DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #957641  autor: jarekt
 25 paź 2017, 15:06
- Bonus GB trafia oczywiście na standardowe konto z GB i je przedłuża (choć jeszcze nie ma 100% gwarancji, że "skutecznie");
Dzisiaj mogę potwierdzić, że przedłużenie tym bonusem już posiadanych GB jest "skuteczne" (GB ważne do wczoraj na testowym numerze, niby przedłużone do 23 listopada, dzisiaj powinny przepaść gdyby przedłużenie było "pozorne" - jak się dzieje np. z bonusami GB za przeniesienie i rejestrację - jednak tak się nie stało i GB są nadal na koncie).

Dodam również, że wspomniany przeze mnie w pierwszym wpisie punkt regulaminu jest zaprogramowany "odpowiednio" :).

Co ciekawe wczoraj ("przypadkowo" po moim przedwczorajszym wpisie) zniknęła możliwość wybrania konkretnego dnia miesiąca do cyklicznego doładowania. Obecnie jest tylko do wyboru tydzień, 2 tygodnie i miesiąc, dzięki czemu rozwiązano problemy (wątpliwości) opisane przeze mnie w dłuższym wpisie powyżej.

Pozostaje więc jeszcze jedna niewiadoma: o której dokładnie jest obciążana karta w kolejnym cyklu i po jakim czasie od tego momentu jest realizowane faktyczne doładowanie i przyznawany jest bonus GB.
Ma to kluczowe znaczenie dla automatycznego przedłużania posiadanych GB bonusem GB uzyskanym z doładowania, w miesiącach, w których poprzedni miesiąc miał 31 dni.

Jeśli np. ustalimy cykliczne doładowanie na 15. dzień miesiąca (przystępując do promocji tego dnia), to np. 15 marca otrzymamy kolejne doładowanie i bonus GB, który przedłuży nam GB do 14 kwietnia do 23:59.
Kolejne cykliczne doładowanie odbędzie się 15 kwietnia i jeśli to się stanie np. o 9:00, to konto z GB w tym momencie będzie już wyzerowane (stanie się to około 1:00).
Dlatego jest ważne, czy obciążenie karty i doładowanie odbywa się tuż po północy (tak jak przyznawane są pakiety cykliczne) czy dzieje się to "niechcący" o znacznie późniejszej porze.

Oczywiście jeśli ktoś odpali sobie dodatkowo standardowy pakiet cykliczny np. 700MBza5zł 16. dnia miesiąca, a doładowanie cykliczne 5zł ustawi sobie na 15. dnia miesiąca, to niczym się nie musi w ogóle przejmować. W Formule będzie więc miał do dyspozycji zawsze kumulujące się 1200MB co miesiąc (około 14,4GB na rok) i Stan Darmowy w cenie doładowania 5zł miesięcznie - bezobsługowego bo automatycznie pobieranego z karty/konta.
 #958142  autor: sodapro
 27 paź 2017, 22:45
Mam takie pytanie do zorientowanych w temacie.

Jeżeli pakiet danych wraz z GB pozyskanymi z akcji #smakwakacji mam ważny do 4.11. To uaktywnienie automatycznego doładowania mastercard w dniu 28.10, będzie skutkowało pozyskaniem bonusu (dane pakietowe), który będzie przedłużał o 30 dni licząc od 28.10, czy od daty końcowej 4.11?
 #958342  autor: jarekt
 29 paź 2017, 11:28
@sodapro, w tej chwili (bo kilka dni temu działało inaczej) otrzymasz bonus licząc od dnia przystąpienia do promocji (i pierwszego obciążenia karty), a kolejne bonusy otrzymasz tego samego dnia w kolejnych miesiącach (jeśli ustawiłeś miesięczny tryb, a nie np. tygodniowy czy 2-tygodniowy).

Pamiętaj jednak, że bonus jest ważny 30 dni, a ponad połowa miesięcy ma 31 dni więc GB przepadną w miesiącach, w których poprzedni miesiąc miał 31 dni, a doładowanie i bonus zostaną przyznane w godzinach późniejszych niż od 0:01 do około 0:40 krytycznego dnia w nowym miesiącu (kiedy ważność już minęła, bo była do godziny 23:59 poprzedniego dnia), bo około godziny 0:50 GB są zerowane jeśli ważność była do 23:59 poprzedniego dnia i nie została wydłużona. Pisałem o tym bardziej szczegółowo wcześniej.
 #958503  autor: sodapro
 30 paź 2017, 00:56
@jarekt, a przy ustawieniach tej cykliczności nie można sobie w trakcie manipulować, zmieniając dzień?

Ustawienie doładowań np na 29 dzień, też nie pomoże?

