DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #974418  autor: TomekkG
 27 sty 2018, 13:22
Witam,

Przeprowadzam się i chciałbym zbadać w nowym miejscu jakość sygnału wszystkich sieci.
Czy istnieje jakaś aplikacja na androida?
może być nie spolszczona... chodzi mi o wyłapanie najmocniejszego sygnału LTE i info jaka to sieć.

bede wdzieczny za pomoc.
pozdrawiam!
 #974423  autor: piotrzet
 27 sty 2018, 13:39
Nie ma czegoś takiego musisz mieć kartę każdego z operatorów i sprawdzać z aplikacją network cell info innego sposobu nie ma. Możesz też na początek sprawdzić mniej więcej jakie są w tej okolicy nadajniki na btsearch

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #974638  autor: masseter
 28 sty 2018, 18:25
mkkot pisze:Jeżeli chodzi *tylko* o siłę sygnału, to wystarczy karta z Play i coś do pokazywania siły sygnału, np. netmonitor.
Z kartą Play nie można sprawdzić sygnału LTE Plusa i T-Mobile (chyba że w danym miejscu T-M ma wspólny nadajnik z Orange).
 #974740  autor: kozien70
 29 sty 2018, 11:46
Należy poświęcić po 5zł na starter każdej z czterech sieci i sprawdzić zasięg empirycznie, wsadzając kartę w telefon.
T-m nie zawsze ma taki sam zasięg, jak Orange. Zdarzają się lokalizacje, gdzie np. T-m ma uruchomione LTE 800, a Orange nie ma. Zdarzają się lokalizacje, np. ściana wschodnia, gdzie w Orange będzie działać U900, a w T-m jedynie 2G.
Karty Play nie mają dostępu do LTE T-mobile oraz Plus, a więc nie dadzą pełnego obrazu.
Najlepiej sprawdzić wszystko na karcie danego operatora.
 #974743  autor: piotrzet
 29 sty 2018, 11:54
Dokładnie. Tylko trzeba pamiętać że w T-Mobile nie każda oferta na kartę ma maksymalną prędkość przesyłu danych jaka jest na nadajniku jest ograniczona do 15/15 Mb/s

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #977189  autor: Flash999
 12 lut 2018, 20:47
Pytanie sąsiadów bardziej zamiesza w głowie niż pomoże. Na temat pasm, częstotliwości, testowania sieci niewiele osób potrafi coś powiedzieć. Częste są sytuacje w stylu "Orange ma u mnie o wiele lepszy zasięg, pięć kresek, a w Plusie miałem tylko jedną". Owszem, jednak bez uwzględnienia technologii nie ma to sensu. Lepsza jedna kreska LTE, niż pięć GSMu. Ocena subiektywna oczywiście ma znaczenie, jednak wiele też zależy od telefonu, jeśli np. Orange zrzucałoby rozmowę do GSM to w zależności od urządzenia rozmowa jest dobrej jakości (HD Voice) lub jak w pudełku (bez AMR-WB).

Stacje bazowe w województwie podlaskim
 #981841  autor: Archi334
 07 mar 2018, 21:24
piotrzet pisze:Nie ma czegoś takiego musisz mieć kartę każdego z operatorów i sprawdzać z aplikacją network cell info innego sposobu nie ma. Możesz też na początek sprawdzić mniej więcej jakie są w tej okolicy nadajniki na btsearch
Witam

Posiadam ww. Aplikacje ale nie umiem odczytać wyników czy na podstawie tych screenów możesz powiedzieć która sieć ma u mnie lepszy sygnał


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Niestety mój tel nie obsługuje lte B20 i tylko w play (folx) mam lte+. Wyniki są różne kiedy zmienię domyślna kartę do obsługi danych.
 #981887  autor: cinek_wwl
 08 mar 2018, 08:05
Cześć, zasięg to jedna sprawa, ale polecam też sprawdzić obciążenie nadajników w godzinach szczytowych 18-22.
Ja w swojej lokalizacji mam rewelacyjny zasięg, ale niestety prędkości transmisji w tych godzinach to porażka (Orange i Plus). Zgłosiłem sprawę operatorowi i w odpowiedzi dostałem info, że technicy zbadali problem, potwierdzają jego występowanie. Natomiast sprawa rozbudowy infrastruktury w mojej lokalizacji zostanie uwzględniona w planach na przyszły rok - parodia.