DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 796 z 1158
  • 1
  • 794
  • 795
  • 796
  • 797
  • 798
  • 1158
 #953396  autor: bed
 29 wrz 2017, 19:16
ja.michal pisze:
bobix pisze:A na platformach na Bałtyku nie ma takich stacji zasilanych satelitarne?
Tak chyba idą radiolinie. Widać jest na pozwoleniach. Najlepiej na tych w plikach kmz.
Tak, tam sygnał jest przesyłany radioliniami, nawet był o tym jakiś materiał, że chcąc ją tam zamontować musieli wziąć mocno pod uwagę krzywiznę Ziemi ;)

B7+ B1 + B3 + B20 Orange (QAM256 MIMO 2x2):
https://www.speedtest.net/result/a/6024915549.png
 #953403  autor: Zielony360
 29 wrz 2017, 19:56
Niedawno kilka osób wspominało o wysokim pingu w godzinach wieczornych. U mnie ten problem też występował w godzinach 19-23. W międzyczasie stacja przeszła rozbudowę o 2600 MHz, a ja zgłosiłem im sprawę. Rozwiązali to tak, że ograniczyli transfer do 5 Mb/s typowo w tych godzinach (nagłe skoki). Po odpowiedzi na moją reklamację, która zawierała gotowe formułki bla bla bla, na 2 dni podnieśli limit we wspomnianych godzinach do 20 Mb/s, a teraz przycięli do 10 Mb/s.

Z agregacją limit wygląda tak samo. Pingi są cały czas na dobrym poziomie (30 ms, prawdopodobnie radiolinia). Poza godzinami 19-23 idzie dojść do 90 Mb/s na 2600.

Jak macie w ten sposób sztucznie ograniczone łącze w podanych godzinach na swojej stacji, to dajcie znać.

Stacja: ul. Rasztawicka 1 w Poznaniu. Jestem klientem T-Mobile, ale sprawdzałem, że na Orange wyglądało podobnie. Oba pasma tak samo przycięte.
 #953410  autor: p2225
 29 wrz 2017, 20:25
@Zielony360 u mnie był problem z pingiem (ok. 300ms) od sierpnia do połowy września codziennie w tych samych godzinach, potem była niska prędkość i już normalny ping, następnie niska prędkość i utraty pakietów, obecnie została tylko niska prędkość (z minimum 70Mb/s na 7-12Mb/s), ale nie jest to już tak uciążliwe i chyba trwa krócej niż wcześniejsze problemy.

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #953489  autor: p2225
 30 wrz 2017, 13:31
Orange bierze zezwolenie na wzmocnienie stacji Plusa pod dołożenie swoich anten: http://wyszukiwarka.gunb.gov.pl/wniosek ... 0f7ca7e42/ Idealna lokalizacja, bo nie ma tam zasięgu nawet na zewnątrz budynków. Stacja Plusa ma tam od dawna LTE800 i niedawno dostała LTE1800. Play ma budować 400m obok swoją stację (dziwne, że Orange na nią nie czekał). N! jak widać reaguje na takie ruchy.
http://beta.btsearch.pl/?dataSource=uke ... 06&zoom=17
Teraz Orange będzie miał 3 stacje vs 1 stacja T-mobile. :)

PS. To kolejna nowa lokalizacja N! u mnie w województwie w ciągu 3 miesięcy. Chyba ósma. :mrgreen:

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #953521  autor: Spacedust
 30 wrz 2017, 18:28
Stacja bazowa T-Mobile/Orange (po lewej) oraz stacja bazowa PLAY (po prawej) na ul. Łacina 3 / Jana Pawła II w Poznaniu obie przed rozbudową o LTE800/LTE2600, PLAY na radiolinii 1107 Mbps, N! na światłowodzie, bardzo, ale to bardzo gęsta siatka stacji - Rocha, ta stacja i jeszcze CH Posnania, 3 stacje na 400 metrach

Obrazek

Obrazek
 #953563  autor: Mixiorek
 30 wrz 2017, 22:25
kozien70 pisze:kiedyś przeprowadzałeś test na tym odcinku i N! wypadało tam bardzo blado. Ja miałem podobne doświadczenia. Teraz pora na powtórkę ;-)
Ja będę jechał dokładnie tą trasą do Łodzi za tydzień. Sprawdzimy realia :-)
mixiorek pisze: Nie pojadę dopóki nie naprawią VoLTE :P "tak będę siedział!" :-D

Ja też mam mglisty plan może zahaczyć wkrótce o ten odcinek ale szanse na dziś oceniam na 35% ;-)
Plan się zmaterializował :-)
Dziwi mnie brak na tej mapce stacji w Konotopie. Dostała 800 i 2600, stoi przy samej A2 jeden z sektorów jest skierowany idealnie wzdłuż autostrady w węzeł Konotopa. Tym bardziej, że chwalą się planami odpalenia stacji w Pruszkowie.
Moim zdaniem ta stacja Orange już działa ale muszę wracając jeszcze raz sprawdzić.

Trasa Warszawa-Jastarnia przez A2 i A1.
A2 na odcinku Warszawa-Łódź Północ/ Stryków. Moim zdaniem zasięg jest lepszy niż był kilka miesięcy temu. Jak testowałem trasę:
- Galaxy S7
- wybór sieci -> tryb auto
- streaming 320kbps
- apka Internet Radio Player https://play.google.com/store/apps/deta ... ayer&hl=pl
- apka Rysiek

Tylko raz transmisja spadła na w.w. odcinku A2 z LTE do 3G. Nie przerwało to streamingu. Po tym jak spadło sam zatrzymałem i poczekałem na powrót terminala do LTE, nastąpiło to dosyć szybko. Co dalej? Przyznam się, że ten pierwszy odcinek trasy śledziłem dokładniej. Później potraktowałem to nieco luźniej.
Za Toruniem transmisja spadła do 3G ALE wróciła sama do 3G. Przyznam się, że przy takiej konfiguracji j.w. jeszcze ani razu nie miałem powrotu do LTE.
Na półwyspie gdzie jest NSN nadal ten sam konfig czyli brak agregacji wyższego pasma z niższym. Tylko niższe z wyższym.
Zmieniła się chyba jednak jedna rzecz ale nie mam 100% pewności. Może Tomi81 lub ktoś na stale będący w strefie NSN potwierdzi. Otóż po każdej rozmowie (obecnie w 3G bo nie działa VoLTE) terminal ląduje w L800 i jest znaczek agregacji.
Mam jednak wrażenie, że oprócz tego, że terminal wskazuje, że niby agregacja jest to wartości z danych pasm nie sumują się. Tzn. agregacja niby jest a jakby nic nie dawała lub nie działała.

Na półwyspie gdzie stacje mają L800 oprócz L1800 (oprócz Helu o czym za chwilę) jeżeli ciągły streaming wpadnie do L800 jest git. Mamy fajną ciągłość transmisji i niby świeci się ikonka agregacji.

Mam wrażenie, że brak L800 na Helu jest spowodowany zakłóceniami. Dostałem info, że N! póki co nie planuje w Helu nowych pasm 800/2600. Nieco dziwne. Tzn. 2600 faktycznie może tutaj nie być albo tylko niech je dadzą na jednej stacji na kościele ale 800? Tylko jedna stacja na półwyspie oprócz tej miejscowości nie ma L800. Jest to stacja Plusa przy cmentarzu w Jastarni. Notabene przydałoby się. Dziś będąc w Helu po raz kolejny miałem jazdę z LTE. Tzn na promenadzie obok fokarium czasem jest a czasem nie ma. A jak jest to zasięg 4/5. w porcie podobnie, im dalej w kierunku końca półwyspu tym gorzej. Wystarczy ruszyć się na ścieżki na koniec cyplu i w zasadzie po wyjściu z lasu lub po minięciu baterii Laskowskiego lub innych od strony południowej zaczynają się jaja. Oczywiście brak LTE ale ok może 1800 tam nie sięga. Tyle, że 3G jeżeli jest to transmisja nie idzie. Głos? Dziś przerwało mi tam rozmowę po 14 sekundach. Ja tam widzę chyba niezły burdel z zakłóceniami w N!
Dla porównania Plus - też tylko 3G ale głos działa i transmisja idzie bez zawiechy i myślenia po 5 minut.

