową).
W obu przypadkach scenariusz prób połączeń będzie taki sam:
-1sza próba/ jeśli będzie skuteczna to zwrot kasy(rozwiązanie Umowy), a jeśli nie nieskuteczna: to nastąpi 2ga próba/jeśli będzie skuteczna to zwrot kasy(rozwiązanie Umowy), a jeśli nieskuteczna: nastąpi 3cia / jeśli i ona będzie nieskuteczna to nici ze zwrotu kasy(rozwiązania Umowy)
Aby jasność była-próba połączenia to kilka sygnałów oczekiwania(sądzę, że minimum 4).
Nie bądźmy tak surowi wobec operatora ale jak ktoś nie ufa w tą promocję to najzwyczajniej w świecie nie musi z niej skorzystać.

Nie bronię opa, bo sam go mocno skubię w sytuacjach kiedy zawini(np. zamiast 3msc za doł.25zł. wydębiłem na 3ech numerach po 5msc).

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #982873  autor: surface123
 11 mar 2018, 20:22
Hmmm

Czyżby ??

To wyjaśnij mi po co taki zapis w regulaminie, właśnie po to by mieć powód nie oddania kasy.

Zwykle pismo z podpisem i numerem konta powinno operatorowi wystarczyć !!

I nie pierdziel za przeproszeniem że to z troski o abonenta...
 #982874  autor: goldenmen
 11 mar 2018, 20:27
ja nadal podtrzymuje stwierdzenie ze regulamin jest nie jasny i moze byc teoretycznie ZERO kontaktu bo puszczenie strzałki to nie jest dla mie próba kontaktu a T-M moze tak robić i powiedza ze był kontakt .
spotkałem sie z regulaminami konkursów audiotele gdzie było organizator wykonuje 3 próby kontaktu jednoczesnie organizator bedzie czekał 5 sygnałów na odebranie telefonu. A w t-m puszczenie strzalki jest kontaktem. Do tego dochodzi długi termin 30 dniowy na czekanie na telefon

A stwierdzenia niektórych z was ze t-M nie pozwolili by sobie na oszustwa bo wtedy straciliby klientów itd to powiem wam ze oni nic sobie nie robią i liczy sie teraz co bedzie a ze za 1-2 lata wyjdzie na jaw ze oszukiwali to oni maja to w nosie. wazne ze teraz wezma premie za wyniki itd.

T-M/era wielekorotnie byli karani za oszustwa i nic sobie nie robia nadal z tego. Przykłady głosna sprawa sms premium co wysyłali i naciagali ludzi na koszta. ludzie składali reklamacje a oni ja odrzucali ze bezzasadna a po latach sie okazało ze były zasadne i musieli wypłacac odszkodowania klientom bo uokik nakazał i karę nałożył.wiem co mówie bo mama koło 500zł zwrotu dostała od ery a juz nie była klientem ich sieci to mimo to dostała pismo ze ma przyjsc do salonu podac konto i wniosek wypełnic o zwrot.

kolejny przykład granie na czekanie automatyczne aktywowanie, po latach interwencja uokik i zmiana dopiero polityki telekomu w tej sprawie .

nastepny przykład zmiana regulaminu w 2007 r i mimo to ERA nie przestrzegała prawa telkomunikacyjnego dla osób co chcieli odejc bez kary a teraz ponownie T-M ściga ludzi zeby zapłącili kary które sa bezzasadne.

Morał jest taki ze sieć t_M regulaarnie kombinuje jak tam przekręcić klienta. A nawet jak za 3-4 lata beda oddawali wam te 150zł bo uokik udowodni przekręt to te 150zł bedzie miało zdecydowana mniejsza wartosć niz dzisiejsze 150zł. czyli operator bedzie do przodu bo odda wam mniej. A do tego martwił bedzie sie juz inny prezes i inny zarzad. Obecna ekipa nie poniesie zadnych konsekwencji a nawet zarobi w formie premi za wyniki.

Spieracie się jak interpretować regulamin odnośnie połaczeń
Nie ma znaczenia ile bedzie tych połaczen czy 1 ,2,3 czy nawet 100 jak mogą być to połaczenia takie ze nie odbierzesz bo szans nie będziesz miał jak zaczna puszczac strzalki.

Dla kazdego definicja połaczenie jest inna. dla jednego wystarczy 1 sygnał i juz uda mu sie odebrac a dla innego kilkanascie sygnałów bedzie mało bo nie zdazy odebrac.
nie którzy przyciszaja telefon na noc inni spia w dzien bo w nocy pracuja .

