DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #961060  autor: Mythral1990
 14 lis 2017, 17:09
Quwejt pisze:
Mythral1990 pisze:Czy ktoś z Was sprawdzał czy promocja działa w taryfie Play Fresh i czy przedłużyło wam GB?
Niestety promocja nie działa w taryfie Play Fresh!!!!!

Z regulaminu zniknęła taryfa Play FRESH :( ... 15.10 zrobiłem cykliczne doładowanie na numerze z taryfą play fresh poprzez mastercardową kartę ... ale nie dostałem bonusa (w regulaminie była ujęta taryfa fresh)... zatem 16.10 złożyłem reklamację na brak bonusa (po odczekaniu 24 godzin bez bonusa)... 31.10 otrzymałem odpowiedź BOK-u:
"dziękuję za przesłanie zgłoszenia. Próbowałam się z Panem skontaktować, niestety nie udało nam się porozmawiać. Przepraszam za tak długi czas realizacji, natomiast musieliśmy sprawdzić dlaczego dodatkowe GB nie zostały dodane do Pana konta. Okazało się, że w regulaminie był błąd i w Pana ofercie Play Fresh niestety, ale nie obowiązuje promocja doładowań z MasterCard. Jeszcze raz przepraszam za zaistniałą sytuację i za wprowadzenie Pana w błąd. Ale w związku z tym przyznaliśmy Panu 1 GB internetu do wykorzystania w bieżącym miesiącu. Dodatkowo przyznałam Panu 50 zł rekompensaty na konto promocyjne do wykorzystania w listopadzie. Jeszcze raz przepraszam za zaistniała sytuację."
Tak to wygląda... usunęli z regulaminu fresha ale zostawili w regulaminie pierwotną datę obowiązywania tj. od 13.10... ot taki to glut

http://www.play.pl/resources/pdf/2017/O ... 102017.pdf
Potwierdzam również, że nie dodawało GB, dwa doładowania w dniu 22.10 i 23.10 z dwóch różnych kont i kart - brak bonusu, musiałem wykupić pakiet 7 zł za 100 MB. Czekam na rozpatrzenie reklamacji.
 #961439  autor: jarekt
 16 lis 2017, 19:51
Pomijając zgrzyt z PlayFresh (piszcie reklamacje jeśli doładowanie było przed 30 października!), to promocja działa nawet trochę lepiej niż podejrzewałem.

Jeśli ktoś ma kilka numerów do przedłużenia/uzupełnienia GB, to może skorzystać z jednego konta PayU i jednej karty MasterCard - każdy numer dostanie Bonus GB bez żadnych kombinacji i zabaw z kasowaniem karty MC, zmianą konta PayU czy zmianą karty MC.
Oczywiście nie wiem czy zawsze tak będzie (może już jutro się skończy) ale jak na razie nie ma tutaj żadnych ograniczeń w systemie, a regulamin również nie zawiera wprost żadnych tego typu ograniczeń (jedna karta MC - jeden numer Play).

Widzę jednak jeden problem na horyzoncie, który mam zamiar przetestować (w zasadzie to już jestem w trakcie testów, które potrwają minimum miesiąc).

Przykładowo: masz np. 5 numerów i każdemu chcesz zrobić miesięcznie doładowanie 5zł, aby otrzymać Bonus 500MB i dodatkowo aby było na cykliczny pakiet 700MB (czyli łącznie 1200MB za 5zł, kumulujące się w każdym miesiącu - po roku będzie 14GB).
Dodatkowo tak się składa, że doładowania wszystkich numerów będą tego samego dnia, powiedzmy 15. dnia miesiąca.

W kolejnym miesiącu np. w grudniu, 15. dnia o godzinie 8:00 (pisałem o tym wcześniej) Play spróbuje "masowo" (pięciokrotnie) obciążyć kartę, aby wykonać doładowanie cykliczne na wszystkich pięciu numerach.

Banki takich "operacji" bardzo nie lubią. Ich automatyczne systemy bezpieczeństwa wykrywają takie masowe obciążenia tej samej karty jako nadużycie/oszustwo/włamanie/kradzież/itp. i blokują kartę.

Spotkało mnie to już wielokrotnie, bo za szybko doładowywałem numery (jeden przypadek bodajże opisałem tu na forum) - przerwa między kolejnymi doładowaniami (czyli obciążeniami karty) to było wtedy jakieś 50 sekund. Po 6-7. płatności nastąpiła automatyczna blokada karty.

A tutaj będzie praktycznie bez żadnego odstępu (może kilkusekundowe) więc zabezpieczenie w banku powinno zadziałać jeszcze szybciej i "lepiej".

Jednym z rozwiązań takiego problemy jest oczywiście zlecenie doładowań w pięciu różnych dniach. Ale nie każdemu się chce tak bawić i nie zawsze można. A jeśli ktoś ma 20 numerów?

I ja właśnie taki teścik zacząłem: 20 numerów, ładowane będą cyklicznie tego samego dnia, czyli pewnie o tej samej godzinie (o 8:00) i po prostu nie mogę tego z różnych względów rozrzucić po całym miesiącu aby karta była obciążona tylko jedną płatnością o tej ósmej godzinie.

Za jakieś 3 tygodnie dam znać co na to (20 obciążeń karty w tym samym momencie) powie mój bank...
 #963228  autor: jarekt
 28 lis 2017, 10:26
1-2 sekundy. Mówiąc krótko, od razu (doładowałem osobiście już kilkadziesiąt numerów w ten sposób i od razu sprawdzałem czy GB dotarły, bo to było ważne dla tych numerów).

Ale mógł się ten czas wydłużyć wraz ze wzrostem chętnych ale raczej do kilku minut a nie godzin. Mogłeś trafić też na tzw. "awarię" (słowo zakazane u operatorów).
 #966028  autor: jarekt
 13 gru 2017, 16:56
jarekt pisze:Widzę jednak jeden problem na horyzoncie, który mam zamiar przetestować (w zasadzie to już jestem w trakcie testów, które potrwają minimum miesiąc).
.
.
.
I ja właśnie taki teścik zacząłem: 20 numerów, ładowane będą cyklicznie tego samego dnia, czyli pewnie o tej samej godzinie (o 8:00) i po prostu nie mogę tego z różnych względów rozrzucić po całym miesiącu aby karta była obciążona tylko jedną płatnością o tej ósmej godzinie.

Za jakieś 3 tygodnie dam znać co na to (20 obciążeń karty w tym samym momencie) powie mój bank...
Test się zakończył... pomyślnie.

Wszystkie 20 numerów dostało doładowanie cykliczne. Momentalnie (od przyjścia maila o 8:00 o zleceniu automatycznej płatności) na konta numerów wpłynęła kaska jak i Bonusowe GB (jak i inne bonusy bo to PnKLT).

Co najważniejsze (po to był ten test), bank nie zablokował karty, a muszę napisać, że wszystkie 20 obciążeń miało miejsce w ciągu 11 sekund!

Dla jednego numeru przychodzą 3 maile w każdym kolejnym miesiącu (a w pierwszym miesiącu 5 mali na numer):
- Sprawdź status swojej płatności... (od PayU)
- Autoryzacja transakcji bezgotówkowej kartą numer... (od banku)
- Realizacja doładowania telefonu (od PayU)

Łącznie u mnie przyszło więc 60 maili (20 numerów x 3).
Pierwszy mail przyszedł o 8:00:11.
Ostatni mail przyszedł o 8:00:31.
Wszystko (łącznie z wysyłką maili) trwało więc łącznie 20 sekund.

Koniec Raportu.
 #966048  autor: WOJTAS
 13 gru 2017, 19:08
Trzeba czekać tylko żeby Ciebie Play zatrudnił po to żebyś wykrywal im wszystkie luki w systemie... ;-)

Wysłane z kalkulatora
 #971874  autor: jarekt
 14 sty 2018, 11:33
Robiłem wczoraj kolejnych kilka doładowań poprzez tę promocję i omyłkowo kilka numerów dwukrotnie doładowałem i zleciłem oczywiście dwukrotnie cykliczne doładowania dla tych numerów (wszystkie płatności tą samą kartą MC).

