DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #965424  autor: marryjan
 10 gru 2017, 18:45
Witam. Chciałbym kupić telefon w prezencie dla żony. Szukam sprzętu, który przede wszystkim będzie stabilnie i bez ścinek działał przy standardowym użytkowaniu (z fanaberii żona gra w Farm Heroes saga i używa nawigacji googla)), robił przyzwoite zdjęcia i będzie dobrze się z niego rozmawiało (normalnie i przez apki). Telefon koniecznie musi posiadać polskie menu i dostęp do Sklepu Play (odpadają zakupy w Chinach).
Budżet to około 500 zł.
Po tygodniach poszukiwań udało mi się wyłonić trzy modele finalistów:

Xiaomi Redmi 4a (plusy: dobra bateria, przyzwoity procek)

LG X Screen (plusy: przyzwoity aparat, wygląd, poza tym żona do tej pory używała LG G2 mini i bardzo sie do niego przyzwyczaiła)

Huawei P8 Lite (plusy: 8 rdzeniowy procek, sam go używam od ponad roku i jestem bardzo zadowolony)

Oczywiście jeśli ktoś ma inne propozycje chętnie wezmę je pod uwagę.
Najbardziej zależy mi na opiniach użytkowników tych telefonów bo specyfikacje znam mam wrażenie na pamięć. Problem z przełożeniem tych wszystkich cyferek i literek na codzienne użytkowanie.
Z góry dziękuję za pomoc.
 #965435  autor: merigaw
 10 gru 2017, 19:13
Osobiście odradzam Redmi 4a.Ma go moja koleżanka i powiem tak;
słaby procesor,kiepskie zdjęcia,a i z rozmowami bywa różnie.
Najlepszym wyborem z tych telefonów,przy twoich wymaganiach będzie Huawei p8 lite.Ja bym jeszcze rozejrzała się za samsungiem J5 2017.
 #965439  autor: ReVoLTEa
 10 gru 2017, 19:22
marryjan pisze:Witam. Chciałbym kupić telefon w prezencie dla żony. Szukam sprzętu, który przede wszystkim będzie stabilnie i bez ścinek działał przy standardowym użytkowaniu (z fanaberii żona gra w Farm Heroes saga i używa nawigacji googla)), robił przyzwoite zdjęcia i będzie dobrze się z niego rozmawiało (normalnie i przez apki). Telefon koniecznie musi posiadać polskie menu i dostęp do Sklepu Play (odpadają zakupy w Chinach).
Budżet to około 500 zł.
Nisko cenisz tę żonę :lol:
Prawde mówiąc ciężko będzie w założonym budżecie kupić coś przyzwoitego jesteś skazany na chińskie straganowce ksjałomi, jak już musisz to Huaweia albo zwiększyć budżet i coś z Samsunga.
 #965465  autor: marryjan
 10 gru 2017, 21:51
merigaw

Samsung rzeczywiście fajny ale niestety koło 700zł. Mimo to bede polował na jakąś okazję.

ReVoLTEa

Żonę cenię dużo bardziej ale jak to się mówi wyżej d... nie podskoczysz :D . Nie chce brać telefonu z cyrografem od operatora i nie chcę brać go na raty stąd kwota 500 zł (może 600 jak coś spoko będzie drożej).

Eragon

Myślałem też o 4x i szczerze mówiąc po Waszych komentarzach chyba dołożę kasy.

Do wszystkich natomiast mam pytanie czy podane przeze mnie telefony to rzeczywiście szajs który będzie się zacinał i gubił zasięg, a na otwarcie apki będe czekał 5 minut? Wiem że w tych pieniądzach ciężko o flagowca, ale chodzi mi o telefon który będzie płynnie działał wykonując podstawowe zadania (plus proste apki). Sam mam P8 lite i musze powiedzieć, że działa bardzo płynnie, bez zwisów i mulenia a wykorzystuję go zdecydowanie większej ilości bardziej obciążających programów.
 #965660  autor: marryjan
 11 gru 2017, 19:14
Witam ponownie.
Zdecydowałem się jednak dołożyć do 700 zł i zostać przy Huawei. Planuje zakup P8 lite wersja 2017 lub Honor 7 lite zależy co trafi się w lepszej cenie.
 #966249  autor: Lawrence72
 14 gru 2017, 21:35
W tym segmencie cenowym najlepsze propozycje to Xiaomi a konkretnie 4A lub jeżeli jesteś w stanie coś dorzucić to 4X. Bardzo dobre parametry jak na swoją cenę, największy mankament to aparat pod tym względem większość modeli będzie lepszym wyborem :)