DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 29 z 33
  • 1
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 33
 #966426  autor: Gregrin
 15 gru 2017, 17:55
kaspeed pisze:No oferta dobra nie mowię że nie.Ja dalej gnije w Popie i mam dylematy.cCzy na Free przejsc.
Pytanie ile jest ci potrzebne ;) Te 20GB (z ponad 3 letnim stażem) to i tak więcej niż u konkurencji a kolejne odnowienia to +1GB. Oczywiście zmieniając na free masz od razu +15GB nie tracąc stażu czyli praktycznie tylko 5% więcej do skarbonki. Robiąc myk z przeniesieniem z innej sieci zyskasz dodatkowo 15GB a jak się uda to pewnie jeszcze 50GB na 3 miesiące za polecenie ;)
Czyli 3m-ce gratis i 30GB więcej jeśli się przeniesiesz ;)
 #966904  autor: areksz
 17 gru 2017, 17:30
u mnie jest chyba tych GB dodawanych więcej niż normalnie, ostatnio konto ładowałem ostatniego dnia Grunwaldem chyba 30 sierpnia A.D: po wejściu w konto widzę, że dostaję od łoryndz po 120GB za odnowienie pakietu do wszystkich (kasa schodzi z Grunwaldu nic więcej nie ładowałem konto główne około 87PLN) numer od chyba 2 lat w mandarynce :) free dla przenoszących...

prScr https://imgur.com/a/x5ek2
 #966928  autor: kaspeed
 17 gru 2017, 19:26
Wszystko możliwe nie mowie że nie.Błędy sie zdarzają.Ale patrzcie co sie stało:) Naprawili widoczność pakietu w UE:) :mrgreen:

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #966944  autor: Gregrin
 17 gru 2017, 20:28
areksz pisze:po wejściu w konto widzę, że dostaję od łoryndz po 120GB za odnowienie pakietu do wszystkich (kasa schodzi z Grunwaldu
A może po prostu ci zostaje z zeszłego miesiąca + któryś z kolei +1GB i podstawowe 35GB ?
No i GB ciągnie ci chyba w pierwszej kolejności z pakietu a nie z grunwaldu ??
 #967512  autor: biala1991
 20 gru 2017, 23:28
Gregrin pisze:Mam pytanko jak wygląda wyłączanie usług cyklicznych w orange ?? Po wyłączeniu usługi staje się ona aktywna??
Chodzi o to czy po wyłączeniu od razu staje się nieaktywna? Wydaje mi się, że tak to działa w każdej sieci, dezaktywacja następuje od ręki :) Co mnie zdziwiło w Orange (tak przynajmniej odbywa się to w przypadku promocyjnej wersji Rozmów do komórkowych) dopóki na koncie jest aktywna opcja 7dniowa nie można uruchomić opcji 31dniowej. TM w sytuacji "nakładania się" usług nie ma problemu, żeby wyłączyć aktywną ofertę a włączyć (i pobrać kasę :) ) za kolejną. Jeśli np. mamy aktywny pakiet 60min i włączymy pakiet 120min to ten wcześniejszy zostanie skasowany choćby do końca okresu ważności został cały miesiąc :)
 #967519  autor: Gregrin
 20 gru 2017, 23:49
biala1991 pisze:Wydaje mi się, że tak to działa w każdej sieci, dezaktywacja następuje od ręki
Na pewno nie w każdej ale nie pamiętam właśnie gdzie jak jest ;) Chyba w plusie tak było. To ze nie można włączać innego pakietu mając jeden (wykluczanie) tez chyba było w plusie. Na 99% jest tez w fakt miedzy niektórymi pakietami.

