Telekomunikacja jak na dłoni

[NetWorkS!] Rozbudowa i konfiguracja sieci Orange i T-Mobile

Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor

Re: [NetWorkS!] Budowa oraz konsolidacja sieci Orange i T-Mo

Postprzez f0ku5 » 19 sty 2018, o 13:22

Tomaszfraczek napisał(a):Cześć :) Widzę, że Panowie znają się tutaj bardzo dobrze na nadajnikach, stąd moje pytanie. Jestem od 4 lat w sieci plus i jestem średnio zadowolony, ani VoLTE, ani VoWiFi, internet LTE w podróży też ma taki sobie zasięg, jak przełączy do 3G to czasem trzeba wyłączyć dane i znowu włączyć, żeby łaskawie wróciło do LTE... przymierzam się do zmiany operatora i zastanawiałem się nad T-Mobile lub Orange. Kupiłem startery obu sieci i mimo, że prędkości na moim iPhone X są wyższe w Orange, to wydaje mi się, że sieć T-Mobile stabilniej działa. Czy moglibyście doradzić i poinformować mnie, która sieć wg Waszych obserwacji rozwija się obecnie i inwestuje w nowe technologie/stacje bazowe najwięcej? Mieszkam w centrum Wadowic, więc mam praktycznie zasięg wszystkich sieci, ale dość często tez podróżuje po Polsce samochodem. Z góry dzięki!
Zasięg obu sieci jest w 99% taki sam, więc tutaj nie będzie zbytniej różnicy.
Jeżeli chodzi o stabilność to również muszę się zgodzić, że T-Mobile działa lepiej. Był czas, że Orange to była jedna, wielka awaria, ale teraz jest już chyba lepiej. VoLTE w Orange chyba (?) nadal nie działa, ale niech ktoś inny to potwierdzi ;)
W T-Mobile masz poprawnie działające VoLTE i VoWiFi, a już na pewno lepsze, niż te w Orange.
Jedyne czego w T-Mobile brakuje to przełączanie z 3G do LTE podczas trwającej transmisji danych, ale pewnie i to już niedługo zobaczymy.

Poza aspektami technicznymi mnie T-Mobile przekupiło po prostu ofertą, bo tą mają aktualnie najlepszą. Dużo aplikacji, które nie ściągają pakietu danych, itp.
Jakby coś to pytaj :)
f0ku5
Moderator
Moderator

Model telefonu: iPhone X
Sieć: Orange - Nju

Postprzez kozien70 » 19 sty 2018, o 13:45

f0ku5isko napisał(a):VoLTE w Orange chyba (?) nadal nie działa, ale niech ktoś inny to potwierdzi ;)

Działa już od dłuższego czasu. To, że "ktoś" nie otrzymał listu poleconego od rzecznika z informacją, że już działa nie oznacza, że nie działa. Nie siej plotek.

f0ku5isko napisał(a):W T-Mobile masz poprawnie działające VoLTE i VoWiFi, a już na pewno lepsze, niż te w Orange.

Mam prywatny w Orange, służbowy w T-mobile i mam porównanie na co dzień - VoLTE i VoWiFi mają podobne problemy u obydwu operatorów (wyłączając awarię VoLTE w Orange sprzed iluś miesięcy). Na forum w wątku o VoLTE/VoWiFi znajdziesz skargi zarówno użytkowników Tm jak i O.

f0ku5isko napisał(a):Jedyne czego w T-Mobile brakuje to przełączanie z 3G do LTE podczas trwającej transmisji danych

Jest to bardzo duży minus T-mobile. W Orange działa to już od dłuższego czasu poprawnie, w T-mobile nadal trzeba wyłączać aktywną transmisję, by wrócić z 3G do LTE.
kozien70
Spamer ;)
Spamer ;)

Model telefonu: Galaxy S9+
Sieć: W4

Postprzez f0ku5 » 19 sty 2018, o 13:50

kozien70 napisał(a):Działa już od dłuższego czasu. To, że "ktoś" nie otrzymał listu poleconego od rzecznika z informacją, że już działa nie oznacza, że nie działa. Nie siej plotek.
Przecież napisałem "chyba" i poprosiłem, żeby ktoś potwierdził...
Sianie plotek byłoby w przypadku, jakbym napisał, że VoLTE w Orange nadal nie działa.
f0ku5
Moderator
Moderator