Apropos stacji Plusa w Jastarni, fota poniżej, Plus i N! (nie było modernizacji):

Obrazek

Apropos L1800 od Orange/N!, testy w fokarium:

Obrazek

Fajny ping i inne wartości ale wszystko to blaknie przy tym zanikaniu LTE.

W Jastarni stacja TMobile/ N! na Sychty (hotel Aga) zbiera ruch za pomocą L2600. Około 500-600m od tej stacji by pracowało mi się lepiej wymusiłem na S7 pasmo L800. Czemu? Średnie wartości dla 2600 z tej stacji to około 18Mbps w DL i 2Mbps w UL a dla L800 odpowiednio 21 i 14. Ping jest podobny na poziomie około 20-25ms, serwer Orange Gdańsk.

P.s.
Przy okazji - czy mamy mapkę podziału kraju między Huawei i NSN?

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #953631  autor: Pijo
 01 paź 2017, 19:44
Newsy z Wawy: Do kanceli poszła stacja na kominie Centrum Praskiego Koneser na Ząbkowskiej 27 - graty i anteny już zostały zdemontowane. Od siebie dodam, że od zawsze działała tragicznie. Ruch został przejęty przez stację na bloku przy ul. Radzymińska 36/38/40, ale już jest gotowa(nieuruchomiona) stacja zastępująca na Ząbkowskiej 41 (w czerwcu zamontowano anteny, 17 sierpnia dodano do niej RRU ). Pozwolenia GSM w bazie UKE jeszcze nie ma dla nowej stacji, jest jedynie pozwolenie na radiolkę dla TMOPL.
 #953680  autor: Mixiorek
 02 paź 2017, 09:07
Kolejne testy z Jastarni. Marina/ port, stacja TMobile/N! na Sychty, około 500-600m od stacji, L2600:

Obrazek

Kolejne testy tej samej stacji. Odległość 100m, sektor skierowany na koniec półwyspu (wschód):

L2600:
Obrazek

L1800:
Obrazek

L800:
Obrazek

Jeżeli w ogóle złapałem agregację wartości w teście nigdy nie się jakby nie sumowały. Niby była agregacja ale wartości jakby dla jednego pasma.

Zdjęcia tej stacji. Trzy sektory. Jeden skierowany na zachód półwyspu, jednej na wschód i jeden na zatokę Pucką.

Obrazek

Obrazek

Odnośnie autostrady A1. Po wjechaniu na płatny odcinek od Rusocina na południe przez pierwsze 20-30km transmisja co chwilę spadała mi do 3G z LTE. Potem się uspokoiło i siedziało grzecznie przez wiele km w LTE. Na MOPie Otłoczyn przydałaby się stacja. Sygnał indoor przeskakuje z 3G do LTE. Na zewnątrz jest lepiej. Są dwa pylony reklamowe stacji paliw (Orlen i BP). Można zrobić obliczenia i spróbować umieścić tam anteny.