Ja ponawiam pytanie. Jak jest w orange ?? Pakiet się wyłączy (jednostki znikają) czy pakiet jest aktywny do końca swojej ważności i tylko się nie odnowi ??
 #967524  autor: rudymax
 21 gru 2017, 00:30
Gregrin pisze:Ja ponawiam pytanie. Jak jest w orange ?? Pakiet się wyłączy (jednostki znikają) czy pakiet jest aktywny do końca swojej ważności i tylko się nie odnowi ??
O ile dobrze pamiętam, to pakiet znika w momencie wyłączenia. Zaraz po Świętach będę musiał wyłączyć aktywny pakiet na jednym numerze przed upływem terminu ważności, to potwierdzę.
 #967550  autor: biala1991
 21 gru 2017, 08:08
rudymax pisze:
Gregrin pisze:Ja ponawiam pytanie. Jak jest w orange ?? Pakiet się wyłączy (jednostki znikają) czy pakiet jest aktywny do końca swojej ważności i tylko się nie odnowi ??
O ile dobrze pamiętam, to pakiet znika w momencie wyłączenia.
Moim zdaniem to jest logiczne, bo jak by to wyglądało w praktyce? Załóżmy, że po wyłączeniu pakietu cyklicznego na koncie do końca okresu zostają niewykorzystane GB. Ponieważ pakiet cykliczny został zdezaktywowany mam prawo włączyć ten sam pakiet w wersji jednorazowej i wtedy GB z obu pakietów (które są chyba na tym samym subkoncie) zsumowałyby się. To zbyt piękne, żeby mogło tak działać :)
 #967568  autor: Gregrin
 21 gru 2017, 09:50
biala1991 pisze:bo jak by to wyglądało w praktyce?
Wyłączając, pakiet po prostu by się nie odnowił a trwał do końca swojej ważności. Pakiet jest ale nie musisz się bać (czekać z wyłączeniem do ostatniej chwili) ze się odnowi i zabierze ci kasę. W ten sposób pakiet wyłączasz ale nie zabierają ci nic z niego bo jakby wyłącza się jedynie samo jego odnowienie.
Jeśli tak nie jest to jest problem wstrzelić się z momentem wyłączenia. Chcąc wykorzystać pakiet do końca, trzeba go dezaktywować jak najpóźniej co niesie ryzyko ze wyłączy się go już po odnowieniu i straci cały....
Innymi słowy, czy jest możliwość wyłączenia odnowienia ?


Przykład z Faktmobile:
5. Dezaktywacja Usługi następuje w ciągu 24 godzin od chwili wykonania jednej z czynności opisanej powyżej.
8. Po dezaktywacji Usługi i po upłynięciu okresu rozliczeniowego za Usługę opłaty za połączenia naliczane są zgodnie z Cennikiem Fakt Mobile.
I jest tam gdzieś punkt ze można włączyć tez inne pakiety. Cały regulamin https://www.faktmobile.pl/download/regu ... .2017..pdf
biala1991 pisze:To zbyt piękne, żeby mogło tak działać :)
Net w pakietach Orange i tak nieregulaminowo się sumuje. Gdyby ktoś chciał zapłacić 25zl żeby odnowić sobie tylko pakiet netu to nie uważam tego za eldorado. Orange za 25zl/30dni wycenił nolimit rozmów, sms i paczkę netu. Gdyby ktoś chciał im zapłacić 50zl za 40dni takiego samego tylko z podwojonym netem to raczej oni stratni by nie byli bo normalnie za 50zl dostaje się to na 60dni.
 #967644  autor: biala1991
 21 gru 2017, 15:12
Gregrin pisze:8. Po dezaktywacji Usługi i po upłynięciu okresu rozliczeniowego za Usługę opłaty za połączenia naliczane są zgodnie z Cennikiem Fakt Mobile.

Może tak jest u wirtualnych ale w W4 nie wydaje mi się (to oczywiście moje przypuszczenie :) ).
Gregrin pisze: Chcąc wykorzystać pakiet do końca, trzeba go dezaktywować jak najpóźniej co niesie ryzyko ze wyłączy się go już po odnowieniu i straci cały...
To że z wyłączaniem cyklicznych wiąże się ryzyko jest właśnie na rękę operatorowi, bo to klient będzie ponosił straty a strata klienta=zysk firmy.

I tu dochodzimy do kwestii dla kogo to jest eldorado :)
Gregrin pisze:Gdyby ktoś chciał im zapłacić 50zl za 40dni takiego samego tylko z podwojonym netem to raczej oni stratni by nie byli bo normalnie za 50zl dostaje się to na 60dni.