Data pakietu danych przedłuża się o 30 dni od dnia aktywowania pakietu bonusowego, czy jest to 30 dni liczone od dnia końcowego pakietu?
 #958505  autor: jarekt
 30 paź 2017, 01:52
@sodapro, nie ma nigdzie wglądu w ustawienia tego zlecenia (nie możesz nawet sprawdzić czy coś w ogóle zleciłeś i czy coś w ogóle obciąży Twoją kartę kiedyś w przyszłości) i nigdzie nic nie zmienisz. Przynajmniej na razie.
Jedyne potwierdzenie jakie otrzymasz, że karta będzie obciążana cyklicznie, to mail.
A jedyne co możesz zrobić, to odwołać cykliczne obciążenie korzystając z linku z maila (lub kontaktując się z PayU).

O tym jak przedłuża się pakiet pisałem dokładnie kilka postów wyżej.

Jeśli zlecisz cykliczne doładowanie w miesiącu 30-dniowym, to masz spokój na 2 miesiące tylko. W trzecim miesiącu musisz odpowiednio wcześniej odwołać doładowanie i zlecić nowe 1 dzień wcześniej.
Przykład:
- 15 listopada zlecasz doładowanie cykliczne i od razu tego dnia wykonywane jest pierwsze doładowanie;
- dostajesz też bonus GB; jego ważność będzie do 15 grudnia (bo listopad ma 30 dni) do 23:59;
- 15 grudnia, pewnie około 10:00, wykona się kolejne doładowanie i otrzymasz bonus GB;
- GB więc nie przepadną (bo były ważne do 23:59) a bonus dostaniesz gdzieś pewnie o 10:00;
- nowa data ważności ustawi się jednak na 14 stycznia do 23:59, bo grudzień ma 31 dni;
- kolejne doładowanie 15 stycznia odbędzie się więc już gdy GB przepadną;
- więc odpowiednio wcześniej anulujesz cykliczność i robisz kolejne najpóźniej 14 stycznia, które niestety od razu anulujesz bo w lutym i tak musisz zrobić kolejne zlecenie bo styczeń ma 31 dni;
- w lutym 13. zlecasz kolejny cykl i masz spokój do 12 kwietnia (odpowiednio wcześniej anulujesz cykl), którego zlecasz kolejny cykl i masz spokój do 11 czerwca itd.

Trzeba uważać na grudzień/styczeń i lipiec/sierpień bo 2 miesiące obok siebie mają po 31 dni.

Można zapomnieć o tej zabawie ale trzeba wykupić jakiś pakiet cykliczny, np. 700MB za 5zł.

Trzeba się i tak cieszyć, że da się anulować cykliczność i zrobić ponownie to co da się zrobić :)
 #958559  autor: jarekt
 30 paź 2017, 13:36
PayU musi być. I MasterCard też. Te 2 warunki to mus. Kolejne to oczywiście wybór płatności cyklicznej i odpowiednia taryfa. Przy czym możesz cyklicznie doładować w ten sposób PInKi czy RBMy ale bonusu GB oczywiście nie dostaniesz, bo te taryfy nie są objęte promocją.
 #958697  autor: Tompson
 31 paź 2017, 13:28
radzę od razu po przyznaniu bonusa klikać w link przychodzący na pocztę o odwołaniu doładowań cyklicznych. Przy x numerach może się to potem mieszać a na www PayU w ogóle nie ma o tym ani słowa, zostaje tylko zapamiętana karta (którą de facto też radzę usunąć w razie ewentualnego włamu na konto nikt sobie zakupów nie zrobi). Póki co 2 numery przedłużone bonusy neta nakrętkowe więc można śmiało rzec na 100% działa, dzięki @jarekt za jak zwykle rzeczowe omówienie tematu.
 #960661  autor: jarekt
 12 lis 2017, 12:51
jarekt pisze:Pozostaje więc jeszcze jedna niewiadoma: o której dokładnie jest obciążana karta w kolejnym cyklu i po jakim czasie od tego momentu jest realizowane faktyczne doładowanie i przyznawany jest bonus GB.
Ma to kluczowe znaczenie dla automatycznego przedłużania posiadanych GB bonusem GB uzyskanym z doładowania, w miesiącach, w których poprzedni miesiąc miał 31 dni.

Jeśli np. ustalimy cykliczne doładowanie na 15. dzień miesiąca (przystępując do promocji tego dnia), to np. 15 marca otrzymamy kolejne doładowanie i bonus GB, który przedłuży nam GB do 14 kwietnia do 23:59.
Kolejne cykliczne doładowanie odbędzie się 15 kwietnia i jeśli to się stanie np. o 9:00, to konto z GB w tym momencie będzie już wyzerowane (stanie się to około 1:00).
Dlatego jest ważne, czy obciążenie karty i doładowanie odbywa się tuż po północy (tak jak przyznawane są pakiety cykliczne) czy dzieje się to "niechcący" o znacznie późniejszej porze.

