DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 20 z 77
  • 1
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 77
 #955507  autor: Gregrin
 11 paź 2017, 18:39
surface123 pisze:policz ile byś dobowo pobrał nawet na tym lejku ;)
Tyle samo ile w Polsce (i to jest sedno problemu) i jest to niewiele. Drugim problemem jest to ze zabierają ochronę przed straceniem kasy na internet który jest elementem taryfy...
 #955938  autor: elpolacco
 14 paź 2017, 15:08
Poszukuję najtańszej opcji internetu w roamingu. Obecnie korzystam z pakietu w Orange:

Wielkość pakietu: __________ Limit GB w UE: ________ Cena pakietu:
2 GB / 30 dni ______________ 0,61 GB ____ __________ 12 zł

Czy na rynku jest jakaś sieć komórkowa która posiada tańszy internet na kartę?
 #955944  autor: maniek357
 14 paź 2017, 15:28
Taniej nic nie będzie, bo jest taki przelicznik, że 1 GB w roamingu kosztuje ok 20 zł. W Orange jest taki myk, ze można włączyć pakiet no-limit dla przenoszących numer za 28 zł (regularna cena to 35 zł) i tam jest 1,76 GB w roamingu.
 #956177  autor: elpolacco
 16 paź 2017, 09:47
Niestety, ale w kraju macierzystym jest droższy internet i na dodatek jest problem z rejestracją karty sim. Temat przerabiałem jeszcze przed zmianą ustawy o roamingu.
 #956178  autor: Remington
 16 paź 2017, 10:07
Pytanie o czas na jaki jest Ci to potrzebne jest zasadne. Bo jak przekroczysz FUP, to będziesz płacić 40 zł za 1GB.
 #956275  autor: Cobretti
 16 paź 2017, 23:17
Dzisiaj będąc w Czechach zauważyłem że plus coś kombinuje z Vodafone CZ, kombinuje na niekorzyść, logowało kartę plusa do VF CZ, przy próbie inicjacji połączenia wywalało i komunikat "wybrana sieć niedostępna", próbuję jeszcze raz, na stacji Ostrava svinov, loguje do VF, LTE2100 - 15MHz. Włączam transmisję, idzie:-) przemieszczam się i znów wywala z VF:-( Loguje do O2, loguje bardzo szybko, trzyma, połączenia i internet - bez zarzutu. O co chodzi? Czyżby kombinowali coś z ograniczaniem partnerów roamingowych do jednego na terenie danego kraju? Tak to wygląda...
Karta Orange wogóle odrzuca VF, tylko O2 loguje i działa:-) Z plusem wcześniej ze trzy tygodnie temu nie było problemów na VF.
 #956340  autor: Spacedust
 17 paź 2017, 13:43
No proszę, a do tej pory było LTE2100 na 10 MHz czyli refarming postępuje. W takim razie UMTS2100 został na 4,8 MHz.
 #956363  autor: Cobretti
 17 paź 2017, 18:03
Zerkaj tu: http://www.gsmweb.cz/ -> po lewej "networking" -> i na górze masz rozpiskę ale chyba do zaktualizowania -> "Frekvenční příděl na pásmech GSM a DCS v ČR"

Oraz tu: http://lte.ctu.cz/pokryti/pokryti/pokryti/pokryti/

Jak będę znowu to pobadam O2, nie miałem za wiele czasu na badania, ale w VF napewno widziałem LTE info band1 BW:15MHz

Tu też potwierdzają świeże 15MHz L2100 w VF CZ:

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_L ... _in_Europe
 #956462  autor: krystiano46
 18 paź 2017, 14:27
mialem plusa w abonamencie w niemczech i logowal do 3 sieci, teraz w plush loguje tylko do vodafone de inne zabronione.
Pozatym najwiekszy problem to mimo aktywnego pakietu 1,3 gb w roamingu kasa znika z konta bo internet platny. Dopiero po reklamacji wraca darmowy trnasfer. Z tego co czytam to nie mnie jednem to sie zdazylo w plushu, cos kombinuja.
 #956469  autor: habish
 18 paź 2017, 14:41
Jeśli chodzi o Plusha (i inne oferty na kartę Plusa) to wpisz *121# lub *136# (nie pamiętam pod którym kodem to było) i sprawdź czy w aktywnych promocjach/pakietach masz UE Data.
UE Data domyślnie powinien być aktywny, jeśli ktoś tego nie ma, musi zgłosić to tu: [email protected]
 #956473  autor: Cobretti
 18 paź 2017, 14:49
Patryk a czy wiesz coś na temat czy plus nie kombinuje z ograniczaniem sieci w roamingu do jednej? (przynajmniej w prepaidzie w nowym plushu), wywala mnie w Czechach z Vodafone, a nie wywalało dziwnie przed RLAH.... Tylko z O2 działa dobrze. Kolega który używa klawiszowca "only GSM" z jakimś mixem w plusie też zawsze ma O2. A pamiętam że plus preferował zawsze Vodafone.
 #956476  autor: habish
 18 paź 2017, 14:52
Niestety nic nie wiem.
Siostra jest w Niemczech i ma abo w Plusie, ostatnio chętniej jej siedzi w Vodafone, wcześniej non stop siedziala w Telekom.
Napisz reklamację na [email protected] i daj znać co odpiszą.
 #956477  autor: Cobretti
 18 paź 2017, 14:56
Właśnie, w abonamencie, może tam nie, ale w prepaidzie wygląda że coś kombinują.
Orange też nie wpuszcza do Vodafone (oficjalna odp. z BOK), tylko O2 z automatu wybiera, T-m nie próbuję ale kiedyś logowało.
Z BOK plus jest tak że ja im piszę coś a oni do mnie że mam podać pesel i coś tam jeszcze. Przecież rejestrowałem nr. to dane mają... Odechciewa się kontaktu z nimi. Tylko oni stwarzają problemy.
 #956478  autor: habish
 18 paź 2017, 15:13
Tak, musisz podać imię, nazwisko, adres oraz PESEL.
Wiem że numer rejestrowałeś ale takiego mejla może napisać każdy, ale każdy nie zna twojego numeru PESEL więc jest to takie zabezpieczenie.

Co do oferty na kartę to nie mam nawet jak sprawdzić ale ostatnio ktoś pisał coś takiego: http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?f ... 60#p227816
 #956512  autor: lord_kr
 18 paź 2017, 19:12
Minelo juz ponad 4 miesiace od wprowadzenia RLAH. Czy komus operator "poblogoslawil" FUPem? Moj Plus na Karte jak na razie trzyma sie niezle w UK choc jak niektore osoby tu mam ograniczenia w logowaniu sie do czegokolwiek innego niz O2-UK (tzn loguje ale z wieeeelkim trudem i po ilus probach).

Inna sprawa ze praktycznie nie uzywam transmisji danych ponoc najbardziej bolesnej dla operatora.

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
 #956518  autor: Cobretti
 18 paź 2017, 19:47
Czyli jest coś na rzeczy, po RLAH kombinują z prepaidami do jednego opa za granicą, wynika że w Czechach i plus i orange preferują O2, ciekawa sprawa, o ile da się zalogować (czasami dłuuugo to trwa) do VF CZ to telefon trzyma się tej sieci do momentu inicjacji połączenia lub wysłania USSD, wtedy wywala i jest komunikat że sieć niedostępna. Mnie się udało w VF pobawić trochę netem na karcie z plusa i po rozłączeniu sesji wywalili mnie z sieci :lol:
A Vodafońskie LTE w roamingu na 15MHz L2100 szło w Czechach szybciej niż plusie w Polsce :lol:

Ogólnie też daje się zauważyć niska a napewno niższa niż przed RLAH jakość połączeń głosowych, czasem tragiczna wręcz :(
Coś kombinują....
Ostatnio zmieniony 18 paź 2017, 20:00 przez Cobretti, łącznie zmieniany 2 razy.
 #956519  autor: lord_kr
 18 paź 2017, 19:52
Cobretti pisze:Czyli jest coś na rzeczy, po RLAH kombinują z prepaidami do jednego opa za granicą, wynika że w Czechach i plus i orange preferują O2, ciekawa sprawa, o ile da się zalogować (czasami dłuuugo to trwa) do VF CZ to telefon trzyma się tej sieci do momentu inicjacji połączenia lub wysłania USSD, wtedy wywala i jest komunikat że sieć niedostępna. Mnie się udało w VF pobawić trochę netem na karcie z plusa i po rozłączeniu sesji wywalili mnie z sieci Obrazek
Pisalem juz o tym w innym watku w dziale "Awarie", uwazam ze Plus ma jakis "deal" z O2 w Wielkiej Brytanii. Polaczenia robia wrazenie realizowanych przez Voip, chodzi mi o dlugi czas zestawiania, inny sygnal w sluchawce i bardzo niska jakosc. U innych operatorow (EE, Vodafone, 3) zjaeisko to nie wystepuje a jakosc jest bez porownania lepsza. Tylko ze telefon usilnie wraca do O2 najczesciej po podrozy metrem gdzie nie ma zasieg.

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
  • Strona 20 z 77
  • 1
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 77
  • 1
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 77