DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #974554  autor: SebaK2
 28 sty 2018, 09:42
Witam
Mam numer w Play, który zarejestrowany jest na mojego ojca. Teraz chciałbym przenieść sobie numer do innej sieci, ale chyba nie mogę skoro numer nie jest mój. Więc czy jest taka możliwość żeby mój ojciec wyrejestrował ten numer a ja bym sobie na następny dzień zarejestrował go na siebie?
Pozdrawiam

PS. Mam do ojca prawie 600km, więc nie da rady iść razem do salonu
 #974561  autor: forum_tg
 28 sty 2018, 10:25
nie
idź z tatą do Play i zrób cesję (dobra okazja do spotkania). Ewentualnie niech Twój tata uda się do prawnika ws pełnomocnictwa wystawionego na Ciebie. Albo jeżeli może to zrobić, to niech sam uda się do nowego operatora i tam przeniesie numer.
 #974565  autor: Gregrin
 28 sty 2018, 10:37
Nie ma takiej możliwości. Nie ma tez możliwości cesji na odległość. Ja widzę tylko opcje ze ojciec załatwia przeniesienie numeru z dwutygodniowym zapasem, dostaje kartę sim i wysyła ja tobie pocztą w czasie tych dwóch tygodni gdy nie jest ona jeszcze aktywna. Dopóki nie zrobi się cesji na miejscu, nie ma się praw do tego numeru i dowolnego nim dysponowania.

Moim zdaniem temat ciekawy. Czy w innych krajach jest możliwość cesji "na odległość" ??
Technicznie i prawnie chyba nie ma problemu ?? Ja widzę to tak ze przychodzi się do salonu, oświadcza się chęć cesji na inna osobę (podaje się jej imię, nazwisko i pesel) i wypełnia wszystkie papiery "jak do tej pory". Dyspozycja ląduje w systemie i od tego czasu biorca ma 14dni na przyjście do salonu, potwierdzenie przyjęcia numeru i podpisanie całej reszty dokumentów oraz otrzymanie karty.

Taka opcja powinna być przewidziana w momencie gdy wprowadzali rejestracje kart sim...
 #974572  autor: kaspeed
 28 sty 2018, 11:23
Prawnie to jest opcja do wyłudzenia danych osobowych.Salon musi potwierdzić obie osoby z dowodu. Stąd cesja tylko oobista.Lub notarialne upoważnienia itd.Nawet ja zostajac pelnomocnikiem dla tv sat na umowie mamy musiałem z nią osobiscie udać sie do salonu.....

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #974586  autor: rafmik
 28 sty 2018, 12:43
Gregrin pisze:
Moim zdaniem temat ciekawy. Czy w innych krajach jest możliwość cesji "na odległość" ??
.

U nas pewnie też się da - pełnomocnictwo notarialne.
 #974600  autor: forum_tg
 28 sty 2018, 13:50
Pamiętajcie o pełnomocnictwie notarialnym. Ona pozwala na dużo (żeby nie mówić "wszystko"). Analogicznie mówiąc obsługiwanie firm/osób prywatnych przez kancelarie prawne/indywidualnych radców prawnych
 #975002  autor: MarcinDawko
 30 sty 2018, 16:04
Jeśli ojciec wyrejestruje numer to on jeszcze na długo pozostaje w puli zajętych numerów, nie ma takiej szansy.
 #975607  autor: MikiQQ
 02 lut 2018, 08:25
W plusie jest tak że jak wypowiadasz umowę na abo przechodzi on na kartę i można go wtedy zarejestrowac na inną osobę. Ja tak zrobiłem. Wypowiedzialem umowę na firmę j numer przeszedł na kartę która tata na siebie zarejestrował.

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka
 #975928  autor: Gregrin
 04 lut 2018, 02:11
MikiQQ pisze:W plusie jest tak że jak wypowiadasz umowę na abo przechodzi on na kartę i można go wtedy zarejestrowac na inną osobę.
To było pewnie przed obowiązkową rejestracja. Teraz nie da się wyrejestrować numeru.
 #976032  autor: kaspeed
 04 lut 2018, 21:37
Bez wycieczki nic nie zdziałacie;)

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #979466  autor: MikiQQ
 23 lut 2018, 12:22
Gregrin pisze:
MikiQQ pisze:W plusie jest tak że jak wypowiadasz umowę na abo przechodzi on na kartę i można go wtedy zarejestrowac na inną osobę.
To było pewnie przed obowiązkową rejestracja. Teraz nie da się wyrejestrować numeru.
Nie. Było to we wrześniu 2017 roku. Z ostatnim dniem okresu rozliczeniowego poprosiłem o przeniesienie numeru na kartę w tej samej sieci. Plus wysłał informacje w jaki sposób mogę zarejestrować tą kartę. Albo w punkcie albo wysłać odpowiedniego SMS-a z numeru abonamentowego na który ma zostać zarejestrować ta kartą.

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka