DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 114 z 193
  • 1
  • 112
  • 113
  • 114
  • 115
  • 116
  • 193
 #975946  autor: neotele
 04 lut 2018, 09:46
Robin560 pisze:Czyli każda karta rbm się nada? Nieważne czy z 7 czy bez.
Wydaje mi się, że nie każda. Podejrzewam natomiast, że (w świetle aktualnych Regulaminów) w salonach nie ma obecnie dostępnych kart, pozwalających na bezpośrednie przeniesienie numeru z sieci zewnętrznej (tj. spoza P4) do RED BULL, do taryfy innej niż RBM7MNP.

Ale zobaczymy poniedziałek, gdzie numer przeniesiony przez Robin560 ostatecznie wyląduje.
 #975971  autor: Robin560
 04 lut 2018, 13:38
Adacomp zwracam honor pomyliłem się jednak dostałem starter z 7 nie zwróciłem uwagi wcześniej pewnie to był tem sam.
Sory że trochę namieszałem w tym wątku
Dostałem kartę 2w1

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk

Wow ranga "Stary Wyjadacz" :D nie sądziłem że dotrwam do niej :mrgreen:
 #976003  autor: adacomp
 04 lut 2018, 17:10
Były 3 rodzaje starterów do MNP w RBM.

Najstarszy - tylko mini SIM
Potem był - z napisem ONE SIM - mini+mikro
Obecny - MULTISIM - mini+mikro+nano
 #976204  autor: Robin560
 06 lut 2018, 09:14
Wiecie coś o bonusowym 1gb w rbm 7?Obrazek

Wysłane z mojego AGS-L09 przy użyciu Tapatalka

Wow ranga "Stary Wyjadacz" :D nie sądziłem że dotrwam do niej :mrgreen:
 #976220  autor: jarekt
 06 lut 2018, 10:45
Po doładowaniu za łącznie minimum 10zł i włączeniu pakietu, dostaniesz 1GB ważny rok.
Pakiet trafia na tzw. drugie konto w RBM1/RBM7MNP (*108#), a DIL nie bierze go pod uwagę (przy analizie czy jest pakiet aby DIL działał z pełna prędkością).
Ponieważ jednak regulamin DILa nie precyzuje o jaki pakiet chodzi (jaki jest potrzebny do działania z pełną prędkością) można reklamacyjnie ugrać różne rzeczy. Ale skoro DILa już nie ma w RBM7MNP, to dotyczy to tylko osób z RBM1.

PS. Dawno temu (z 2-3 lata temu) w wyniku błędu w systemach, można było ten pakiet wykorzystać do przedłużenia o rok podstawowego konta z MB/GB (*107#) w RBM1 i RBM7MNP (trzeba było wykonać odpowiednie czynności w odpowiedniej kolejności).
Ponieważ dało się wtedy zrobić też RWK na koncie głównym (bodajże przejście z Faktu), wynikiem był DIL za darmo przez rok bez potrzeby doładowań i kupowania pakietów w RBM1 i RBM7MNP. Chyba nawet o tym wtedy wspominałem :)
 #976237  autor: Durek
 06 lut 2018, 12:24
Panowie, mam pytanie. Wątek ma kilkadziesiąt stron i sam już nie wiem co jest aktualne a co nie. W rodzinie mam 4 usługi DIL (już sporo czasu) no i pokaźną skarbonkę (łącznie jakieś 1300 PLN i rośnie). Z racji, że kończą mi się za miesiąc 2 umowy z Orange na LTE i nie będę przedłużał (spora podwyżka dla mnie, średnio z ok. 42 PLN do ok. 65 PLN miesięcznie) to planuję włączyć DIL na kolejnych 2 numerach. Umowę z Orange wygaszę całkowicie. Planuję kupić 2 numery w jakiejś sieci i przenieść do RBM. Oczywiście u mnie w salonie Play kart do przeniesienia do RBM brak (standardowa gadka że mają tylko abonamentowe) to na infolinii RBM zamówiłem 2 karty do przeniesienia i już są wysłane do salonu.

Moje pytanie brzmi: jest jeszcze możliwość na starcie wyrwać RWK i uruchomić DIL czy od razu tylko robienie skarbonki na kolejnych kartach ?
 #976250  autor: bemberg
 06 lut 2018, 13:36
Panowie i Panie,
Ja mam z kolei pytanie do ludzi korzystających z DILa pod kątem technicznym. DILa używam jako główny Internet w domu, za modem używam telefon OnePlus One i urządzenia mam podłączone przez Hotspot. Awaryjnie mam też zakupiony modem LTE i router, których nie używam.
Przechodząc do rzeczy. Czasami mam problemy techniczne z siecią, a mianowicie jej zanikaniem. Jako były użytkownik Aero2 problem jest mi dość znany, ale nie znalazłem rozwiązania. Internet jeśli chodzi, to chodzi świetnie, ale czasami łapie zadyszkę i nie chodzi prawie w ogóle, dopóki nie zrestartuje polaczenia (włączam i wyłączam tryb samolotowy w telefonie).
Wiecie może z czego to wynika? Czemu gdy zmusimy telefon do rozłączenia i ponownego polaczenia z siecią, internet zaczyna świetnie działać na nowo? Czy można sprawić, żeby chodził płynnie przez cały czas?
 #976251  autor: Eon
 06 lut 2018, 13:41
jarekt pisze:Po doładowaniu za łącznie minimum 10zł i włączeniu pakietu, dostaniesz 1GB ważny rok.(...)
PS. Dawno temu (z 2-3 lata temu) w wyniku błędu w systemach, można było ten pakiet wykorzystać do przedłużenia o rok podstawowego konta z MB/GB (*107#) w RBM1 i RBM7MNP (trzeba było wykonać odpowiednie czynności w odpowiedniej kolejności).
Czy można w skrócie prosic o przypomnienie kolejnosci tych działań ? (jesli nadal system tak samo działa). Bo mam jeden "uśpiony" RBM1 i właśnie planuje go reaktywować z DILem
 #976254  autor: krzysiek720
 06 lut 2018, 14:03
Czy na dzień dzisiejszy jak mam RBM7MNP już po upłynięciu roku ważności konta, czy jak doładuję 50 zł i dostanę 5 miesięcy ważne konto i przeniosę do RBM5 to zostanie mi te 5 miesięcy, czy tylko 2 tygodnie? Szkoda było by stracić te 50 zł, jak by się ten okras 5 miesięcy nie przeniósł.

Po zwróceniu mi uwagi zmieniłem nazwę z RBM7 na RBM7MNP bo źle pisałem i mógłbym wprowadzać w błąd, a mam RBM7MNP
Ostatnio zmieniony 06 lut 2018, 16:00 przez krzysiek720, łącznie zmieniany 1 raz.
 #976277  autor: jarekt
 06 lut 2018, 15:37
Jeśli ktoś pisząc "RBM7" ma na myśli RBM1 (dawno temu walczyłem z tekstami typu "czyste RBM7" :) ), no to w takim "RBM7" jest DIL.
Ale jeśli ktoś sobie skrócił RBM7MNP do RBM7 (o nierobienie tego walczył kiedyś @Gregrin :) ), no to nie ma w takim "RBM7" DILa.
  • Strona 114 z 193
  • 1
  • 112
  • 113
  • 114
  • 115
  • 116
  • 193
  • 1
  • 112
  • 113
  • 114
  • 115
  • 116
  • 193