DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #959037  autor: Klucz Mobile
 02 lis 2017, 13:16
Artykuł do zapoznania się z tematem wątku

Po przeprowadzeniu szeregu negocjacji znaleźliśmy wspólną płaszczyznę porozumienia z właścicielami aplikacji Pinngle. Ten komunikator jest stabilny, solidny, bardzo dobrze zabezpieczony, jeszcze żadnemu państwu nie udało się go zablokować (wierzcie mi, działa nawet w Korei Północnej). W komunikatorze zawarte są wszystkie możliwe funkcje występujące u konkurentów: głosowe nagrania, wiadomości, filmy wysokiej jakości, połączenia z komunikatora na telefon, HD Voice, niskie zużycie baterii, niskie zużycie transferu danych, zdolność do pracy bez 3G (tylko głos). Przetestowany został przez ponad dwa miliony osób. Ale co najważniejsze – zarówno dla nas, jak i deweloperów – Pinngle realizuje potrzebę połączenia starych, dobrych rozmów telefonicznych oraz nowoczesnej aplikacji do komunikacji przez smartfony.

https://mvno-gsm.pl/kapitan-oczywistosc/
Ostatnio zmieniony 10 sty 2018, 13:11 przez Klucz Mobile, łącznie zmieniany 1 raz.

www.klucz.net

https://www.facebook.com/KluczMobile
 #959157  autor: Klucz Mobile
 03 lis 2017, 08:13
Łatwo jest wspominać to wszystko patrząc wstecz. Jeszcze tam – w epokę przed godziną Z. Pamiętam, jakby to było wczoraj. Świt w ogromnym mieście. W kanałach łączności zaczął się ruch i liczne numery telefonów budziły się jak zwykle – 5 budzików, podać pogodę, informacje o korkach ulicznych. Te miały szczęści i zostały prywatnymi numerami – dbano o nie, sprzedawano je, przenoszono z sieci do sieci, w ogóle, to chciałbym tak żyć. To nie są te złe numery nocnych call center, które przed świtem odłączały się i nie mogły już dojść do siebie do następnego wieczoru. To była ta godzina, kiedy w kanałach nie błyskały już jaskrawe linki do przelatujących w nocnym kanale numerów premium… które, co prawda, żyły tak samo krótko jak barwnie będąc na topie w sieci, można tu rozwijać temat do nieskończoności, ale nie jestem przyzwyczajony do tych wstępnych pieszczot…ale, cholera…
Aha, zapomniałem przedstawić się…Jestem numerem technicznym, 727800800. Biuro obsługi abonenta 24-7. Takim samym, jak był mój towarzysz pracy 727800801. Wiecie, dlaczego trafiły się nam takie durne numery? Cholera, nie uwierzyłem, jak się dowiedziałem – żeby abonent nie mylił się podczas liczenia, ile zer wybrał.
Tak, do cholery, należę do tych chłopaków typu numery komunalne lub numery Policji. Ale nie jestem wirtualną automatyczną centralą telefoniczną, albo tfu… numerem zombie. Za mną stoi operator służby technicznej. Zawsze gotowy służyć pomocą. MikroChip i jego matka Bell spieszą na pomoc. A wiec, tak…
Pierwszy telefon był od numeru kierowcy – młoda klientka podała swój numer…po tygodniu przyszedł ticket na zapomniane rękawiczki i przy oddzwanianiu na niego…numer nie istniał. Sprawdzono logi i faktycznie – ewidentnie jest wejście i wyjście na nią…ale jej samej już nie ma. To była godzina Z. A dalej zaczęło się już bez przerwy:
O jedenastej przestały przechodzić połączenia na dwa numery z aukcji internetowych. Według logów były – zazwyczaj do takich potem są wysyłane różne reklamy i ciągle narzekają na spam. A tu – po prostu zniknęły. I widzimy, jak bezskutecznie, jakby głową o ścianę, walą tam numery - reklamodawcy.
Pod wieczór wpłynął sygnał alarmowy z licznika statystyki od rozłączonych par. Chłopak, czy dziewczyna zostawiali numer do dzwonienia, wszystko niby było normalnie, potem zaczęli znikać. A później się zaczęło.
Wszędzie zaczęły pojawiać się numery zombie. Wyjaśniliśmy, że atakom zostały poddane numery techniczne, które nigdy nie były na nikogo zarejestrowane i które nigdy nie były przenoszone z jednej sieci do drugiej. W dziale nazywaliśmy je z kolegami inaczej, ale dajmy temu spokój… One były i równocześnie ich nie było. Ich nie można przenieść, ich nie można kupić. Można je tylko wynająć i będą one żyły dokładnie tyle, ile gospodarz będzie je karmić i przedłużać. I zaczęły one ożywać. Nawet cyborgi z IoT i numery boty zwiesiły się ze zdziwienia. Nie było im straszne, że mają przed sobą tylko 30 dni i jeżeli nie zostaną przedłużone, wrócą do puli szarej masy numerów, aby ktoś je kiedyś znów ożywił.
A z moim towarzyszem pracy 727800801 ogólnie wszystko jest w porządku. Nie będę opowiadał, co z nim było – on tego nie lubi. Za nim również stoi 24/7 żywy operator z dziarskim głosem…
Tylko powiem Wam – jest to linia obsługi w sprawach numerów zombie…
Ostatnio zmieniony 10 sty 2018, 13:12 przez Klucz Mobile, łącznie zmieniany 1 raz.

