DAJ CYNK
  • Tu można pisać o wszystkim w jakikolwiek sposób - ale bez używania wulgaryzmów i obrażania innych.
Tu można pisać o wszystkim w jakikolwiek sposób - ale bez używania wulgaryzmów i obrażania innych.

Moderator: Moderatorzy

 #970709  autor: martin87
 08 sty 2018, 10:57
Planuję kupić nowy telefon, a swój obecny (samsung g360f) oddać wujowi jako telefon i nawigację gps. Znalazłem prostą aplikację maps.me (osmand jest zbyt skomplikowana). Problemem jest, że auto nie posiada gniazdka elektrycznego, a jedynie radio z wejściem miniUSB. I też nie wiem czy takie miniusb z radia może dać (z odpowiednią przejściówką na zwykłe USB) odpowiedni prąd dla smartfonu z włączonym ekranem i GPS pracującym. Czy właśnie doinstalować zwykłe gniazdko elektryczne tylko czy się da i czy finansowo to się opłaca?
 #970754  autor: marcin19883
 08 sty 2018, 13:53
Na ten telefon, powinno dać radę zasilić. Sprawdź jeszcze jakie to radio w necie i przeczytaj, jaki prąd daje to mini usb. Jak 0,75A i wyżej to jest ok. Jak 0.5A to trochę mało
 #996195  autor: martin87
 30 maja 2018, 09:08
marcin19883 pisze:Na ten telefon, powinno dać radę zasilić. Sprawdź jeszcze jakie to radio w necie i przeczytaj, jaki prąd daje to mini usb. Jak 0,75A i wyżej to jest ok. Jak 0.5A to trochę mało
2A to minimum. Mam power banka z wyjście 1A było w najlepszym przypadku na zero, poziom baterii ani nie spadał ani nie szedł do góry. Przy wygaszonym było lepiej, ale to nadal nie to.
mironbombaj1989 pisze:Po co komu gniazdko w samochodzie ?
Zasilanie smartgona - miałby robić za nawigację i musi mieć stałe zasilanie. Kupowaniem power banków i zabawa z ich ładowaniem przed każdym wyjazdem to za dużo zabawy.
kaspeed pisze:Przecież musi miec gniazdo na 12v

( zapalniczke samochodową ma?)
Nie ma. Auto ma dobre kilkanaście lat.
ada1986 pisze:Można kupić przetwornice 12v na 230v i będziesz miał normalne gniazdko w samochodzie. Sama czegoś takiego używam.
Myślę czy tego poprostu nie ogarnie jakiś elektryk w warsztacie, ale żeby sobie za to nie krzyczał 500zł czy coś :P
 #996257  autor: piechucki
 30 maja 2018, 14:30
I bezpieczniej (!), i łatwiej, i taniej będzie zamontowanie gniazda zapalniczki (nawet prowizorycznie) niż montowanie gniazda 230 V, co wiąże się z przetwornicą 12 V na 230 V, a potem ładowarką do napięcia USB (niebezpieczeństwo porażenia, straty, skomplikowanie). ...chyba, że cały czas rozmawiamy o montażu gniazda 12 voltów właśnie... Nie obraź się autorze wątku, ale sądząc po sposobie wypowiadania mam wrażenie (graniczące z pewnością), że za bardzo się na tym nie znasz ...
 #996593  autor: szunaj
 31 maja 2018, 21:58
Remington pisze:
marcin19883 pisze:Każde auto ma gniazdko 12v. Nie wierzę, że u ciebie nie ma. Ktoś wymontował?
Dokładnie, nastoletni samochód musiał mieć zapalniczkę w standardzie. W dużych fiatach 30 lat temu była.
Może w dużym fiacie tak , ale już np. w Pandzie z 2014 nie było w standardzie. I jestem przekonany że to nie pojedynczy przypadek.