Oczywiście nie planowałem tego ale przy okazji wyszedł test od razu z wynikami: zlecenie 2 razy doładowania cyklicznego tego samego dnia dla tego samego numeru powoduje, że wszystko jest DWUKROTNIE:

- dwukrotnie obciążona zostaje karta wskazanymi kwotami w dniu doładowania;
- dwukrotnie dostajesz doładowanie tego samego numeru wskazanymi kwotami;
- dwukrotnie dostajesz bonus GB z tej promocji na wskazanym numerze;
- dwukrotnie dostajesz inne bonusy (cennikowe, regulaminowe, promocyjne), bo to dwa osobne doładowania;
- system przyjmuje 2 zlecenia na cykliczne doładowania - za np. miesiąc (jeśli wybrałeś miesiąc) karta zostanie dwukrotnie obciążona i dostaniesz kolejne dwa doładowania i podwójne bonusy;
- jeśli rezygnujesz z cykliczności (od razu albo po jakimś czasie) musisz dwukrotnie anulować cykliczność (2 linki rezygnacyjne w 2 mailach).

Takie tam niezaplanowane testy.
 #971918  autor: jarekt
 14 sty 2018, 13:53
@WOJTAS, po aktualnej ważności GB:

- jeśli doładowanie było na kwotę mniejszą niż 25zł, a taryfa to PnKLT lub PnKSurf i jednocześnie ważność GB w momencie doładowania była maksymalnie 29 dni do przodu;
- jeśli doładowanie było na dowolną kwotę, a taryfa to każda uprawniona poza PnKLT i PnKSurf i jednocześnie ważność GB w momencie doładowania była maksymalnie 29 dni do przodu.

Wtedy, jeśli ważność masz na 30 dni do przodu po doładowaniu (ważność wydłużyła się), to bonus GB dostałeś.
Ładując dzisiaj (14 stycznia) ważność będziesz miał do 13 lutego (zakładając pozostałe powyższe warunki) jeśli bonus GB dostałeś.

Lub pisząc zgłoszenie z prośbą o taką informację (lub poprzez infolinię - od razu dostaniesz info albo też poprzez przyjęcie zgłoszenia na infolinii).
 #971921  autor: WOJTAS
 14 sty 2018, 13:58
Dzięki jarekt, mam formułę na kartę i sporo GB i jakoś mi nie przedłużyło terminu stąd pytanie. Zrobię zgłoszenie.
 #1005676  autor: Konoko
 31 lip 2018, 18:21
Uruchomiłem dziś tzn 31 lipca cykliczne (co miesiąc) doładowanie w promocji MasterCard. W emailu potwierdzającym jest data :następne doładowanie 31 sierpnia.
1.Kiedy byłoby trzecie doładowanie-30 września czy 1 października?
2.Kiedy byłoby czwarte doładowanie- 30X czy 31X czy 1XI?
 #1062200  autor: jarekt
 10 sty 2019, 19:54
Metoda (i promocja) opisana tutaj w 1. poście (i w kolejnych) na najtańsze przedłużanie posiadanych GB dalej działa bez zarzutu - kluczowa dla niej promocja MasterCard wciąż działa czyli dodatkowe bonusy GB za każde doładowanie w wielu taryfach są wciąż przyznawane :).
 #1089456  autor: Konoko
 04 lut 2020, 23:37
Chciałem dziś skorzystać z cyklicznego doładowania kartą Mastercard dla nowego numeru, ale nie trafiłem w czasie doładowywania na opcję aby zaznaczyć cyklicznie np co miesiąc. I to mnie zmartwiło bo za kilka miesięcy kończy się ważność karty i trzeba będzie ustawiać od nowa cykliczność doładowań za pomocą karty Mastercard.
Czy ktoś ostatnio korzystał z tej promocji dla nowego numeru lub nowej karty płatniczej? Bo jeśli to działać będzie tylko do końca ważności obecnej karty to bryndza.
Stare numery w styczniu doładowało i bonus MB przyznało.
 #1105384  autor: Marfo
 22 paź 2020, 14:51
Cześć, podłączam się pod ten temat. Mam dwa numery z ofertą Formuła Unlimited i musiałbym doładowywać po 25zł co miesiąc. Nigdy nie korzystałem z doładowań cyklicznych i powiem szczerze nie widzę takiej opcji. Czy coś się pozmieniało, albo w jaki sposób to uruchomić?