Oczywiście jeśli ktoś odpali sobie dodatkowo standardowy pakiet cykliczny np. 700MBza5zł 16. dnia miesiąca, a doładowanie cykliczne 5zł ustawi sobie na 15. dnia miesiąca, to niczym się nie musi w ogóle przejmować. W Formule będzie więc miał do dyspozycji zawsze kumulujące się 1200MB co miesiąc (około 14,4GB na rok) i Stan Darmowy w cenie doładowania 5zł miesięcznie - bezobsługowego bo automatycznie pobieranego z karty/konta.
Właśnie się ten temat wyjaśnił. Karta MasterCard została obciążona w kolejnym cyklu (oczywiście automatycznie) równo o godzinie 8:00 i kilkanaście sekund później numer został doładowany i przyszedł od razu bonus 500MB.

Zgodnie więc z zacytowanym opisem, w miesiącach następujących po miesiącach 31-dniowych (czyli w styczniu, lutym, kwietniu, czerwcu, sierpniu, wrześniu i listopadzie) GB się NIE przedłużą tym Bonusem.
 #961006  autor: Quwejt
 14 lis 2017, 13:48
Mythral1990 pisze:Czy ktoś z Was sprawdzał czy promocja działa w taryfie Play Fresh i czy przedłużyło wam GB?
Niestety promocja nie działa w taryfie Play Fresh!!!!!

Z regulaminu zniknęła taryfa Play FRESH :( ... 15.10 zrobiłem cykliczne doładowanie na numerze z taryfą play fresh poprzez mastercardową kartę ... ale nie dostałem bonusa (w regulaminie była ujęta taryfa fresh)... zatem 16.10 złożyłem reklamację na brak bonusa (po odczekaniu 24 godzin bez bonusa)... 31.10 otrzymałem odpowiedź BOK-u:
"dziękuję za przesłanie zgłoszenia. Próbowałam się z Panem skontaktować, niestety nie udało nam się porozmawiać. Przepraszam za tak długi czas realizacji, natomiast musieliśmy sprawdzić dlaczego dodatkowe GB nie zostały dodane do Pana konta. Okazało się, że w regulaminie był błąd i w Pana ofercie Play Fresh niestety, ale nie obowiązuje promocja doładowań z MasterCard. Jeszcze raz przepraszam za zaistniałą sytuację i za wprowadzenie Pana w błąd. Ale w związku z tym przyznaliśmy Panu 1 GB internetu do wykorzystania w bieżącym miesiącu. Dodatkowo przyznałam Panu 50 zł rekompensaty na konto promocyjne do wykorzystania w listopadzie. Jeszcze raz przepraszam za zaistniała sytuację."
Tak to wygląda... usunęli z regulaminu fresha ale zostawili w regulaminie pierwotną datę obowiązywania tj. od 13.10... ot taki to glut

http://www.play.pl/resources/pdf/2017/O ... 102017.pdf
 #961019  autor: 24bis24
 14 lis 2017, 14:20
Niniejsza Oferta Promocyjna „DODATKOWE GB ZA DOŁADOWANIA CYKLICZNE KARTĄ MASTERCARD ” (zwana dalej „Ofertą”) skierowana
jest do Użytkowników ofert Play na Kartę, Play na Kartę Rok Ważności Konta, Play na Kartę Lubię to!, Formuła Play na Kartę, FORMUŁA MINI
MAX na Kartę, Play Fresh, Play na Kartę Surf.
Quwejt pisze:usunęli z regulaminu fresha
to czemu pozostał? :D

ZM we Freshu Darmowe rozmowy i SMSy w Play
 #961025  autor: Quwejt
 14 lis 2017, 14:39
24bis24 pisze:Niniejsza Oferta Promocyjna „DODATKOWE GB ZA DOŁADOWANIA CYKLICZNE KARTĄ MASTERCARD ” (zwana dalej „Ofertą”) skierowana
jest do Użytkowników ofert Play na Kartę, Play na Kartę Rok Ważności Konta, Play na Kartę Lubię to!, Formuła Play na Kartę, FORMUŁA MINI
MAX na Kartę, Play Fresh, Play na Kartę Surf.
Quwejt pisze:usunęli z regulaminu fresha
to czemu pozostał? :D
Nie mam pojęcia... przytoczyłem tylko to co odpowiedziała mi paniusia z BOK-u... faktem jest to że wczoraj było drugie doładowanie (cykliczne) i bonusa brak....