www.klucz.net

https://www.facebook.com/KluczMobile
 #959160  autor: gtoni13
 03 lis 2017, 08:24
Phi !! odkrywacie to co juz dawno istnieje -voip.
Tyle szumu o NIC, a przepraszam o KASE.
W Halonet mam nr za1 zl rocznie tu za 1,5 $ miesiecznie - kpina, dziekuje nie skorzystam !
gtoni
 #959451  autor: gtoni13
 04 lis 2017, 19:30
Pierdzielicie o tym szyfrowaniu, jakby to zwyklemu uzytkownikowi bylo potrzebne/ jutek/
Dajecie sobie robic wode z mozgu. Jak kto potrzebuje podsluchac /panstwo/ to i tak podslucha.
 #959472  autor: jutek
 04 lis 2017, 21:16
Nie podsłucha, cudów nie ma, a przynajmniej nie przy aktualnym poziomie rozwoju technologicznego czy też bez wydawania grubych milionów/miliardów dla konkretnego przypadku (nie mówię tu o szyfrowaniu w wynalazku Klucza, bo go nie znam, tylko o szyfrowaniu w ogóle). A jest potrzebne i zwykłemu użytkownikowi, niektórzy szanują swoją prywatność, rozumiem że są też tacy, którym by nie przeszkadzał nawet obowiązkowy monitoring pokojów w mieszkaniu każdego obywatela 24h na dobę z podglądem na policji i u odpowiednich służb, bo przecież "nie robią niczego złego".
P.S. Różni ludzie mają różne potrzeby. Osobiście raczej nie skorzystam z tej usługi Klucza, ale są tacy, którym się przyda, oferuje jednak trochę co innego niż Halonet.
 #959476  autor: gtoni13
 04 lis 2017, 21:30
Jednym a atutów Pinngla wg Klucza jest mozliwosc dzwonienia na zwykle telefony. I co tu pomoze
szyfrowanie w Pinnglu jak i tak koncowka idze po zwyklym drucie, podsłuchuj kto chce. Pic na wode
caly ten Klucz z Pinnglem.
 #959900  autor: kowal2200
 07 lis 2017, 09:16
Kluczu, to co oferujecie już istnieje od dawna i nazywa się WiFi Calling, jest bezpłatne dla klientów i umożliwia wykonywanie połączeń w ramach istniejących pakietów. Tu Ameryki nie odkryliście, nie bardzo rozumiem po co np. Ukraincowi dodatkowy i wirtualny numer z Klucza?
Waszej szansy bym bardziej upatrywał w innym rozwiązaniu, oferowanie ukraińskich numerów (komórkowych bądź stacjonarnych) na numerach Klucza najlepiej wdzwanianych tak aby taka osoba mogła podać numer rodzinie i bezpłatnie odbierać połączenia na terenie Polski nie narażając bliskich na koszty rozmów międzynarodowych. Takie rozwiązanie oferuje np. Truphone. I taka sama usługa dla przedsiębiorców z Wólki Kosowskiej oraz bok w ich języku plus strona WWW.
 #959928  autor: Klucz Mobile
 07 lis 2017, 12:08
kowal2200 pisze:Kluczu, to co oferujecie już istnieje od dawna i nazywa się WiFi Calling, jest bezpłatne dla klientów i umożliwia wykonywanie połączeń w ramach istniejących pakietów. Tu Ameryki nie odkryliście, nie bardzo rozumiem po co np. Ukraincowi dodatkowy i wirtualny numer z Klucza?
Waszej szansy bym bardziej upatrywał w innym rozwiązaniu, oferowanie ukraińskich numerów (komórkowych bądź stacjonarnych) na numerach Klucza najlepiej wdzwanianych tak aby taka osoba mogła podać numer rodzinie i bezpłatnie odbierać połączenia na terenie Polski nie narażając bliskich na koszty rozmów międzynarodowych. Takie rozwiązanie oferuje np. Truphone. I taka sama usługa dla przedsiębiorców z Wólki Kosowskiej oraz bok w ich języku plus strona WWW.

z Ukrainy na Klucz już dziś można dzwonić za 10 groszy.