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #953725  autor: kozien70
 02 paź 2017, 12:51
Moje doświadczenie z minionej soboty odnośnie transmisji LTE Orange na autostradzie Warszawa - Łódź: jest faktycznie o wiele lepiej, niż jeszcze pół roku temu. Na A2 ogólnie zasięg LTE na całym odcinku Warszawa - Stryków. Zrzuciło mnie do 3G w jednym miejscu: między Rozdzielną a Dmosinem. To dziwne, bo obydwie stacje mają podobno L800. Oczywiście jak to w N! musiałem na chwilę wstrzymać całkowicie transmisję, by telefon wrócił do LTE.
Na A1 między Strykowem a Łodzią spadłem do 3G w okolicy Plichtowa. Tam brakuje stacji N!.
Gdy wjechałem do Łodzi, znów musiałem zatrzymać transmisję, by wrócić do LTE.
 #953739  autor: dominikm27
 02 paź 2017, 15:22
Nie rozumiem czemu wzorem Plusa T-Mobile nie może prowadzić forum, gdzie można np. uzyskać informację o planowanych odpaleniach. Chciałbym się dowiedzieć kiedy odpalą LTE800 na stacji w Raciborsku gm. Wieliczka i gdzie mam to zrobić?
 #953743  autor: kozien70
 02 paź 2017, 15:32
N! a konkretnie T-mobile utraciło kolejną ostatnio stację w Warszawie, tym razem przy Kasprzaka 29/31 na biurowcu dawnej fabryki VIS. Budynek idzie do rozbiórki.
 #953757  autor: Spacedust
 02 paź 2017, 17:43
Stacja bazowa T-Mobile/Orange na ul. Bydgoska 4a / Podwale (budynek Ośrodka Szkolno-Wychowawczego) w Poznaniu po rozbudowie o LTE800/LTE2600, wiszą teraz po dwa sektory, oba to chyba tribandy Huawei, jedyna stacja w Poznaniu bez 2G (900/1800) oraz UMTS900!

Dawniej była to lokalizacja Ery tylko z UMTS2100, w ramach N! dołożono sygnał Orange oraz wspólne LTE1800: http://gsm.poznan.pl/include/b-photo.ph ... =Podwale-R

Obrazek

Stacja bazowa T-Mobile/Orange na ul. Zawady 2/4 (metalowy słup na budynku mieszkalnym) w Poznaniu po rozbudowie o LTE2600, wiszą chyba quadbandy Huawei, ale mogą też być pentabandy

Dawniej lokalizacja Ery, tylko z UMTS2100, w ramach N! dołożono GSM900/1800, UMTS900 oraz LTE1800, a także sygnał Orange: http://gsm.poznan.pl/include/b-photo.php?idlok=Zawady-R

Obrazek

Obrazek
 #953818  autor: Mixiorek
 03 paź 2017, 07:30
Mixiorek pisze:Podjechałem dzisiaj na Europejską w Powsinku by uwiecznić stację Orange przed modernizacją N! Pozwolenie UKE jest chyba w ostatnim wykazie a stacja ma być zmodernizowana do końca miesiąca.
Stało się, są już nowe anteny (2x na sektor). Postaram się podjechać i zrobić nowe foty.

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #953839  autor: Lurek79
 03 paź 2017, 09:58
Czy ktoś posiada jakieś informację odnośnie rozbudowy sieci w Legnicy na Dolnym Śląsku ? Uruchomienie nowych pasm ? nowe lokalizacje BTS ? Od jakiegoś czasu strasznie chodzi tutaj N jeśli chodzi o prędkość przesyłu danych. Jest też problem z pokryciem zasięgiem w niektórych miejscach. Pisałem już kilka razy do BOK Orange i TM, ale ich informację są tak ogólne że tak naprawdę nic z nich nie wynika.
 #953866  autor: Marcin_
 03 paź 2017, 12:58
@Lurek79 w Legnicy akurat są duże prace rekonfiguracyjne. Odpada jedna stacja i zmieniamy też trochę sektoryzację istniejących. Wyłączona jest na ten czas agregacja pasma. Na połowie stacji wymienione są anteny i lada dzień wszystko będzie chodziło - prawdopodonie od piątku. Powinien zniknąć problem z pokryciem miasta. Przy okazji wszystko będzie odpalone na modulacji QAM256. Wdrażamy też kilka innych rzeczy które powinny wyeliminować choćby powrót aktywnej tranmisji do LTE. Stacja na lidlu powinna mieć już komplet. Stacja na wylocie na Bobrów dostanie 800tke do obsługi wzdłuż budowanej S3. Tak samo stacja w Lipcach choć tutaj możliwa jest zmiana lokalizacji na wzniesienie przy nowym przebiegu S3 - to jeszczce nie jest pewne.
  • Strona 796 z 1158
  • 1
  • 794
  • 795
  • 796
  • 797
  • 798
  • 1158
  • 1
  • 794
  • 795
  • 796
  • 797
  • 798
  • 1158