DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu stacjonarnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu stacjonarnego.

Moderator: Moderatorzy

 #977961  autor: marcin19883
 16 lut 2018, 17:34
Witam. Mam od kilku lat neostradę 10Mbps. Od jakiegoś czasu zaczęły się dziwne problemy. Każdej nocy, gdzieś o 3ciej, przycina mi prędkość do 3Mbps. Po resecie routera prędkość wraca. Trochę wkurza mnie codziennie odpinanie routera i właczanie od nowa. Sprawdzałem na róznych routerach, prędkośc zawsze jest przycinana w nocy. Parametry mam bardzo dobre: tłumienie 20dB i margines 6dB. Od lat takie same. Żadnych błędów itp. :( Orange nie widzi problemu. Wszystko zgodnie z umową. Tylko, że od lat było pełne 10Mb a teraz nagle przycina do 3. Ktoś coś poradzi? jakiś tweak? dlaczego automat przycina, pomimo dobrych parametrów?
 #977962  autor: Maniek99
 16 lut 2018, 17:52
Wygląda na przeciążoną centralę, choć dziwne że w nocy.
Może jakaś firma w okolicy wykupiła sobie jakiegoś konkretnego symetryka i w nocy backupy puszcza.
 #977965  autor: marcin19883
 16 lut 2018, 18:18
Maniek99 pisze:Wygląda na przeciążoną centralę, choć dziwne że w nocy.
Może jakaś firma w okolicy wykupiła sobie jakiegoś konkretnego symetryka i w nocy backupy puszcza.
Centralka to jest w odległości 2.5km. Świeżo robiona 2 lata temu. w ramach projektu "Szerokopasmowe Pomorskie"
Dziwne tylko, co ma do tego wył/wł routera? ponowne logowanie to resetuje?

Internet super, gdyby nie to przycinanie nocne

Obrazek
 #977976  autor: marcin19883
 16 lut 2018, 18:57
Maniek99 pisze:No dziwne z tym resetem.
A po resecie już przez cały dzień jest ok?
Ciekawe czy wylogowanie też tak samo działa.
Tak, prędkość trzyma cały dzień po resecie routera, aż do nocy 3ciej godziny, kiedy to automat neostrady przytnie. Mogę cały dzień właczać i wyłaczać router, nadal pełna prędkość, aż do nocy
martin87 pisze:Reklamuj u operatora, ale masz widełki 1-10Mb/s..
Zgłaszałem. Mówili, że wszystko ok, nie ma błędów itp.

Nie wiem już co robić. Myślałem, że ktoś inny ma również takie problemy i znalazł rozwiązanie :(
 #977984  autor: martin87
 16 lut 2018, 19:27
Te widełki 1-10Mb/s są tym przekleństwem że tego nie zareklamujesz dopóty nie spadnie poniżej 1Mb/s:(.
Miałem Neostradę/Netię w opcji 10Mb/s i zawsze to działało 8.5-10Mb/s i mieściło się to w widełkach, no i mam 1km od centrali. Ew. wrzuć w post statystyki linii z ustawień swojego modemu/routera, moc, tłumienie etc. Może ktoś ci to określi czy nie ma problemu na tym etapie, Ale wrzucałeś i obstawiam przeciążenie tej centrali w tych godzinach.
 #977994  autor: Ricki1980
 16 lut 2018, 20:15
Jeśli zrywa połączenie i następuje synchronizacja na 3 Mb, to może to być zakłócenie na linii od sasiedniej pary przewodów. Poproś o przepięcie na inną parę. Może to coś pomoże, jak nie to zakłócenia mogą pochodzić od reklam świetlnych itp. wynalazków po drodze do centrali.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 #977998  autor: marcin19883
 16 lut 2018, 20:38
Koledzy ja nie mam żadnych zakłóceń. Nigdy nie miałem. Nie zrywa mnie. Miałem centralkę 7km a nie zrywało, teraz jest 2km i również nie zrywa.
 #978394  autor: marcin19883
 18 lut 2018, 12:46
Vieslav pisze:Jaki masz ruter?
Tp link 8960. Wcześniej na innych to samo. Więc router odpada.

Tak to wygląda po nocnym ścięciu. Bawiłem się ustawieniami routera, modulacjami adsl itp. ciągle to samo. Najzabawniejsze jest to, że w ciągu dnia prędkość skacze od tych 3Mbps do 10. Nie ma pełnych 10, dopóki nie resetuje routera

Obrazek