Zwrot dostana abonamentowcy a prepaidowców wych@jaja.


ja bym porównał ten odbiór telffonu z promocjami t_M w prepaidzie "na zaproszenie" mozna dopiero skorzystac
 #982876  autor: darekka
 11 mar 2018, 20:34
@surface123 Kolego szanowny, a gdzie ja napisałem, że operator z troski takie "cudowne" promocje robi-twierdzę, że lepiej by było jeśliby dali te pierwsze 6msc. za darmo. Komplikują sobie i klientom sprawę tą nową promocją testowania przez 6msc. ze zwrotem z powodu niezadowolenia ale jak inaczej kontynuować mieliby swoją ideę testowania. Taki mają plan i nie przeskoczymy tego-jeśli komuś to nie odpowiada/czuje ryzyko,że się nie uda mieć darmowego telefonu z netem przez 6msc to nie musi promocji brać pod uwagę.
Z drugiej strony kontynuują tą promocją ideę "Best in test"-kiedyś dawali za friko 20GB każdemu kto wysłał SMSa, następnie dawali 3msc. nolimitu+10GB za jednorazowe doł. kwotą 25zł., a teraz ta promocja. Cała ta polityka testowania widać przynosi rezultat...wzrosty mają, sieć działa...

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #982885  autor: goldenmen
 11 mar 2018, 20:45
darekka pisze:@surface123 Kolego szanowny, a gdzie ja napisałem, że operator z troski takie "cudowne" promocje robi-twierdzę, że lepiej by było jeśliby dali te pierwsze 6msc. za darmo. Komplikują sobie i klientom sprawę tą nową promocją testowania przez 6msc. ze zwrotem z powodu niezadowolenia ale jak inaczej kontynuować mieliby swoją ideę testowania. Taki mają plan i nie przeskoczymy tego-jeśli komuś to nie odpowiada/czuje ryzyko,że się nie uda mieć darmowego telefonu z netem przez 6msc to nie musi promocji brać pod uwagę.
Z drugiej strony kontynuują tą promocją ideę "Best in test"-kiedyś dawali za friko 20GB każdemu kto wysłał SMSa, następnie dawali 3msc. nolimitu+10GB za jednorazowe doł. kwotą 25zł., a teraz ta promocja. Cała ta polityka testowania widać przynosi rezultat...wzrosty mają, sieć działa...
tylko tutaj w interesie jest t_M jak najmniej oddac kasy bo inaczej test słabo wyjdzie a takto zakomunikuja 90% osób co skorzysatało z promocji zostało z nami.Przekaz jest taki siec maja dobra
Chciałbyś taki wynik tylko 10% zostało z nami ? Bo 90% odeszło i wzieło zwrot tym samym sugeruje ze siec musi być słaba bo klienci odeszli. Do tego ze klienci uciekli to jeszcze t_M dopłaciło do interesu i zamiast pozytywnego PR szerzenia zapłaca za negatywny prekaz na swój temat
 #982895  autor: adacomp
 11 mar 2018, 21:05
piotrzet pisze:Interesem T-Mobile jest zachęcić do siebie jak najwięcej klientów aby mieć wzrost a nie zrazić ich do siebie.
Zawsze chodzi o kasę czy to opowi czy to klientom tak jest od wieków przecież.
I to pierwsze im(T-M) się uda z pewnością jak przyciągnie ona wszelakiej maści Januszy i Grażyny biznesu, którzy z góry zakładają zainwestowanie 150zł lub mniej aby domagać się ich zwrotu później.

A to drugie możliwe że będzie mieć miejsce po około 5-6 miesiącach od startu promo jak zaczną się robić "cuda" z telefonami i ich odbieraniem i nieodbieraniem czego nikomu nie życzę ale sam na pewno z tej "promo" nie skorzystam.
Ale kasa poszła i o to chodziło przecież.
 #982900  autor: piotrzet
 11 mar 2018, 21:23
Zwróć uwagę na to że zysk jest ważny ale nie chwilowy a stały po za tym nie spełniając regulaminu maja pewna karę od UOKiK więc mogą stracić jeszcze więcej. Poczekamy zobaczymy co wymyśla za kilka miesięcy

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #982968  autor: Dorotea
 12 mar 2018, 12:02
Rozpisujecie się o Januszach i Grażynach, ja dodam kilka słów o niepoważnej i nieprofesjonalnej firmie T-Mobile.

Od dawna chciałam przenieść numery z prepaid innych operatorów do prepaid T-Mobile przez ich formularz na stronie. Kiedy ostatnio sprawdzałam nie było tam szyfrowania, dziś patrzę na tę promocję i przy przenoszeniu już się dorobili https, ale nie dość, że wciąż wyłudzają nadmiarowe dane osobowe to nadal nie wpadli na pomysł, że wymuszenie wypełnienia wszystkich pól spowoduje niezgodność danych u osób, które zarejestrowały numery na kartę posługując się tylko tym co każe ustawa, czyli imieniem, nazwiskiem i PESEL.

Obrazek

Wiele osób zostało na wstępie wykluczonych przez ten niedorobiony formularz. Kompromitacja, znowu odechciało mi się tam cokolwiek przenosić.
  • Strona 7 z 10
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10