DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy smartfonów marki Xiaomi i pochodnych (Redmi, POCO) oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy smartfonów marki Xiaomi i pochodnych (Redmi, POCO) oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Dział poświęcony w całości na produkty firmy Xiaomi.
 #981052  autor: Walkel
 03 mar 2018, 18:12
Witam. Miesiąc temu kupiłem Xiaomi Redmi Note 4. Wszystko z nim było dobrze, dopóki nie postanowiłem włożyć do niego karty SIM. Drzwi slotu hybrydowego ruszały się tak jakby za chwilę miały odpaść. Po włożeniu karty SIM chciałem przetestować ładowanie smartfona. Gdy podłączałem telefon do ładowarki zauważyłem, że muszę wciskać ją do portu microUSB na siłę. Przez to port może zostać uszkodzony, prawda? Następnego dnia zwróciłem telefon. Czy też ktoś z was tak miał? Telefon poza tym naprawdę mi się podobał. Jeśli są to wady fabryczne kupię go z chęcią jeszcze raz, aby zastąpił miejsce mojego Huawei'a P9 Lite. Liczę na szybką odpowiedź :)
 #981068  autor: Eragon
 03 mar 2018, 19:11
Gdzie go kupiłeś?
Byłbym wręcz skłonny powiedzieć że to jakaś używka/składak.
Coś takiego nie dzieje sie normalnie w Xiaomi....

:smt006
 #983245  autor: maniek89
 13 mar 2018, 18:48
Walkel pisze:Witam. Miesiąc temu kupiłem Xiaomi Redmi Note 4. Wszystko z nim było dobrze, dopóki nie postanowiłem włożyć do niego karty SIM. Drzwi slotu hybrydowego ruszały się tak jakby za chwilę miały odpaść.
Może wyciągałeś tackę na siłę, zamiast wcisnąć igłę w otwór, aby tacka odskoczyła? (Sam musiałem obejrzeć tutorial na YT, bo bałem się, że uszkodzę slot :P)
Walkel pisze:Po włożeniu karty SIM chciałem przetestować ładowanie smartfona. Gdy podłączałem telefon do ładowarki zauważyłem, że muszę wciskać ją do portu microUSB na siłę.
W porównaniu do mojego poprzedniego telefonu też zauważyłem, że ładowarka wchodziła jakby ciut ciężej i stawiała nieco większy opór podczas wyjmowania, ale nie wiem, czy to kwestia Xiaomi, czy może wyrobienia gniazda w moim poprzednim telefonie, który jednak służył 4 lata. Teraz mam wrażenie, że jest ok, albo po prostu się przyzwyczaiłem.
 #983249  autor: marcin19883
 13 mar 2018, 19:04
Ciaśne gniazdo ładowania to nie wada. Też tak mam w nowych telefonach. To się wyrabia pózniej. A tacka wychodzi po wciśnięciu igły i jest lużna, jak wkładasz spowrotem do sztywno stoi na swoim miejscu.