Trzeba pamiętać, że uzyskanie bonusa za doładowanie wymaga.. doładowania, (np 50zł) a to nie to samo co wykupienie dwóch pakietów za 25zł ze środków, które posiadamy zamrożone na koncie. Pewnie jest spora grupa użytkowników, którzy zasilali i korzystali tylko z bonusa, bo do lipca dawał się wygodnie przedłużać. Teraz na koncie mają skarbonki a bonus z ograniczonym terminem ważności nie jest już tak opłacalny. Dla nich dalsze topienie kasy w doładowania nie ma sensu, rozwiązaniem są pakiety. Przyznaje, że to może nie jest jakaś uniwersalna opcja ale w tej sytuacji korzystna, np dla mnie :)

Upieram się jednak przy tym o czym pisałam na początku :) Dlaczego operator miałby robić dobrze klientowi ułatwiając mu wyłączanie cyklicznego pakietu, który jest dla niego źródłem dochodu? To nie leży w interesie opa :)
 #967650  autor: rudymax
 21 gru 2017, 15:39
biala1991 pisze:Może tak jest u wirtualnych ale w W4 nie wydaje mi się (to oczywiście moje przypuszczenie ).
W Play wyłączenie pakietu cyklicznego powoduje, że pakiet się nie odnowi. Natomiast środki pozostają do wykorzystania, do końca ważności "wyłączonego" pakietu
 #967657  autor: 24bis24
 21 gru 2017, 16:15
rudymax pisze:W Play wyłączenie pakietu cyklicznego powoduje, że pakiet się nie odnowi. Natomiast środki pozostają do wykorzystania, do końca ważności "wyłączonego" pakietu
do końca nie jest to prawda :D
Jest choć nie dostępna już taka taryfa Play karta w której włączenie pakietu cyklicznego oznacza wyczyszczenie konta głównego do zera pomimo wyłączenia pakietu.
W następnym miesiącu cykliczny pakiet sam się aktywuje jest wyłączony przyznaje pakiet.
Nawet BOK nie pomoże ponieważ regulamin tak stanowi.

ZM we Freshu Darmowe rozmowy i SMSy w Play
 #967667  autor: biala1991
 21 gru 2017, 17:06
rudymax pisze:W Play wyłączenie pakietu cyklicznego powoduje, że pakiet się nie odnowi. Natomiast środki pozostają do wykorzystania, do końca ważności "wyłączonego" pakietu
No to jestem pozytywnie zaskoczona. Nie spodziewałam się, że klient, który dezaktywuje pakiet może być nagrodzony możliwością dalszego korzystania z tego pakietu :)
24bis24 pisze:Jest choć nie dostępna już taka taryfa Play karta w której włączenie pakietu cyklicznego oznacza wyczyszczenie konta głównego do zera pomimo wyłączenia pakietu.
Niewyłączalny pakiet :) Aż dziwne, że Play wycofało go z oferty, przecież to żyła złota :)
 #967809  autor: tele2017
 22 gru 2017, 18:39
Orange potrafi zaskoczyć. Kiedyś człowiek (klient tej firmy) obudzi się poprostu z ręką w nocniku.
O tu szczegóły: http://www.telepolis.pl/wiadomosci/plat ... 40895.html
Nie będziemy już mieli możliwości łatwego składania reklamacji, bo zlikwidowali te usługe poprzez strone WWW mój orange.
Na FB w komentarzach mają grad skarg i pretensji. Widać że dobrze w tej firmie nie jest. Zlikwidowali więc kanały łatwego i darmowego dostępu do teleoperatorów. Niektórym sie zapewne odechce wydzwaniać ze skargami z błahego powodu.
 #967833  autor: tele2017
 22 gru 2017, 19:35
No to może z tym być tak jak ze stroną www mój orange. Jeśli masz zupełnie puste konto zero GB, to jedyną stroną na którą możesz wejść w Necie to ta z mój orange. A jak wchodzisz na nią mając jakiś pakiet Neta to oczywiście transfer odliczy.
  • Strona 29 z 33
  • 1
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 33
  • 1
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 33