Model telefonu: iPhone X
Sieć: Orange - Nju

Postprzez ReVoLTEa » 19 sty 2018, o 13:51

Tomaszfraczek napisał(a):Cześć :) Widzę, że Panowie znają się tutaj bardzo dobrze na nadajnikach, stąd moje pytanie. Jestem od 4 lat w sieci plus i jestem średnio zadowolony, ani VoLTE, ani VoWiFi, internet LTE w podróży też ma taki sobie zasięg, jak przełączy do 3G to czasem trzeba wyłączyć dane i znowu włączyć, żeby łaskawie wróciło do LTE... przymierzam się do zmiany operatora i zastanawiałem się nad T-Mobile lub Orange. Kupiłem startery obu sieci i mimo, że prędkości na moim iPhone X są wyższe w Orange, to wydaje mi się, że sieć T-Mobile stabilniej działa. Czy moglibyście doradzić i poinformować mnie, która sieć wg Waszych obserwacji rozwija się obecnie i inwestuje w nowe technologie/stacje bazowe najwięcej? Mieszkam w centrum Wadowic, więc mam praktycznie zasięg wszystkich sieci, ale dość często tez podróżuje po Polsce samochodem. Z góry dzięki!

Jeżeli chodzi o T-mobile i Orange to są to sieci raczej bardziej rozwojowe niż plus. (Mam obie, miałem też plusa i wypadał gorzej).
Co do T-mobile i Orange to największe różnice między nimi pomijając aspekty techniczne są w "polityce firmy". Na to też musisz zwrócić uwagę.
Szczególnie chodzi o to że T-mobile bardziej dzieli klientów abonamentowych od prepaid w dostępie do usług (np. VoLTE, czy sztuczne ograniczanie transferu do 15Mbps w prepaidzie T-mobile).
Orange nie stosuje aż tak daleko idących podziałów natomiast jest (było) bardziej podatne na awarie niż T-mobile. Obecnie od jakiegoś czasu wydaje się że się z tym ogarnęli trochę.
Obie sieci działają na Networks! i mają dużo więcej stacji niż plus czy play w dodatku lepiej wyposażonych modernizowanych i w jakiejś standaryzacji (w przeciwieństwie do plusa).
ReVoLTEa
Ostrożny rozmówca
Ostrożny rozmówca

Model telefonu: Samsung Galaxy S7
Sieć: T-mobile ; Orange OFNK + E3372

Postprzez Tomaszfraczek » 19 sty 2018, o 14:20

f0ku5isko napisał(a):
Zasięg obu sieci jest w 99% taki sam, więc tutaj nie będzie zbytniej różnicy.
Jeżeli chodzi o stabilność to również muszę się zgodzić, że T-Mobile działa lepiej. Był czas, że Orange to była jedna, wielka awaria, ale teraz jest już chyba lepiej. VoLTE w Orange chyba (?) nadal nie działa, ale niech ktoś inny to potwierdzi ;)
W T-Mobile masz poprawnie działające VoLTE i VoWiFi, a już na pewno lepsze, niż te w Orange.
Jedyne czego w T-Mobile brakuje to przełączanie z 3G do LTE podczas trwającej transmisji danych, ale pewnie i to już niedługo zobaczymy.

Poza aspektami technicznymi mnie T-Mobile przekupiło po prostu ofertą, bo tą mają aktualnie najlepszą. Dużo aplikacji, które nie ściągają pakietu danych, itp.
Jakby coś to pytaj :)

Ekstra, dziękuję Ci bardzo za odpowiedź :) To już wiem gdzie pójdę :)
Tomaszfraczek
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez Tomaszfraczek » 19 sty 2018, o 14:28

ReVoLTEa napisał(a):

Jeżeli chodzi o T-mobile i Orange to są to sieci raczej bardziej rozwojowe niż plus. (Mam obie, miałem też plusa i wypadał gorzej).
Co do T-mobile i Orange to największe różnice między nimi pomijając aspekty techniczne są w "polityce firmy". Na to też musisz zwrócić uwagę.
Szczególnie chodzi o to że T-mobile bardziej dzieli klientów abonamentowych od prepaid w dostępie do usług (np. VoLTE, czy sztuczne ograniczanie transferu do 15Mbps w prepaidzie T-mobile).
Orange nie stosuje aż tak daleko idących podziałów natomiast jest (było) bardziej podatne na awarie niż T-mobile. Obecnie od jakiegoś czasu wydaje się że się z tym ogarnęli trochę.
Obie sieci działają na Networks! i mają dużo więcej stacji niż plus czy play w dodatku lepiej wyposażonych modernizowanych i w jakiejś standaryzacji (w przeciwieństwie do plusa).

Dzięki za odpowiedź :)
Tomaszfraczek
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez kozien70 » 19 sty 2018, o 15:21

Pamiętaj jeszcze o szczególe: w T-mobile VoLTE i VoWiFi jest tylko w abonamencie. W prepaid zapomnij.
kozien70
Spamer ;)
Spamer ;)

Model telefonu: Galaxy S9+
Sieć: W4

Postprzez Mixiorek » 19 sty 2018, o 15:30

I jeszcze U900 tylko od Orange na rubieżach wschodnich. 20-30km od granicy w głąb kraju. Jeżeli tam nie bywasz to Ciebie nie dotknie.
Mixiorek
Spamer ;)
Spamer ;)

Pochwały: 3
Sieć: Każda

Postprzez Tomaszfraczek » 19 sty 2018, o 15:56

Na szczęście tam nie bywam:) Właśnie interesuje mnie tylko oferta na abonament na firmę, w T-mobile widzę fajną ofertę bez limitu, więc to mi odpowiada.
Tomaszfraczek
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez ja.michal » 19 sty 2018, o 21:56

kozien70 napisał(a):Jest to bardzo duży minus T-mobile. W Orange działa to już od dłuższego czasu poprawnie, w T-mobile nadal trzeba wyłączać aktywną transmisję, by wrócić z 3G do LTE.

W Orange zauważyłem, że zależy od rejonu. Ostatnio jechałem w rejonie ze sprzętem NSN i nadawałem w Periscope, który ma uplink 0,7-2 Mbps i niestety po przejściu z LTE do 3G zerwało transmisję, trzeba było ponownie ręcznie aktywować nadawanie już w 3G.
ja.michal
Spamer ;)
Spamer ;)

Pochwały: 21

Postprzez Wulo » 20 sty 2018, o 12:04

Co do VoLTE w T-mobile to u mnie ostatnio nie jest tak "różowo". Nie przełącza płynnie rozmowy z VoLTE do 3G, tylko zrywa połączenie. Zgłoszenie męczą w t-mobile od listopada. Ostatnio nawet jeden konsultant powiedział, że nie mają "technicznej możliwości przełączyć rozmowę z VoLTE do 3G" :roll: a na stronie t-mobile jak byk jest napisane "Automatyczne i nieodczuwalne przełączanie się trwającej rozmowy pomiędzy sieciami VoWiFi i VoLTE oraz VoLTE i 3G. T-mobile nie potrafi znaleźć problemu, co miesiąc rabatują nam abonament.
Problem jest u mnie na SONY Xperia XZ Premium, bart i siostra Xperia XZ. Tak ostatnio już nawet myślę, czy może to być wina telefonów, w tym przypadku SONY?
Wulo
Młody wyjadacz
Młody wyjadacz

Pochwały: 4
Model telefonu: Sony Xperia XZ Premium
Sieć: T-mobile

Postprzez piotrzet » 20 sty 2018, o 12:25

Ja na XZ Premium nie ma takiego problemu przełącza się bez problemu natomiast jest inny nawet po mimo bardzo dobrego zasiegu LTE większość rozmów kończy się w 3G zamiast cały czas w LTE
http://www.speedtest.net/result/a/4297134853.png
piotrzet
Spamer ;)
Spamer ;)

Model telefonu: Sony Xperia XZ Premium
Sieć: T-Mobile

Postprzez 6230i » 20 sty 2018, o 18:42

Orientuje sie ktos ile czasu moze trwac rozpatrywanie wniosku (RWDZ) na pozwolenie budowy masztu? U mnie w miescie Orange zlozyl wniosek pod koniec czerwca i caly czas jest w trakcie rozpatrywania. W miedzy czasie byly jakies uzupelnienia wniosku, a ostatni jest z:

UZUPEŁNIENIE DOKUMENTACJI (art. 35 ust. 3 Prawa budowlanego)
Czy inwestor był wezwany do uzupełnienia dokumentacji: Tak
Data wysłania postanowienia: 2017-08-28
Data otrzymania uzupełnienia dokumentacji/upływ terminu na uzupełnienie: -

Tak jak by uzupelnienie wzniosku wciaz nie zostalo wyslane.
6230i
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez bed » 21 sty 2018, o 02:39

Ogólnie to urząd ma bodajże 65 dni na rozpatrzenie wniosku, ale być może przedstawiciel inwestora cały czas uzupełnia braki. Jeśli nie uzupełnili braków to urząd powinien w piśmie napisać, że jeśli nie uzupełnią to wniosek pozostanie bez rozpatrzenia. Równie dobrze ktoś mógł nie uzupełnić RWDZ - ot błąd człowieka.
bed
Spamer ;)
Spamer ;)

Sieć: LTE+WCDMA

Postprzez Spacedust » 21 sty 2018, o 18:37

Spacedust
Spamer ;)
Spamer ;)

Pochwały: 5
Model telefonu: Apple iPhone SE 64 GB - Huawei E3372s-153
Sieć: PLAY