Jeśli chodzi o wirtualny numer to jest to case dotyczący prywatności. Nie chcesz dawać swój numer telefonu, dajesz wirtualny, albo mieszkając za granicą dajesz ten numer komuś w PL i ten ktoś dzwoni do ciebie zadarmo. Dla Abonentów Klucz usługa poczty głosowej na wifi calling będzie całkowicie darmowa. Wszystkie nagrania oraz nieodebrane połączenia przyjdą Tobie na Pinngle jak tylko się podłączysz.

www.klucz.net

https://www.facebook.com/KluczMobile
 #959951  autor: Klucz Mobile
 07 lis 2017, 15:09
wasylek pisze:czyli mamy niezarejestrowany numer na nikogo tak? Jak koszt takiego numeru?
numer będzie zarejestrowany, ponieważ kupujesz go za pomocą karty kredytowej
koszt 4-6 PLN/mieś

na razie nie ma opcji kupna wirtualnych numerów, pracujemy nad tym razem z Pinnglem oraz Polkomtelem. Póki co, zachęcamy do ściągnięcia aplikacji i podłączenia się pod kanal Klucz Mobile :smt006

www.klucz.net

https://www.facebook.com/KluczMobile
 #959957  autor: everymen
 07 lis 2017, 15:32
Klucz Mobile pisze: na razie nie ma opcji kupna wirtualnych numerów, pracujemy nad tym razem z Pinnglem oraz Polkomtelem. Póki co, zachęcamy do ściągnięcia aplikacji i podłączenia się pod kanal Klucz Mobile :smt006
Zaraz, zaraz to co ja kupiłem za 1,5$? Kraj: Polska, Klucz, mobile nr 7278XX7XX?:P
Nawet działa, udało mi się połączyć z tym numerem, ale na pierwszy rzut ucha, to jakość połączenia jest raczej kiepska.
 #959980  autor: kowal2200
 07 lis 2017, 18:38
Klucz Mobile pisze:
kowal2200 pisze:Kluczu, to co oferujecie już istnieje od dawna i nazywa się WiFi Calling, jest bezpłatne dla klientów i umożliwia wykonywanie połączeń w ramach istniejących pakietów. Tu Ameryki nie odkryliście, nie bardzo rozumiem po co np. Ukraincowi dodatkowy i wirtualny numer z Klucza?
Waszej szansy bym bardziej upatrywał w innym rozwiązaniu, oferowanie ukraińskich numerów (komórkowych bądź stacjonarnych) na numerach Klucza najlepiej wdzwanianych tak aby taka osoba mogła podać numer rodzinie i bezpłatnie odbierać połączenia na terenie Polski nie narażając bliskich na koszty rozmów międzynarodowych. Takie rozwiązanie oferuje np. Truphone. I taka sama usługa dla przedsiębiorców z Wólki Kosowskiej oraz bok w ich języku plus strona WWW.

z Ukrainy na Klucz już dziś można dzwonić za 10 groszy.

Jeśli chodzi o wirtualny numer to jest to case dotyczący prywatności. Nie chcesz dawać swój numer telefonu, dajesz wirtualny, albo mieszkając za granicą dajesz ten numer komuś w PL i ten ktoś dzwoni do ciebie zadarmo. Dla Abonentów Klucz usługa poczty głosowej na wifi calling będzie całkowicie darmowa. Wszystkie nagrania oraz nieodebrane połączenia przyjdą Tobie na Pinngle jak tylko się podłączysz.
Miałem kiedyś taką usługę w Play, faktycznie czasami się przydaje. Ale tu też bym się bał jakości VoiP bo faktycznie tak jest realizowana.
Ściągnąłem kilka dni temu tą aplikację ani nie jest rewelacyjna ani jakaś ostatnia, ale na pewno nikt ze znajomych z niej nie korzysta. Widziałem że można też kupić numery w rożnych krajach, chociaż ceny raczej nie zachęcają. Życzę powodzenia mimo wszystko, bo klienci się przyzwyczajają bardziej do usług niż operatora :wink: